Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
 
Травень 2014
 

Василь Харковець: «Учні досягають нових вершин» | Газета 7 Днів

Василь Харковець: «Учні досягають нових вершин»

29.05.2014 00:00
Переглядів:158

Завтра у школах Рівного пролунає останній дзвоник. А в суботу у стильних вечірніх сукнях та костюмах центральною вулицею нашого міста пройдуть випускники. З якими досягненнями, успіхами, перемогами завершують вони цей навчальний рік ми розпитали начальника міського управління освіти Василя ХАРКОВЦЯ.

– Василю Степановичу, скільки учнів завершують навчання у випускних класах?

– Цього року 2 375 учнів завершують навчання в четвертому класі. Це більше, ніж поперед­нього року, коли їх було 2 366. У початковій школі вже спостері­гається деякий ріст кількості учнів. А от у старших класах зберігається тенденція до зменшення числа випускників. Тут ще відчуваються наслідки падіння народжуваності 2000-х років. Навчання в 9-х класах завершують 1 906 школярів. Торік їх було 2 000. А от назавжди попрощаються зі школою 1 219 одинадцятикласників. Їх також менше, ніж у минулому навчальному році, коли в Рівному було 1 247 випускників.

– Ви вже знаєте, скільки буде медалістів?

– Ще ні. Є 80 претендентів на медалі. Поки що триває державна підсумкова атестація.

– Якими результатами порадував цей навчальний рік?

– Наші учні показують відмінні результати на олімпіадах різних рівнів, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт. Зросла кількість не тільки учасників цих змагань, а й переможців. 743 учні стали переможцями міських ­олімпіад, 481 – міського МАН. 73 школярі здобули перші місця в обласних олімпіадах і МАН, а 47 дітей вибороли у цих змаганнях по дві і більше перемог. Маємо 11 переможців всеукраїнських олімпіад та 18 – всеукраїнської МАН. Особливо відзначились учні ПМЛ «Елітар», гуманітарної гімназії, СпШ № 15, НВК «Колегіум», НВК № 19, ЗОШ № 27, РУГ, школи «Центр надії», ЗОШ № 22.

Ми пишаємося нашими учнями, які не втомлюються досягати нових вершин у навчанні. Призові місця на всеукраїнських олімпіадах здобули випускник Рівненської гуманітарної гімназії Богдан Парфенюк (економіка), десятикласник ПМЛ «Елі­тар» Максим Герасимчук (хімія), дев’ятикласниця СпШ № 15 Наталія Копиця (англійська мова) та інші. Для прикладу, одинадцятикласник ЗОШ № 27 Володимир Агунович цього навчального року здобув 14 перемог з різних предметів на олімпіадах міського та обласного рівнів, а також дві перемоги в МАН на рівні України. Одинадцятикласниця НВК «Колегіум» Тетяна Сопронюк здобула 2 перемоги на всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у секції «Українська література» і на олім­піаді з української мови та літератури. В Україні «срібними призерами» МАН стали: з біології – учень 11-ї школи Олексій Шокарєв, з іспанської мови – учень ЗОШ № 18 Владислав Петрук, із соціології – учениця ЗОШ № 28 Катерина Попова.

Тож, як бачите, рівненські учні мають значні успіхи. Ми створили центр для роботи з обдарованими дітьми. Маємо банк даних цих учнів. Для обдарованих та розумних дітей нашого міста ми готували свято. Хотіли подарувати на згадку альбом, де розмістили б фото майже 400 учнів та інформацію про них. Але, на жаль, через труднощі з фінансуванням свято перенесли.

– До речі, паралельно з учнями успіху досягли й вчителі.

– Так. Наші педагоги також плідно попрацювали і показали гарні результати. Наприклад, двоє рівненських учителів стали переможцями другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2014». Зокрема, Олег Кроль із 23-ї школи став кращим вчителем трудового навчання, а Наталія Осніцька з НВК № 26 здобула перемогу в номінації «Географія». До того ж пані Наталія стала призером всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2014», посівши в ньому почесне третє місце.

– Коли пролунає останній дзвоник для учнів?

– 30 травня. Цього дня у школах учні зберуться на святкові лінійки. А свято «Випускник-2014» відзначатимемо наступного дня, 31 травня. За гарною і вже давньою традицією в центрі міста о 18.00 відбудеться хода випускників.

– Які плани у шкіл Рівного на наступний рік?

– Я вже підписав наказ про організацію співбесід працівників управління освіти Рівненського міськвиконкому з директорами навчальних закладів. Адже багато хто думає, що після завершення навчального року управлінню освіти вже нічого робити. Це не так. Готуватимемося вже до наступного навчального року. Будемо обговорювати кадрові питання, аналізувати виконання планів роботи та участі в олімпіадах, конкурсі-захисті МАН, організації харчування дітей, вести контроль за результатами навчання, оцінювати роботу і проблеми шкіл та інше.

До того ж уже затверджений перелік шкіл і садочків, видатки на які в 2014 році будуть проводитися за рахунок коштів бюджету розвитку, тобто у них передбачені капітальні ремонти. Нині готуємо дозволи на проведення таких робіт. І сподіваємося на фінансування держказначейства.

Марина ФУРС

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
10 + 8 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?