Паперів стало менше, а відповідальності – більше | Газета 7 Днів

Паперів стало менше, а відповідальності – більше

18.05.2017 10:13
Переглядів:67

Нововведення в будівельній галузі не передбачають амністії для несумлінних забудовників. 

Підписаний Президентом закон щодо удосконалення містобудівної діяльності, на переконання глави держави, підніме Україну на перші позиції в бізнесових рейтингах і знизить корупцію. Які саме нововведення додадуть країні інвестиційної привабливості та вдосконалять правила гри на будівельному ринку? З цими запитаннями журналіст «7 днів» звернувся до начальника управління Державної архітектурної інспекції в області Ігоря МІЧУДИ. 

– Ігорю Володимировичу, що суттєво змінюється в житті будівельної галузі з прийняттям цього закону?

– З цього приводу можу сказати головне: залишилося менш як місяць відстрочки для недобросовісних забудовників, які ще мають теоретичний шанс вскочити в «останній вагон поїзда». Адже 10 червня вступає в силу закон, який посилює порядок оформлення дозвільних документів на будівництво. Зокрема, зведення об’єктів середнього та значного класу наслідків (житлових комплексів, багатоповерхівок, соціальних споруд, торгових та офісних приміщень) буде здійснюватися виключно за наявності повного пакета дозвільної документації.

Нововведення в багатьох випадках «зв’язує руки» таким забудовникам, які нині в обхід усіх законів, не маючи жодного дозвільного документа, як-от на Кавказькій, 9, на власний розсуд щось собі роблять. Ні, такого більше не буде: є дозвіл – будуйте собі на здоров’я, немає – вибачайте(!). Більше того, дозвіл на будівництво тепер буде видавати Держархбудінспекція України. То вона й відповідатиме за прийняті нею рішення.

– Як буде з тими об’єктами, які вже зводяться з порушеннями законодавства?

– Тим забудовникам не вдасться вийти сухими з води. Упевненості в цьому додає той факт, що з приходом нового керівництва прокуратури області зрушила з місця справа, з якою ДАБІ вже має мороку впродовж двох років. Це, зокрема, стосується об’єктів на вулицях Драгоманова, 27 і Данила Галицького, 16. До речі, у нас досі є документи, згідно з якими на Данила Галицького, 16 будується лабораторний корпус, а на Драгоманова, 27 – адміністративне приміщення. Це попри те що ДАБІ давно подала заяви про скасування цих липових документів і є відповідна реакція прокуратури. Більше того, у судах розглядаються афери, внаслідок яких людям продали квартири в технічних будівлях, і ці оселі вже занесені до Єдиного реєстру. Сподіваюся, що прокуратура ці справи доведе до кінця, а відтак документи, видані з порушенням чинного законодавства, будуть скасовані. 

– Тобто ніякої амністії не буде? 

– Ні, не буде. Адже згідно з однією з постанов пленуму Верховного Суду України від 2015 року все набуте незаконним шляхом не може бути зареєстрованим. А оскільки будівництво за підробленими документами не може бути законним, значить його доля має вирішуватися в правовому полі. 

Що буде з незаконно зведеними об’єктами, вирішить суд. Єдине можу зауважити, що «порішати» питання, як це було за часів попередньої влади, ділкам не вдасться. Свідчення цього – винесені прокуратурою постанови, за якими нині в судах розглядаються справи про знесення неправомірної будови, про розірвання договору оренди великої земельної ділянки, зокрема в районі вулиць Гайдамацької (колишня Струтинської) та Гагаріна. Такого в історії Рівного ще не було. Але ця подія стала тривожним дзвіночком для забудовників, які думають, що все пройде «на шару». «Шара» закінчилася! 

– Ігорю Володимировичу, а в чому полягають спрощення для забудовників, про які, підписуючи закон, казав Президент? 

– Давайте розставимо все на свої місця. Глава держави цими днями підписав два закони, які стосуються будівельної галузі. Один з них 

(№ 1817-VIII) покликаний вдосконалити порядок оформлення дозвільних документів на будівництво. 

З одного боку, як я вже розповідав, він ставить категоричну вимогу щодо наявності повного пакета дозвільних документів для зведення об’єктів середнього та значного класу наслідків. А з іншого, для об’єктів незначного класу наслідків, які становлять понад 80 відсотків від загального обсягу забудови в Україні, такі вимоги максимально спрощуються. Зокрема, зведення таких споруд можна починати вже на наступний день після подання повідомлення про початок будівельних робіт.

Інший підписаний Президентом Закон (№ 2020-VIII) скасовує зайву бюрократію в процедурі отримання будівельниками технічних умов від ДСНС з пожежної безпеки на будівництво. Відтепер ці вимоги отримуватимуть разом з архітектурно-будівельними вимогами. 

Обидва законодавчі акти зводять до мінімуму паперову тяганину, але не відміняють державні будівельні норми. Якщо б у нас все будувалося згідно зі встановленими нормами, всім було б набагато простіше. 

Спілкувався Василь ГЕРУС

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
12 + 2 =
More information?

Реклама

Опитування

Які у вас плани на літо?