Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Червень 2015
 

Порятунок багатоповерхівок – справа тих, хто в них живе (опитування) | Газета 7 Днів

Порятунок багатоповерхівок – справа тих, хто в них живе (опитування)

18.06.2015 00:00
Переглядів:172

137937Чи під силу мешканцям багатоквартирних будинків справитися з утриманням їх? Чи не чекає ці будинки руйнація після того, як держава остаточно скине з себе турботу про них і перекладе її на плечі тих, хто живе «на поверсі»? Про це наші кореспонденти вирішили розпитати рівнян відразу після того, як Президент підписав закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

У відповідь ми почули багато нецензурних епітетів на адресу влади, проте в основному люди вважають, що виходу нема – треба організовуватись, щоб спільно дбати про свої багатоповерхівки.

Олеся, викладач:опитОСББ 007

– Вважаю, що мешканці в змозі утримувати свої будинки самі. Просто нашим людям бракує культури та

організації, чи, точніше, самоорганізації. Ось у мене сестра живе в Києві, то мешканці в її будинку організувались і оплачують штат людей, які обслуговують будинок. Є в них у під’їзді навіть три консьєржки. Вони організували свій життєвий простір досить пристойно. І при цьому я б не сказала, що там живуть багатії. Ні, там люди середнього достатку. Я живу в 9-поверховому будинку в Рівному і думаю, що можна організуватися й нам. У нас же тепер нема іншого виходу. Звичайно, важливо, щоб держава підтримала громади мешканців на етапі створення ОСББ, бо інакше зробити все необхідне тяжко. Тотальна бідність – це основний фактор, який гальмує перехід на інший спосіб господарювання в багатоквартирних будинках.

опит2Валерій, педагог:

– Навряд чи без державної підтримки можна утримувати багатоквартирні будинки. Ситуація в країні плачевна: девальвація гривні привела до зубожіння людей. Вони й так ледь виживають, комунальні послуги оплатити не можуть, а тут треба брати на себе ще й капітальні ремонти, щоб ці будинки просто не порозвалювались. При розумній підтримці влади таку реформу можна було б провести, але ж влада знову відмежовується від проблем людей. Не до кінця те все продумано і невчасно почато.

Наталія, домогосподарка:опит3

– Думаю, це справедливо: люди повинні утримувати свої будинки самі. Тим більше що жеки себе не виправдали. Вони не показали взірець, як можна ефективно господарювати в будинках. У нас свій, приватний будинок. І ми даємо йому раду на всіх трьох поверхах від даху до фундаменту. Нам ніхто не робить ремонти. Ні для кого, крім нас, не проблема, якщо в нас дах потече, абощо. Ми своєю сім’єю даємо собі раду, то чому за тих, хто живе в багатоповерхових будинках, повинна оплачувати ремонти держава? Це несправедливо.

опит4

Михайло, пенсіонер:

– Влада продовжує витискати з народу все, що можна витиснути. То пенсії додумались оподатковувати, то вирахування з депозитів роблять, то тарифи піднімають до просто непосильного рівня. До добра це не приведе. Це вони хочуть вже так на людях зекономити, щоб зовсім на них не витрачатись.

Оксана, вчителька:опитОСББ 023

– Вважаю, що ці зміни на краще. Бо кожна людина буде зацікавлена в тому, щоб дбати про своє майно. Якщо ти знаєш, що відповідаєш за свій будинок матеріально, то стараєшся нічого в ньому не псувати. Кожен знатиме, що квартплата витрачається на свій дім, а не на те, щоб годувати дармоїдів з жеку.

опит6Назар, приватний підприємець:

– Закон цей – тупий. Я не впевнений, що людям під силу утримувати в нормальному стані багатоквартирні будинки після того, як у них багато років нічого не робили жеки. Вважаю, що при новій системі господарювання багато таких будинків чекає просто занепад.

Розпитували
Людмила МОШНЯГА і
Марія КОРНІЙЧУК (фото)

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
15 + 0 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?