Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Липень 2017
 

Реклама

Василь ГЕРУС | Газета 7 Днів

News by author

Василь ГЕРУС

Про анонсований з 1 липня початок реалізації медичної реформи вже зараз можна сказати словами героя старого радянського фільму: «Кіна не буде!» Народжена в тяжких муках модель страхової (принаймні так її називають міністерські функціонери) системи охорони здоров’я вперлася в проблему фінансування. А саме, немає жодної гарантії, що медична реформа, ухвалена з великим скрипом у першому читанні, отримає необхідну кількість голосів парламентарів під час її другого розгляду, навіть якщо таке станеться найближчим часом. За два дні, швидше за все, ми будемо отримувати медичну допомогу за старими стандартами, але під новою вивіскою.

... Далі

Започаткована міська програма термомодернізації допоможе рівнянам майже наполовину здешевити утеплення будинків

На травневій сесії депутати Рівнеради прийняли Програму термомодернізації багатоквартирних будинків міста Рівного на 2017–2020 роки. У цьому році на її виконання міські обранці виділити 10 мільйонів гривень, на 2018 і 2019-й передбачено по 15 мільйонів, а на 2020-й – 20 мільйонів. Щоправда, ще не встигла нова програма стартувати, як на нинішній сесії до неї будуть вносити зміни. Чим це зумовлено? Про це, як і про саму програму термомодернізації, журналістові «7 днів» розповів її розробник, голова фракції «Солідарність» у Рівнераді Богдан ГАПЯК.

... Далі
Епоха Максим’яка
15.06 10:09
Здоров'я

Чи переможе здоровий глузд «політичну доцільність»? 

З іменем Григорія Максим’яка пов’язують цілу епоху сучасної онкології на Рівненщині. Адже завдяки зусиллям незмінного впродовж понад трьох десятків років головного лікаря обласного онкологічного диспансеру Рівненщина має спеціалізований лікувальний заклад – один із кращих в Україні. До наших онкологів за порятунком приїжджають хворі фактично з усіх куточків держави, що саме собою говорить про високий рівень медичної допомоги та незаперечний авторитет тутешніх спеціалістів. Тож Григорію Максим’яку по праву є чим гордитися.

Старий онкодиспансер, що містився в Тютьковичах, і той, що є нині, можна порівняти хіба що, як небо із землею. Втім, сьогодні мало хто пригадує, як усе було і з чого все розпочиналося. Отож, журналіст «7 днів» напередодні Дня медичного працівника зустрівся з головним лікарем обласного онкологічного диспансеру Григорієм Максим’яком, щоб разом зробити короткий екскурс в історію розвитку рівненської онкології.

... Далі

Художників, та й не тільки їх, а й будь-яку творчо обдаровану людину, зазвичай сприймають як не від світу цього. Є у них, окрім таланту, щось індивідуально особисте, що помітно виділяє їх поміж інших. Взяти, для прикладу, відомого рівненського митця Ярослава Борисюка з його вулканічною невгамовністю, яка інколи навіть лякає тих, хто його добре не знає, своєю, здавалося б, неконтрольованою імпульсивністю. Дехто таку особливість художника пояснює типом характеру: буйний холерик – ні відняти, ні додати. Інші називають цю властивість «хворобою геніїв». А як сам Ярослав Борисюк сприймає свою «ненормальність»? Журналіст «7 днів» прямо звернувся до нього із цим запитанням.

... Далі

Так твердить рівнянин Василь Гуменюк, якому натирання настоянкою з цієї рослини допомагає жити без болю

Про індійську цибулю Василь Гуменюк вперше почув від свого давнього товариша два роки тому. Той, розповівши свою неймовірну історію зцілення, дав йому цибулину, з якої Василь Лук’янович виростив на своєму підвіконні цілу грядку. Нині, перевіривши на собі лікувальні властивості цієї екзотичної рослини, рівнянин роздає її на розсаду всім охочим.

... Далі

Після двох неявок забудовника на об’єкт для проведення будівельними інспекторами перевірки ДАБІ має право скасувати дозвільні документи на будівництво

Через два дні будівельна галузь України буде жити за новими правилами. Адже саме 10 червня набуде чинності Закон № 1817-VIII, який, на переконання глави держави, має стати дієвим інструментом у боротьбі з незаконним будівництвом. Чого чекати забудовникам від внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності? Із цим запитанням журналіст «7 днів» звернувся до начальника управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в області Ігоря МІЧУДИ. 

 

... Далі

Він з подивом дізнався з соцмереж, що змушує головного лікаря пологового написати заяву про звільнення. Ось такі вони – недоліки публічності. Ще не встиг Віктор Іськів як слід приміряти крісло очільника міського управління охорони здоров’я, а вже опинився в епіцентрі всіляких скандальних чуток. Поміж іншого почали говорити про те, що новопризначений начальник має намір завести на посади головних лікарів медзакладів Рівного своїх людей. А минулого тижня в соцмережах з’явився оцей гнівний допис про те, що першою жертвою кадрових перетасовок став керівник міського пологового будинку Сергій Сулімовський. Його, мовляв, примушують добровільно написати заяву про звільнення. Де тут правда, а де вигадки? Редакція «7 днів» вирішила з’ясувати це безпосередньо у головного медика міста Віктора ІСЬКІВА.

... Далі

Дехто з рівнян вважає за норму нарвати на клумбі квітів, викопати в парку кущ чи зрізати ялинку, потрощити у сквері лавку чи урну. В Європі, куди ми так прагнемо інтегруватись, таке неприпустиме.

... Далі

У День вишиванки, доречно пригадати, що вперше ця подія сталася саме у нас: люди масово вийшли на центральний міський майдан у вишиванках. Це було 24 серпня 2011 року. Рівне тоді офіційно внесли до Книги рекордів України. 

... Далі

Сторінки

Опитування

Які канікули ви запланували для своєї дитини?