Архів новин

Напишіть заповіт, якщо хочете, щоб ваші діти не мали проблем з вашим спадком | Газета 7 Днів

Напишіть заповіт, якщо хочете, щоб ваші діти не мали проблем з вашим спадком

19.11.2015 12:26
Переглядів:149
Після смерті сестри я, як її рідна сестра, подала заяву на прийняття спадку. Як довго я можу не оформляти цей спадок? Чи є якісь обмеження в часі? І якщо я не оформлю його, а зі мною щось трапиться, то чи мають право оформити на себе цей спадок мої діти чи інші родичі, якщо вони ще є, але у визначений термін не заявили про право на спадок? Лідія

На запитання нашої читачки ми попросили відповісти постійного консультанта газети з нотаріальних питань нотаріуса Олександра Чубая. Ось що він повідомив:

– Спадкування – це перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Якщо не оформлявся заповіт, то ви маєте право спадкувати після своєї сестри за декількох умов.

По-перше, спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття.

У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки. У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері. Тобто у вас право на спадкування виникне лише у випадку, коли перша черга спадкувати не буде. 

По-друге, можлива така ситуація. Є спадкоємці першої черги, які не написали заяви у нотаріуса про прийняття спадщини, але постійно проживали разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини (день смерті). У цьому випадку вони вважаються такими, що прийняли спадщину, якщо не заявили про відмову від неї письмовою заявою у нотаріуса. Тут також право на спадкування у вас не виникне, навіть якщо написана заява про прийняття спадку.

Отож вам потрібно взяти до уваги, що право на спадкування залежить від наявності чи відсутності спадкоємців першої черги.

Щодо вашого питання про терміни для оформлення треба знати таке. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (дати смерті особи). Оскільки ви належите до другої черги спадкування, то термін прийняття спадщини продовжується ще на три місяці. Тобто для вас важливо у ці дев’ять місяців написати заяву на прийняття спадку, що ви й зробили. Звертаю вашу увагу, що законом обмеження встановлені лише щодо написання заяви у нотаріуса на прийняття спадщини, а граничного терміну оформлення не існує. Тому жодних обмежень у часі тут нема. У будь-якому випадку, раніше закінчення 9 місяців жоден нотаріус оформляти спадщину для вас не буде.

Щодо запитання, чи матимуть право оформити цей спадок ваші діти чи інші родичі, якщо вони є, але у визначений термін не заявили про право на спадок, то майте на увазі, що, коли немає спадкоємців першої черги, ви вважаєтесь такою, що прийняли спадщину, тобто стали власником, але не оформили її. І це майно разом з іншим належним вам майном будуть успадковувати ваші діти.

Від себе, як нотаріуса, хочу порадити таке. Щоб у майбутньому не виникало суперечок, захистіть права тих, до кого б ви хотіли, щоб перейшло ваше майно – напишіть заповіт.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 0 =
More information?

Реклама

Опитування

Які у вас плани на літо?