Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Вересень 2012
 

Галина Кульчинська: «Навколо нас повно ідей. Тільки треба хотіти над ними працювати» | Газета 7 Днів

Галина Кульчинська: «Навколо нас повно ідей. Тільки треба хотіти над ними працювати»

20.09.2012 00:00
Переглядів:238

Життя у всіх його проявах постало у тих питаннях, які читачі нашого тижневика задали «гуманітарній» заступниці міського голови Галині Кульчинській. Про черги, які хочеться посунути; про ремонти, які затягуються через відсутність грошей; проблеми окремих людей, перспективи колективів і, зрештою, буття міста в цілому в усій його багатогранності. Одні бачать його у темних, інші – у світлих тонах: хто як. Адже залежить, як дивитися. Та головне, що люди незалежно від їх «кута зору» – небайдужі до всього, чим живе місто. Саме цю активність, небайдужість найбільше цінує нинішня співрозмовниця наших читачів, а тому постаралась відповісти їм так само відверто і прямо, як вони її запитували.

Валерія Мізюк:

– Торік після закінчення «Майdан’sу» ви обіцяли, що його команда буде збережена. Але насправді ми її не бачимо. Мало того, на «Інтері» почався новий «Майdан’s», а нашої команди там нема. Чому?

– А команда й збережена: майдансери спілкуються між собою, зустрічаються, товаришують. Останній раз їх можна було бачити на святковій ході рівнян у День міста: вони виконували танець «Мотанки». Щодо участі у «Майdан’s-3», який іде на телеканалі «Інтер», то я скажу так:  потрібно зробити паузу. До того ж рівненським майдансерам важко уявити себе без Аліси Зайцевої – свого головного хореографа. Та Аліса сьогодні є учасником проекту «Танцюють всі» на телеканалі СТБ. Отож давайте дочекаємося нового сезону «Майdан’s», а там побачимо.

Алла Томечко:

– Я маю бажання взяти на виховання кількох дітей, хоча в мене немає чоловіка. Дадуть мені в такому разі дітей чи ні?

– Дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, держава законодавчо гарантує право на сімейне виховання шляхом передачі їх на виховання в сім’ї громадян України (в тому числі й осіб, які не перебувають у шлюбі) – на усиновлення, під  опіку, у  прийомні   сім’ї,   дитячі   будинки сімейного типу.

Якщо ви маєте бажання взяти на виховання кількох дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, вам потрібно звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання для отримання необхідної консультації. Служба у справах дітей виконавчого комітету Рівненської міської ради розміщена за адресою: Рівне, вулиця Соборна, 7, контактні телефони: 22-70-62, 63-41-66.

Вікторія Михайлівська:

– Коли нарешті відкриють після ремонту міський будинок культури?

– Будівлю Рівненського міського будинку культури експлуатують з 50-х  років минулого століття. Тому назріла потреба цю споруду відремонтувати. Відповідно  до розпорядження міського голови від 25 листопада 2005 року
№ 2099-р у 2005 році й була розпочата реконструкція Рівненського міського  будинку культури.

Роботи проводились поетапно, в міру виділення коштів з міського бюджету. Протягом 2005-2009 років було виконано низку робіт з реконструкції. Але у зв’язку з відсутністю фінансування у 2010-2011 роках роботи  було призупинено.

Лише в цьому році у зв’язку з надходженням коштів  з державного бюджету та частково – з місцевого, як співфінансування,  роботи з реконструкції міського будинку культури продовжили. Завершення реконструкції міського будинку культури, а отже і його відкриття  заплановано на грудень  наступного року.   І все тут  залежатиме від надходження грошей.

Софія Парубійко:

– Недавно я вивихнула ногу на сходах біля театру. Коли нарешті наведуть порядок із тими вищербленими східцями, що ведуть до театру з боку готелю і кафе «Мармелад»?

– До Дня незалежності України за кошти міського бюджету східці, про які ви говорите, приведено до належного стану. Користуйтеся на здоров’я.

Лідія Кирилівна і Василь Федосійович  Вітруки:

– Ми з чоловіком – діти війни і ветерани праці, обоє з 2010 року стоїмо в черзі на протезування зубів у міській стоматологічній поліклініці. Чоловікова черга – № 380, а моя – № 388. Це означає, як пояснили нам у поліклініці, що приблизно через півроку, коли підійде наша черга, можна буде поставити зуби безкоштовно.
В іншому разі треба заплатити. Чекати ж нам ніяк. От у чоловіка вже зовсім нема зубів, він ходить на лікування ясен. То він уже й заплатив аванс 250 гривень, а все протезування буде коштувати тисячу гривень. Для мого протезування потрібна приблизно така ж сума. Але ж і пенсія у нас теж по тисячі. Живемо удвох, ніяких додаткових доходів не маємо. То як же нам жити цих кілька місяців, якщо немає в роті зубів зовсім? За півроку можна набути через це ще й інші хвороби.  Чи не можна якось цю чергу просунути?

– На 2012 рік для проведення пільгового протезування з міського бюджету за­плановано виділити 700 тисяч гривень. За січень-серпень міська стоматологічна  по­ліклініка на ці потреби вже використала 420 тисяч. На сьогодні у пільговій черзі     до № 380 (під цим номером стоїть у черзі  Василь Вітрук) зареєстровано 11 осіб –учасників бойових дій, 66 осіб – учасників Великої Вітчизняної війни, восьмеро членів сімей загиблих, одна вдова інваліда Великої Вітчизняної війни і чотири вдови учасників бойових дій та учасників війни. Всього разом – це 90 чоловік, які згідно з чинним законодавством протезуються першочергово. На цей момент поліклініка викликала для протезування 150 чоловік за чергою 2009 року. Тому ваше питання можна буде вирішити тільки після завершення виготовлення зубних протезів цим пацієнтам.

Олена:

– Мої діти  відвідують підлітковий клуб «Росинка» на вулиці Макарова. Хотіла б знати, чи правда, що в приміщеннях підліткових клубів розміщені ігрові автомати, як стверджував на зустрічі з виборцями один із кандидатів у депутати Верховної Ради?

– Очевидно, вас ввели в оману. Чого тільки не наговорять окремі кандидати, щоб сподобатися виборцям. У Рівному нині, як і раніше,  працюють 17 підліткових клубів. Жодних ігрових автоматів там не було і не буде.

Лариса Мельничук:

– Чи правда, що в Рівному за­крили вечірню школу? А якщо вона ще працює, то де саме?  Куди можна звернутися, щоб потрапити до неї на навчання?

– Школу не закрили і не збирались закривати.  Рівненська вечірня   школа  змінила  юридичну  адресу. Тепер її можна знайти на  вулиці Струтинської, 15.  Школа  працює в покращених умовах, збережено мережу класів, склад педагогічних працівників. Жодного працівника закладу не   звільнили. А зміна  адреси  закладу   обумовлена тим, що  початкову школу «Центру надії» буде перенесено  з вулиці Остафова в основне  приміщення на  вулиці Гайдара, 12-а.  Після  проведення  відпо­відних робіт у приміщенні на вулиці  Остафова там буде відновлено роботу до­шкільного навчального закладу на 120 місць. З питань навчання  у вечірній школі  можна звертатися безпосередньо у школу чи за телефоном 22-13-22.

За читачів розпитувала Людмила Мошняга

Від редакції: Відповіді на решту запитань читачів до Галини Кульчинської шукайте у наступних номерах газети.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 13 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?