З 1 березня подорожчав газ для підприємств. --- Володимир Хомко – третій у рейтингу серед міських голів України за якістю виконаних обіцянок. --- Сьогодні вирішать чи продовжувати карантин у Рівному. --- Понад 10 млн. грн. доходів уже задекларували рівняни. --- Дзюдоїсти з Рівненщини привезли 9 нагород з кубка світу. --- 7 березня в театрі виступатиме "Пікардійська терція".


У краєзнавчому музеї розкажуть легенди сіл Рівненського району

У вівторок, 9 жовтня відбудеться  презентація книги Миколи Бендюка  «Історія та легенди сіл Рівненського району».

Кожне село Рівненського району, як, власне, і всі  села в світі, має свою історію, яка  долею, вчинком чи родоводом була пов’язана із певними особистостями. За ці віки історія «обросла» легендами, які надають цим постатям і  подіям далекої минувшини романтичне забарвлення і таємничу  привабливість.

Легенди наче оживляють минуле завдяки емоційно чутливому сприйняттю того, що передавалося з покоління в покоління, домислювалося,  дофантазовувалося. Завдяки цим легендам читачі цієї книжки-путівника «Історія та легенди сіл Рівненського району», долучаться до унікальної культурно-духовної спадщини.

Історія сіл  Рівненського району буде цікавою не лише науковцям, а й жителям населених  пунктів, які згадуються в книзі. Дітям шкільного віку ця публікація стане посібником для вивчення історії рідного краю на уроках краєзнавства. У книзі зібраний матеріал про легенди заснування сіл та найцікавіші випадки із життя селян, що збереглись в усній народній творчості.

Для того, щоб  підготувати це видання, було використано відомості, взяті із архівних джерел, зібрано свідчення місцевого населення. Інформацію отримано із книг М.Теодоровича «Опис церков та приходів Волинської губернії», О. Цинкаловського «Стара Волинь і Волинське Полісся», Я. Пури «Край наш у назвах» і т.д. Проте найбільше використано матеріали, які зібрав у книзі «Пересопниця. Рівненський край: історія та культура» Валерій Войтович.

В наш час  не кожен може дозволити купити собі книгу. Як колись Тарас Григорович Шевченко видав свого “недорогого” Букваря для навчання дітей українською мовою та ліквідації неграмотності, так і це видання спрямоване ліквідувати прогалини у вивченні краєзнавства Рівненщини.

Книга буде подарована у всі сільські та шкільні бібліотеки Рівненського району.

Початок презентації о 12.00.

 , , , , , ,
Loading...

Написати відповідь

Ваш e-mail не буде опубліковано. Обязательные поля помечены *

*
*

Шкафы книжный шкаф flai http://artepanorama.ru/.