Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Квітень 2017
 

Чи справді за одного битого дають двох небитих? | Газета 7 Днів

Чи справді за одного битого дають двох небитих?

20.04.2017 12:43
Переглядів:109

Майбутнє дітей визначає минуле. Всі батьки хочуть, щоб їхня дитина була доброю, щасливою, мала світле майбутнє та стала успішною людиною. Проте коли у дитини щось не виходить, вона не досягає позитивних результатів, то у батьків прийнято звинувачувати всіх – від оточення до «поганого характеру та генів», але не самих себе.

Чим щасливіші та більш врівноважені батьки, тим щасливіша та більш упевнена їхня дитина

Сімейні проблеми часто психологічно травмують маленьку дитину. Травмованим, агресивним, неврівноваженим батькам не вдасться виховати дитину життєрадісною та щасливою. Причому основу успішного життя батьки забезпечують дитині ще до її народження.

 Якщо батьки не змогли самостійно вберегти дитину від психологічних травмувань, їм необхідна допомога фахівця

Психологи-травматерапевти мають справу як із психологічною травмою, так і з її наслідками. В роботі зі своїми клієнтами вони «йдуть у глибину проблеми», тобто туди, де дитина отримала перший травмувальний досвід, який в теперішньому житті визначає її поведінку. Це дає змогу психологові-травматерапевту розблокувати психологічні механізми захисту і цілий спектр біологічно збережених пережитих у ранньому дитинстві подій, що відкладаються в пам’яті. Такі травмувальні події (маленькі та великі: від розбитої тарілки до фізичних покарань), що здаються нам, дорослим, лише виховним процесом, формують негативні поведінкові реакції і цілий «оберемок проблем». Як наслідок – неадекватно опрацьовані дитиною спогади створюють основу негативних механізмів поведінки в майбутньому. Це подібне до того, коли дорослі щось хочуть та намагаються змінити в своєму житті, але як не стараються, нічого в них не виходить. І все повторюється знову і знову. 

Як можна допомогти вирішити критичну ситуацію?

Існує безліч психотерапевтичних підходів та технік, що дозволяють психологу надавати практичну допомогу дорослим і маленьким. Найбільш дієвими та визнаними є декілька психотерапевтичних підходів, передусім це EMDR-терапія (допомагає пережити психотравму за допомогою швидкого руху очей). Робота із цією унікальною методикою дозволяє в короткі терміни «помити» погані спогади, «висушити» їх та скласти на далеку полицю найвищої шафи. Спогади залишаться лише спогадами і не впливатимуть на майбутнє дитини.

Для дітей найважливішим є безпечне, стабільне, захищене дитинство

Дорослі можуть не лише навчити, захистити, наповнити любов’ю життя дитини, а й розбити та знищити його. Батьки не задумуються, чому саме так поводяться з дітьми. Вони виправдовують свої, інколи не зовсім адекватні, вчинки тим, що їх самих так виховували і нічого: виросли нормальними. Дорослі часто послуговуються міфами, що передаються із покоління в покоління («за одного битого двох небитих дають» і т.д.) та несвідомо визначають поведінку нащадків. Пояснення цьому феномену психологи дають лише одне – покоління батьків наших дітей, а також їхніх бабусь та дідусів і так далі – оповиті рядом психотравмувальних подій: від насилля в сім’ї, розлучень батьків, сварок у родинах аж до війни, голодомору, техногенних катастроф і знову війни. Все це й формує поведінку людини в майбутньому.

Практичні поради для збереження психічного здоров’я дітей та дорослих

1. Намагайтесь спокійно поставитись до факту прояву негативної поведінки дитини. Якщо ж порозуміння досягти не вдасться і ви відчуваєте, що можете «зірватись» на дитині, використовуйте дихальну гімнастику. Зробіть глибокий вдих,напружте м’язи живота,затримайте дихання та повільно видихайте через рот. Повторіть 3–5 разів. Це дасть можливість заспокоїтись і розпочати конструктивний діалог з дитиною.

2. Поважайте особистий простір дитини та один одного – повідомляйте своїм близьким, в тому числі й дитині, що ви не готові з нею взаємодіяти (гратись, спілкуватись або ж пекти пиріжки, забивати цвяхи). Піклуйтесь про свій психологічний та фізичний стан і повідомляйте про нього своїх близьких.

3. Вмикайте телевізор тоді, коли ваша дитина вже спить. Це дасть можливість більше спілкуватись із нею вечорами.

4. Думка кожного в сім’ї варта уваги. Спілкуйтесь на теми, що цікаві не лише дитині, а й іншим членам сім’ї, враховуйте інтереси від найменшого до найстаршого.

5. Якщо ви зрозуміли, що не можете самі справитись із проблемами, і це призводить до розладу взаємин між членами сім’ї, необхідно звернутись за допомогою до психолога-травматерапевта. 

Катерина ГАБРІЄЛЬ,

травматерапевт, психологічний консультант, практичний психолог ДНЗ № 44

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 8 =
More information?

Реклама

Опитування

Які у вас плани на літо?