Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Квітень 2015
 

Ігор Мічуда: Покарання – не самоціль. Головне зробити так, щоб забудовники не дурили людей | Газета 7 Днів

Ігор Мічуда: Покарання – не самоціль. Головне зробити так, щоб забудовники не дурили людей

30.04.2015 00:00
Переглядів:215

Ігор Мічуда: “Головне – зробити так, щоб недобросовісні забудовники не дурили людей”.

Торік у Рівному спалахнуло кілька гучних скандалів довкола незаконного зведення багатоповерхових будинків. До числа активних борців з недобросовісними забудовниками належав тодішній голова Асоціації працівників будівельної галузі Рівненщини Ігор Мічуда, який не раз докоряв контролюючим органам за відверту бездіяльність. Нещодавно його призначили начальником управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області. Отож редакція «7 днів» поцікавилася баченням Ігоря Мічуди ситуації в будівництві, так би мовити, зсередини.

– Ігоре Володимировичу, що вас вразило найперше, щойно ви сіли у крісло начальника ДАБІ в області?
– Насамперед хочу сказати, що я не той начальник ДАБІ, який сидить у кабінеті, а той, який левову частку дня перебуває на будівельних об’єктах. Оскільки сам будівельник і знаю практично всі об’єкти, що зводяться в Рівному, як свої п’ять пальців, мені неважко було за лічені дні отримати реальну картину справ у галузі.
Насамперед переконався, що існує повний безлад у сфері будівництва. Тут потрібно наводити порядок. Основна проблема в тому, що деякі люди нині відверто зловживають можливістю сховатися за забороною перевірок на об’єктах будівництва. Відтак, знайшлися спритники, які зухвало порушують усі державні будівельні норми, знаючи, що їх не перевірять, і заробляють на цьому великі гроші.
Дехто, щоправда, чув дзвін, та не знає, де він. Отож трапляються ситуації, коли приходить час планової перевірки, а фізична особа заявляє, мовляв: «Я дзвонив у Кабінет Міністрів, і там сказали, щоб вас послати». У таких випадках доводиться пояснювати, що існує заборона на проведення планових перевірок будівництва, яке здійснюють фізичні особи–підприємці, але немає заборони на перевірку будівництва, яке проводять фізичні особи, тобто так звані пересічні громадяни. А в нас часто буває, коли звичайні громадяни зводять грандіозні об’єкти, зареєстровані умовно на Івана Івановича Іванова, і при цьому повністю нехтують нормами і законами.
– Виходить, що через табу на перевірки фактично немає управи на недобросовісних забудовників?
– Не все так безнадійно, як може здатися. Наприклад, якщо вбачається порушення (і це стосуються будь-якого об’єкта – байдуже: звичайна людина його зводить чи підприємець, підприємство), цього достатньо для звернення за дозволом для проведення позапланової перевірки. До слова, ми вже одержали першу ухвалу іменем України на таку перевірку.
При цьому хотів би донести до всіх людей, що ДАБІ є контролюючим, але в жодному разі не караючим органом, яким він був останнім часом. Знаю це достеменно з власного досвіду: коли до мене приходила перевірка, як би все добре у мене не було, мені все одно пояснювали, що потрібно сплатити певну суму якогось штрафу. Подібне ставлення до ДАБІ я побачив і зараз. Куди б не прийшов, навіть коли пояснюєш, що прийшов для того, щоб підказати забудовнику про недоліки, дати йому термін на їх усунення, на тебе все одно дивляться, як середа на п’ятницю. Ніяк не можуть збагнути, що інспектор може написати припис на усунення, і якщо ти виправив недоліки, це документується відповідним актом, і жодних претензій до тебе немає.

Новосели «Набережного кварталу», які нарешті зрозуміли, що потрапили в пастку, зараз готові писати плакати «Нас кинули» та вішати на будинку, щоб інших не ошукували в таких самих «Ріверсайдах» чи «Шоколадах».

Новосели «Набережного кварталу», які нарешті зрозуміли, що потрапили в пастку, зараз готові писати плакати «Нас кинули» та вішати на будинку, щоб інших не ошукували в таких самих «Ріверсайдах» чи «Шоколадах».

– Ігоре Володимировичу, ви ведете мову про об’єкти, які будуються. А як бути з усуненням недоліків в багатоповерхівках, які вже здані в експлуатацію?
– Знаєте, до нас нещодавно звернулися новосели «Набережного кварталу», які нарешті зрозуміли, що потрапили в пастку, і готові писати плакати «Нас кинули» та вішати на будинку, щоб інших не ошукували в таких самих «Ріверсайдах» чи «Шоколадах». Так-от, кажуть, що ми не можемо втрутитися в ситуацію, бо забудовник уже ввів будинок в експлуатацію. Запевняю вас: хоч ми і не можемо в один момент провести повну позапланову перевірку, зате завжди можемо зробити акт перевірки, залучивши газовиків, пожежників, УБЕЗ, прокуратуру, і зафіксувати, що в цьому будинку не передано документацію, що в ньому немає на 10–11-му поверхах газу, що не працюють ліфти і т.д. і т.п. Це те, що буде зроблено на першому етапі.
А вже маючи наші підписи, мешканцям новобудови буде легше звертатися (вони, до речі, вже звернулися) в Держархітектурну інспекцію України з проханням скасувати декларацію про введення будинку в експлуатацію. Це не я ініціюю скасування декларації. Це ті люди, яким я ще рік тому казав, що ми можемо зобов’язати недобросовісного забудовника виконати всі взяті на себе зобов’язання. Але люди мене не хотіли чути, закидаючи, мовляв, що я хочу попіаритися на людському горі. Мені цього не треба, мене й так знають.
– Чи існують якісь гарантії, що в Рівному знову не з’являться незаконні будівництва?
– Безумовно. І насамперед те, що громадськість уже не байдужа і засоби масової інформації не мовчать, і ДАБІ готова з будь-яких питань співпрацювати з журналістами, надаючи їм вичерпну інформацію. Ось, скажімо, до мене звернулися із запитом з приводу будівництва за адресами Драгоманова, 27, Відінська, 41, Данила Галицького, 16, у житловому масиві між вулицями Струтинської та Гагаріна. Зокрема, на Драгоманова, за документами, проводиться реконструкція складських приміщень, тим часом по місту повним ходом продають котеджі. Відразу застерігаю забудовників: не буде там котеджів, бо в документах чітко написано – складські приміщення.
Тим часом, як мені повідомили, на вулиці Коновальця, 2а має з’явитися новий «колорад» «Набережного кварталу». Там, до речі, вже огорожу спорудили. Наразі я розпорядився зупинити будь-які роботи, доки все не перевіримо, бо забудовником неправильно подана декларація. Якщо все гаразд, тоді – будь ласка. Я – і за зведення котеджів, й за будівництво «Ріверсайдом» чи «Набережним кварталом», але в межах чинного законодавства, коли є всі дозвільні документи.
Більше того, щоб не було такого, як з будинком на вулиці Шевченка, 105, де люди купили квартири, а згідно з рішенням суду тут зноситимуть незаконно зведені поверхи, пропоную тим, хто хоче вкладати гроші у квартири в новобудовах, зателефонувати у ДАБІ за номером 26-74-07, де їм дадуть вичерпну інформацію про об’єкт.
І наостанок, маємо намір з міським управлінням архітектури, пожежниками, Спілкою архітекторів Рівного і Гільдією інженерів технагляду найближчим часом підписати меморандум про співпрацю. У нас чомусь усі структури, які мають працювати в одному руслі, разом впливати на добросовісного чи нерядового забудовника, живуть за принципом «моя хата скраю». Мабуть, уже час зайняти чітку позицію і навести лад у будівництві.

Інтерв’ю вів Василь ГЕРУС

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 0 =
More information?