Архів новин

Реформу люди не помітили, але будинки по-новому вже зажили | Газета 7 Днів

Реформу люди не помітили, але будинки по-новому вже зажили

20.07.2017 08:57
Переглядів:343

Здається, річницю закону, який запустив у країні житлову реформу, мало хто помітив. Так само, як і будь-які наслідки реформи. Рівняни в один голос кажуть: ніхто до їхніх будинків не приходив, нічого їм не подарував і не зробив. Усе, що помінялося за рік – це лише те, що мешканці зробили власноруч, за власні й муніципальні кошти та за власною ініціативою.

Але ж у цьому й сутність, і стратегія реформування житлово-комунального господарства в Україні! Тепер, якщо громаді, мешканцям потрібно поліпшити умови проживання, змінити або капітально відремонтувати щось у будинку, то місто чи держава їм допомагають коштами. А соціалістичного підходу вже не буде: тим, хто не хоче й пальцем поворушити, ні жек, ні міністерство, свою турботу нав’язувати не будуть. Є ще одна, здається, переконлива тенденція: усі, з ким спілкувались журналісти на вулицях міста, живуть не в жеківських будинках, а в ОСББ.

– Реформа? А у нас нічого не змінилося. Все як було, так і лишилося в будинку. Був жек, тепер – ОСББ. Жек жодні ремонти не робив. ОСББ вже з півроку, й теж ніхто ніяких рухів не помітив. Щоправда, вони десь там у підвалі копирсалися, то ми стали менше платити за опалення. Але навіщо з нас знімають кожен місяць плату за квартиру, за квадратні метри, не можу зрозуміти. Квартира ж моя, за власні гроші куплена?

– Не помічаю, щоб реформу запустили. У нас в будинку тепер ОСББ, та змін, якщо казати чесно, ніяких. Вони тільки й знають, що збирати більше грошей. Можливо, результату дочекаємося в майбутньому.

У нас радянських часів десятиповерхівка. Потрібно ладити каналізацію, поміняти освітлення в під’їзді, зробити новий майданчик для дітей. Але чекаємо, чекаємо, чекаємо…

– У нас був жек, тепер ОСББ. Але ніяких змін. Ну, у дворі поставили якісь-там лавки та урни. Почали утеплювати будинок. Але тому нема кінця і краю: утеплюємо вже два роки. 

У під’їздах, правда, поміняли лампи на світлодіодні світильники. Лічильник на тепло уже стояв, до нього щось добавили, здається. Про труби у підвалі щось казали, теж не знаю. А я очікувала, що зроблять нам ремонт у під’їзді, щоб стало гарно-гарно – як у квартирі. Так, під’їзд прибирають, але стіни – як у Радянському Союзі: фарбовані панелі і побілка. І вікна дерев’яні, пофарбовані.

 

– Усе життя я прожила в гуртожитку, то все ОСББ у нас – це комендант. Коли потік стояк, то ті, кому тече, зібрали гроші і найняли майстрів. У гуртожитку в людей вже виросли онуки, а в декого – і правнуки. То я страшенно заздрю тим, хто плачеться і скаржиться, що треба доплатити трохи власних коштів, щоб у будинку привести до ладу труби, дах чи утеплити стіни. А нам у житті ніхто не дасть приватизувати ці помешкання й разом зробити їх комфортними і гарними.

– Та де там! Не змінилося нічого! Оце тільки створили в нас ОСББ. Й підхід в людей до двору та будинку ні на крихту не змінився. Можливо, стало трішечки чистіше, з’явились квітники – не завдяки реформі, а тому, що постаралися сусіди. Майданчик для дітей і так був хороший.

Ні-ні! Реформа ця нічого не дала. Якщо й змінилось і надалі мінятиметься щось на краще, то тільки завдяки нам, мешканцям. Є там програми різні, коли частково капремонт оплатить місто, а частково – ми. Але причому тут реформа: якби не ми самі, ніхто б і пальцем не поворухнув для нас!

– Ми стали за цей рік ОСББ. Отримали у січні захмарні рахунки за опалення, то зрозуміли: якщо не об’єднаємося, ніхто для нас цієї ситуації не змінить. Досягнення у нас іще попереду. Та люди почали збиратися разом, обговорювати усі проблеми, радитися. Було вже декілька суботників, чоловіки облаштували у підвалах світло, прибрали там ще давнє будівельне сміття, жінки розбили клумбу в тому місці, де десятиліттями був смітник.

Узимку перевірили свій дім тепловізором. Виявилося, що великих втрат тепла нема. Упевнена: в нас буде все! Найперше – це сучасний теплопункт з автоматичним регулятором для економії тепла, і ми на нього вже зібрали половину грошей.

Розпитували Сергій СНІСАРЕНКО,

Ольга ЛЕЛЮХ (фото)

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 5 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?