У житті не все так гладко, як на папері | Газета 7 Днів

У житті не все так гладко, як на папері

30.06.2017 10:17
Переглядів:237

День Конституції – державне свято, тому 28 червня в Україні офіційний вихідний. Основний документ країни Верховна Рада прийняла вночі проти 28 червня 1996 року – на п’ятий рік після проголошення незалежності України. Після майже доби безперервної роботи в сесійній залі народні депутати таки ухвалили документ 315 голосами. Того ж дня Конституція України набула чинності. Нині, через 21 рік українці жаліються, що деякі статті закону діють лише на папері. Тож ми вийшли на вулиці Рівного і запитали у перехожих, чи вони відчувають, що наша Конституція захищає наші права. І ось що нам відповіли.

– Конституція – це головний закон нашої країни. І як громадянка України я вірю, що він має захищати наші права. Однак не почуваюся в повній мірі захищеною в деяких соціальних сферах життя.

– Вибачте, але не хочу говорити на тему Конституції України. Це для мене болюча тема. Я з того регіону, який не дуже люблять: приїхав із Донецька. Привіт Петру Олексійовичу. Це все, що можу сказати з цього приводу.

– У нашому житті немає справедливості. Де що не візьми, скрізь усе куплено. Ті, хто має гарантувати нам наші законні права, гарантують і захищають права тільки свої та своїх рідних.

– Яка може бути Конституція в неправовій державі! Конституція починається з гаранта Конституції. А гарант у нас хто? От візьміть, відбулась революція, він прийшов до влади на людській крові. Грабують людей, забирають останні гроші. За кордоном цей закон більш правильно поставлений. Я часто буваю в Польщі, то поляки дивуються, як ми взагалі живемо з такими законами.

– Деякі конституційні права громадян вона захищає, але не всі. Ось Конституція гарантує право на працю, але як непросто її знайти за спеціальністю після закінчення вузу. В нас законів не дотримуються передусім ті люди, які вповноважені і повинні слідкувати за їхнім дотриманням.

– Конституція захищає всі права наших громадян, в тому числі і мої. У цьому законі все чітко прописано. Але у нас так повелося, що всі хочуть, аби закони виконували інші, а не вони.

 

Розпитували Ніла ВОВЧИК  

і Катерина НОШКАЛЮК 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 2 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?