Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Березень 2017
 

Тарифи жеків – не орієнтир для ОСББ | Газета 7 Днів

Тарифи жеків – не орієнтир для ОСББ

02.03.2017 12:04
Переглядів:828

Суми внесків членів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків – це стала сума для всіх. Вони формуються, виходячи з потреб кожної окремо взятої багатоповерхівки.

Як засвідчила практика створення в Рівному об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, теоретично начебто всім усе зрозуміло, а коли доходить до діла, то в людей виникає чимало запитань, які вони надсилають на адресу редакції. Відповіді на найпоширеніші з них дає секретар ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне» Галина ПОХИЛЬЧУК.

– Перше питання, яке виникає у членів новоствореного ОСББ, – яким чином формується розмір внесків і на що йдуть ці гроші. Що відповісти людям на це питання?

– При формуванні розмірів внесків членів ОСББ не треба відштовхуватися від жеківських тарифів. Просто необхідно зібратися правлінню, за бажанням залучивши активних співвласників будинку, і насамперед порахувати витрати на утримання багатоповерхівки. Скажімо, взяти аркуш паперу і написати: на технічне обслуговування двох ліфтів треба 1600 гривень. Далі – їхнє електропостачання обійдеться приблизно у 1200 гривень. Зрештою, можете за даними електролічильника ліфта з’ясувати, скільки електроенергії за місяць він споживає. Тут майте на увазі, що з березня електроенергія дорожчає, тому розрахунки слід проводити за новим тарифом. Наступна стаття витрат – освітлення місць загального користування, яке, враховуючи подорожчання, буде коштувати орієнтовно 300 гривень. Сюди бажано закласти заміну лампочок на енергозберігаючі (одна коштує від 55 до 69 гривень), що дозволить надалі економити.

Йдемо далі. У вас є електрогосподарство. Отож варто найняти електрика. До речі, фахівці електронагляду можуть безкоштовно обстежити ваш будинок, але виконувати їхні рекомендації будуть електрики, яких вам доведеться найняти. Приведення до ладу однієї електрощитової загального користування коштує до двох тисяч за роботу і ще стільки ж доведеться витратити на необхідні запчастини і матеріали. Те саме слід зробити й з електрощитками, що знаходяться на поверхах. Щоправда, тут власники квартир повинні зробити свої внески. Наприклад, на поверсі чотири квартири. Щоб привести в порядок електрощиток, треба заплатити тисячу гривень. Отож, власники чотирьох квартир здають по 100 гривень, які підуть на оплату роботи електрика, а 600 гривень за матеріали платить ОСББ.

– Яких спеціалістів необхідно мати, щоб доглядати за будинком?

– У кожному будинку, крім електричних, є ще й інженерні мережі (водопостачання та водовідведення, теплопостачання і т.д.), тому потрібен спеціаліст, який буде їх обслуговувати. Тобто ви повинні мати під рукою електрика (який, до речі, має відповідну 4-ту групу допуску) і слюсаря-сантехніка.

– У яку суму ОСББ обходиться оплата праці найманих працівників?

– Електрику платять здебільшого по 500 гривень на місяць за обслуговування однієї електрощитової загального користування. Приблизно тисяча гривень потрібна на оплату праці сантехніка.

Тепер переходимо до прибудинкової території. Для її прибирання потрібен двірник, оплата праці якого здебільшого в межах однієї тисячі гривень. Крім того, вам час від часу треба буде купувати віники, лопати, совки і т.д., значить до кошторису треба записати орієнтовні витрати на засоби прибирання. Врахуйте й те, що треба закласти кошти на дезінфекцію, дератизацію. На перевірку вентиляційних каналів приблизно по 60 гривень з квартири на рік. Крім того, треба закласти якусь суму і на поточний ремонт. Таким чином, вимальовується сума, наприклад, 18 тисяч гривень. Ви цю суму ділите на площу, і у вас виходить розмір внеску від трьох до чотирьох гривень за квадратний метр.

Сьогодні об‘єктивно розмір внеску членів ОСББ на обслуговування будинку не може бути менший, ніж 3-4 гривні за квадратний метр.

– Скільки грошей необхідно закладати на поточний ремонт?

– Як правило, стільки, скільки залишається від загальної суми зібраних коштів. Скажімо, ви передбачили тисячу гривень на ремонт кранів чи заміну засувок (хоча це і є поточний ремонт), але не було такої потреби, отож у вас вже накопичилися якісь кошти. Зрештою, треба щоб на поточному рахунку завжди були якісь залишки. Бо, як правило, справно внески платять приблизно 70 відсотків мешканців, а за ліфти треба заплатити вчасно. Або ж, буває, що затримують компенсацію коштів, передбачених на субсидії. Тому гроші спочатку використовуються на поточні витрати, а коли надходять субсидійні кошти чи розраховуються боржники, ці гроші можна витратити, скажімо, на благоустрій під’їздів чи облаштування прибудинкової території (ремонт чи виготовлення лавочок, їх фарбування тощо).

– До слова, яка на сьогодні затримка з надходженням грошей, передбачених на відшкодування субсидій?

– Гроші надходять із місячним запізненням. До нового року субсидії відшкодували завчасно, навіть наперед (скажімо, у листопаді – за листопад). Зараз ситуація трохи змінилася: у січні виплатили за грудень, а з дня на день чекаємо відшкодування за січень. Ну, ми на це сподіваємося.

– Що, на вашу думку, вигідніше: наймати, наприклад, електрика на постійній основі чи залучати для виконання певного обсягу робіт?

– Наймати електрика по трудовій угоді – доволі витратна для ОСББ справа. Бо навіть якщо він буде працювати погодинно, то все одно податки треба платити, виходячи з розміру мінімалки. Тому доцільно знайти електрика, який є підприємцем, укласти з ним господарську угоду, і він щомісяця за певну винагороду буде приходити й оглядати ваше електрогосподарство. А можна наймати його і за цивільно-правовою угодою. Однак цього не можна робити щомісячно, бо цивільно-правова угода передбачає, що людина прийшла, виконала певну роботу, отримала за це гроші й пішла. Це – не найкращий варіант, бо ліпше мати справу з одним і тим самим спеціалістом (електриком чи сантехніком), який буде знати те господарство, яке обслуговує. До того ж, якщо будинок не запущений і не має ніяких проблем, то можна користуватися послугами Домової служби. Достатньо укласти з ними угоду (для ОСББ надають суттєву знижку), щоб фахівці цієї служби оперативно вирішили проблему, що може з’явитися (замінили кран, прочистили каналізацію тощо). Порадила б головам ОСББ завести довідник, де були б записані номери телефонів служб чи спеціалістів, які можуть швидко приїхати і виконати роботи зі зварювання труб, чистки каналізації, заміни електрозапобіжника і т.д. Також можна укласти угоду з аварійною службою ЖКП «Покровське», яка оперативно ліквідовує різні поламки і локалізує надзвичайні ситуації. Отож невеличке ОСББ може обійтися без штатних електрика і слюсаря.

– А як бути з обслуговуванням лічильника тепла? Дехто вважає, що цю роботу може виконувати будь-хто на громадських засадах.

– Треба, щоб в ОСББ була людина, котра буде відповідати за теплове господарство. Або ж укласти договір з Рівнетеплоенерго, яке присилатиме свого фахівця. Він, по-перше, буде систематично обстежувати і регулювати тепловий лічильник. По-друге, необхідно стежити за тиском і температурою теплоносія. По-третє, є ще насос, за яким також треба наглядати, відключати, якщо раптово зникли гаряча вода чи теплоносій. Можна вирішити так:людину, яка буде стежити за тепловим господарством, звільнити від сплати внеску. Це буде своєрідною оплатою за роботу, яку вона виконує.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 9 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?