Вибачте за тимчасові незручності. Ведуться технічні роботи на сайті.

У краєзнавчому музеї розкажуть легенди сіл Рівненського району

У вівторок, 9 жовтня відбудеться  презентація книги Миколи Бендюка  «Історія та легенди сіл Рівненського району».

Кожне село Рівненського району, як, власне, і всі  села в світі, має свою історію, яка  долею, вчинком чи родоводом була пов’язана із певними особистостями. За ці віки історія «обросла» легендами, які надають цим постатям і  подіям далекої минувшини романтичне забарвлення і таємничу  привабливість.

Легенди наче оживляють минуле завдяки емоційно чутливому сприйняттю того, що передавалося з покоління в покоління, домислювалося,  дофантазовувалося. Завдяки цим легендам читачі цієї книжки-путівника «Історія та легенди сіл Рівненського району», долучаться до унікальної культурно-духовної спадщини.

Історія сіл  Рівненського району буде цікавою не лише науковцям, а й жителям населених  пунктів, які згадуються в книзі. Дітям шкільного віку ця публікація стане посібником для вивчення історії рідного краю на уроках краєзнавства. У книзі зібраний матеріал про легенди заснування сіл та найцікавіші випадки із життя селян, що збереглись в усній народній творчості.

Для того, щоб  підготувати це видання, було використано відомості, взяті із архівних джерел, зібрано свідчення місцевого населення. Інформацію отримано із книг М.Теодоровича «Опис церков та приходів Волинської губернії», О. Цинкаловського «Стара Волинь і Волинське Полісся», Я. Пури «Край наш у назвах» і т.д. Проте найбільше використано матеріали, які зібрав у книзі «Пересопниця. Рівненський край: історія та культура» Валерій Войтович.

В наш час  не кожен може дозволити купити собі книгу. Як колись Тарас Григорович Шевченко видав свого “недорогого” Букваря для навчання дітей українською мовою та ліквідації неграмотності, так і це видання спрямоване ліквідувати прогалини у вивченні краєзнавства Рівненщини.

Книга буде подарована у всі сільські та шкільні бібліотеки Рівненського району.

Початок презентації о 12.00.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Метки: , , , , , ,

Оставить Ответ

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*