Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
 
Травень 2016
 

Без канікул працює у Рівному унікальний навчальний заклад, до якого вважають за щастя потрапити вчитися і з якого із задоволенням беруть на роботу готових спеціалістів | Газета 7 Днів

Без канікул працює у Рівному унікальний навчальний заклад, до якого вважають за щастя потрапити вчитися і з якого із задоволенням беруть на роботу готових спеціалістів

12.05.2016 14:39
Переглядів:618
Найкращі у світі професії. Лише таким навчають безробітних у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Яка професія найкраща в світі? Ким сьогодні найкраще працювати? Із цими та іншими запитаннями ми звернулися до заступника директора з навчальної роботи Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості Людмили АБРАМОВОЇ. Навчальний заклад, де вона працює, за понад 20-річну історію відкрив нові можливості у професійному житті для тисяч і тисяч колишніх безробітних. І, що не менш важливо, подарував їм впевненість у власному майбутньому.

– Найкраща професія та, за якою людина без проблем знайде для себе добру цікаву роботу з достойним заробітком.

– Людмило Дмитрівно, готуючись до зустрічі, я подивився сайт ЦПТО ДСЗ. То це було для мене відкриття! Я правильно все зрозумів: у безробітних є можливості навчитися професіям, що саме на піку популярності, та ще й безоплатно?

– Наш центр створений, щоб здійснювати підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних. Бо не секрет, що ринок праці гостро потребує висококваліфікованих робітничих кадрів. Отож, у нас створено якнайсучасніші умови, аби зареєстрований у центрі зайнятості безробітний за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття міг стати за короткий час конкурентоспроможним та потрібним роботодавцеві. І не якомусь там абстрактному, а місцевому, тобто робота має бути тут і зараз.

У центрі ми також проводимо підвищення кваліфікації за різними напрямами на курсах цільового призначення. Буває, що на підприємствах з’являється нове обладнання, нові матеріали, технології, а персонал до цього не готовий. Працівники освоюють у нас необхідні навички, отримують про це посвідчення, сертифікати і залишаються потрібними в організації, на підприємстві чи в установі, не потрапляють під скорочення. Виходить, центр дає велику користь і безробітним, і роботодавцям.

– У країні криза, промислових підприємств лишились одиниці. А ви готуєте робітників, і від охочих вчитися нема відбою. У чому тут секрет?

– У центрі вчать 56-ти престижним ліцензованим професіям. Такого вибору немає в жодному закладі профтехосвіти в Україні. Готуємо фахівців різноманітних галузей для сфери обслуговування, сільського господарства, дерево- та металообробки, будівельної індустрії, ІТ-технологій тощо. Через аудиторії і майстерні центру пройшло 90 тисяч слухачів. А 90 тисяч путівок у життя – погодьтеся, це визначний здобуток. 

– Які у центру переваги перед звичайними училищами?

– Ми не вчимо абстрактних фахівців, а лише тих, кому вже вкрай потрібна професія. Групи починають навчання протягом року: не з вересня до червня, а щоденно, без канікул. Терміни навчання стислі. Найдовше – рік, частіше – кілька місяців. Навчаємо і ефективно, і комфортно, навіть проїзд і проживання в гуртожитку готельного типу оплачуються безробітним із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Недарма до нас на навчання просяться й випускники загальноосвітніх шкіл, і безробітні будь-якого віку, а часом і пенсіонери. Навчаємо переселенців із Донеччини, Луганщини і Криму. Багато слухачів – з інших регіонів України. Наш центр співпрацює із 21 регіональним центром зайнятості. У РЦПТО ДСЗ створено прекрасну матеріально-технічну базу для навчання за всіма нашими професіями. Обладнання в навчальних лабораторіях і майстернях – завжди найбільш сучасне для своєї галузі. Для курсів, де навчаємо професіям сільгоспгалузі, організовано навчальне господарство.

– А правда, що ІТ-центр у вас кращий, ніж в деяких університетах?

– В усякому разі не гірший. Він використовується не тільки для навчання фахівців комп’ютерної галузі, а ще й допомагає застосовувати інформаційні технології в навчальному процесі за всіма нашими професіями та в управлінні навчальним закладом. 22 аудиторії та майстерні оснащені інтерактивними мультимедійними комплексами. Професійне навчання здійснюється за різноманітними напрямами сфери ІТ, як-от: «Практичний web-дизайн», «Створення тривимірної графіки у програмі Autodesk 3ds Max», «Основи роботи з програмою комп’ютерної графіки ArchiCAD, AutoCAD», «Комп’ютеризований бухгалтерський облік 1С:Підприємство 8,2», «Основи комп’ютерної графіки та web-дизайну», «Анімація в середовищі Unity 3D», «Створення додатків в середовищі Unity 3D на С#» та інші. Останні два напрями було розроблено за участі одного з лідерів у вітчизняній ігровій індустрії – компанії «Joy Rocks».

У навчальних програмах обов’язковим є вивчення та практичне застосування хмарних сервісів Google та систем організації проектів Asana та Trello, все частіше застосовуються технології дистанційного навчання. Погодьтеся, технології навчання в ЦПТО ДСЗ досить прогресивні.

– А рівненським роботодавцям про все це відомо?

– Ми дуже тісно з ними співпрацюємо. Роботодавці очолюють державні кваліфікаційні комісії, керівники ринкоутворюючих підприємств входять у дорадчий комітет ЦПТО ДСЗ, створено 5 консультативних рад за різними професіями з їхніх галузей.

Для чого це потрібно? Щоб потенційні роботодавці наших слухачів мали можливість впливати на навчальний процес, вносити корективи у навчальні плани відповідно до змін у виробництві та сучасних технологій і взагалі вирішувати, яким саме професіям потрібно навчати. Періодично ми запрошуємо партнерів-підприємців на презентації наших навчальних відділень, на галузеві семінари. Адже інакше звідки б їм дізнатись про можливості центру?

Буквально цими днями до нас звернувся власник потужної рівненської фірми, аби для його виробництва підготували швачок, які уміли б працювати з трикотажем. Ми набрали групу, розробили для неї окрему програму, й дівчата вчаться, знаючи, що на них уже чекають робочі місця. До того ж, роботодавець планує забезпечити необхідним обладнанням, щоб випускники вже під час навчання отримали всі потрібні на виробництві навички.

– До речі, про можливості. Відомо, що ЦПТО ДСЗ навчає й унікальним спеціальностям, творчим професіям, які скоріш назвеш мистецтвом.

– Аякже! Сьогодні в моді дуже колоритна грань історії й сучасності – народні промисли. Ми маємо навчальне відділення у смт Гоща, де готують майстрів із виготовлення художніх виробів з лози та ковалів ручного кування. Випускники нашої ковальської школи відомі не тільки в Рівному чи в Україні – є серед них і добре знані у Європі. Переважно вони створюють власну справу – майстерні, кузні, туристичні центри.

Серед викладачів – майстри зі світовими іменами. Коваль із Голландії Хуб Сенсен майже щороку проводить в Гощанському навчальному відділенні майстер-класи для слухачів. Натомість, наш майстер виробничого навчання Сергій Торуля щороку на кілька тижнів їздить до Хуба Сенсена в Голландію відточувати своє мистецтво. У своїй професії він вдосконалювався і в Празі, і у Парижі. Згадайте: традиційне свято ковальства у Рівному ніколи не проводиться без участі слухачів та випускників Гощанського навчального відділення РЦПТО ДСЗ. Щороку наші слухачі разом із майстрами їздять до Івано-Франківська на міжнародний фестиваль ковальської майстерності. Сміливо можна стверджувати, що справа наших ковалів швидше мистецтво, а не ремесло.

– Навчитися яким професіям найбільше просяться до вас?

– Одна з найпопулярніших у центрі – укрупнена професія робітника фермерського господарства. Під час навчання слухачі отримують аж «потрійні» водійські посвідчення: водія категорій «С», «В» і тракториста-машиніста сільськогосподарської техніки «А1», а також – кваліфікації слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування третього розряду, тваринника і дояра четвертого розряду. До того ж, фермерів навчають агротехнологіям, бджільництву, садівництву, основам тепличного господарства. В одному курсі ми даємо майже всі професії, потрібні на селі.

Багато охочих закінчити курси водіїв різних категорій, так само – курси трактористів-машиністів категорій А1, А2, В1, В3. У нас слухачі мають можливість навчитись кермувати машинами як вітчизняних, так і зарубіжних марок.

Серед сучасних спеціальностей – ІТ-технології. Як уже говорилося, навчаємо практичному веб-дизайну, створенню сайтів, графічних додатків. Затребуваний напрямок – «1С бухгалтерія 8.2». А на професії зі сфери обслуговування бувають навіть черги з охочих потрапити на навчання.

– І що це за професії?

– Нема відбою від охочих стати кухарями, спеціалістами з кейтерингу, кондитерами. А ще – майстрами ресторанного чи готельного обслуговування. Особливо – перукарями, манікюрниками, візажистами, косметиками. Зауважу, що в нас навчають сучасним технологіям із догляду за тілом і шкірою на найсучаснішому обладнанні. І навіть освоюють мезотерапію та голковколювання. Тому косметичні й spa-салони, солярії і перукарні охоче пра-

цевлаштовують саме наших випускників.

– А будівельні спеціальності не відійшли на другий план?

– Найбільш затребувана поміж будівельних – лицювальник-плиточник. Готуємо ще мулярів і штукатурів – як у групах, так і за індивідуальною формою навчання, використовуючи виробничу базу роботодавця.

– Йде добра слава про випускників, які вивчали у центрі авторемонтні роботи та автосервіс.

– Так, наших слюсарів з ремонту автомобілів і рихтувальників кузовів залюбки запрошують на СТО і завжди задоволені знаннями, кваліфікацією і досвідом, які ці хлопці набувають у навчальних майстернях та лабораторіях.

– Знаю, що ЦПТО ДСЗ вже може видавати документи про кваліфікацію робітників, які ніде не вчилися, але набули спеціальності на практиці, на виробництві.

– Це зовсім новий напрямок. Рівненський центр не так давно отримав статус оцінювача результатів неформального навчання за професією кухаря. Людина, яка має навички і досвід, може звернутися до центру зайнятості і в ЦПТО ДСЗ підтвердити свої знання й отримати свідоцтво державного зразка, кваліфікаційний документ з присвоєнням виробничого розряду. Це суттєво допоможе багатьом отримати достойне офіційне працевлаштування.

– Як центр допомагає своїм слухачам, випускникам влаштуватися на роботу?

– Це відбувається з першого дня і протягом всього навчання. Роботодавці придивляються до наших слухачів уже під час виробничої практики. Ми їх запрошуємо на заняття в групи, де вони можуть побачити слухачів, поспілкуватися з ними, від чого обидві сторони мають велику користь. Популярності набирають і майстер-класи від роботодавців.

Чимало будівельників відразу, щойно отримають свідоцтво про присвоєння кваліфікації, мандрують працювати за кордон. А продавців та касирів торговельного залу запрошують ще й тому, що вони досконало вміють працювати на реєстраторах розрахункових операцій майже всіх популярних моделей.

Та головне, в центрі вчать людей, ще донедавна безробітних, умінню впевнено реалізувати себе на ринку праці і в суспільстві. Один з наших дуже популярних курсів – «Основи ринкової економіки». Як організувати власну справу, порахувати витрати й прибутки? Як розробити бізнес-план і захистити його, щоб отримати потрібні інвестиції? Тепер потрібно вчити не лише професії, а й тому, як стати успішною людиною. Не тільки влаштуватися самому, але й створити робочі місця для інших.

– Після випуску вони не забувають вас? 

– Приходять подякувати за навчання. Це завжди так приємно. Ми із задоволенням підтримуємо зв’язки зі своїми кращими випускниками, навіть запрошуємо до співпраці. У наших коридорах – цілі стенди про їхні успіхи, досягнення. Ці приклади – прекрасний стимул для нових поколінь слухачів. Нехай у кожного з них усе складається добре – в професії, бізнесі, житті. Ми робимо для цього все можливе і навіть трошки неможливого. І, бачите, виходить!

Спілкувався Сергій СНІСАРЕНКО

 

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 0 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?