Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Жовтень 2017
 

Людина – це два «Я», які постійно борються між собою | Газета 7 Днів

Людина – це два «Я», які постійно борються між собою

12.10.2017 11:38
Переглядів:447

Життя. Що воно таке? У чому його суть? Одні називають життя найдорожчим, дарованим Богом скарбом, інші – карою Господньою. Дехто вважає його школою вічного буття, інші – чистилищем, а то й пеклом. У чому ж сенс життя? Чому одні живуть щасливо, а інші постійно нарікають на свою долю? Чи можна щось докорінно змінити, і як це зробити? Ці одвічні питання люди ставили перед собою з незапам’ятних часів відчайдушно і сьогодні шукають відповіді на них. Чи є шанс у цій справі на успіх? Уже добре відомий нашим читачам своїм нестандартним світоглядом майстер східних бойових мистецтв, володар 5-го дана традиційного карате-до рівнянин Віктор Сидорович твердо переконаний: є. Щоправда, для цього кожній людині насамперед треба збагнути свою сутність: хто вона є насправді і яке її місце в цьому безвимірному Всесвіті.

Відтак, наша газета започатковує на своїх сторінках запропоновану Віктором Сидоровичем рубрику «Temet nosce», що в перекладі з латинської означає «Пізнай себе». Тема цієї публікації стосується сутності людини, тобто того, ким вона є насправді.

– Вікторе Івановичу, часто доводиться чути, що в житті зазвичай не все складається так, як хочеться. 

– А воно ніколи і не буде так, як хочеться. Чому? Бо людина не знає найважливішу проблему. Якщо й знає, то не хоче її вирішувати. Саме завдяки цьому можна керувати як окремо взятою людиною, так і масами. Головна проблема людини в тому, що вона внутрішньо розділена. Яким чином? Своєю свідомістю – на дві частини: приховану – духовну, або, як кажуть, іскру Божу, і фронтальну, видиму, яку ми називаємо своїм «Я». Іншими словами, кожна людина розділена на своє его (або маленьке «Я») і Божу сутність (або велике «Я»). Ці два «Я» перебувають у постійному антагонізмі одне до одного. Прикладом цього є так званий внутрішній діалог. «Я», котре уособлює Божу сутність, базується на совісті, інтуїції та частині підсвідомості. Фронтальне «Я» – це наш розум, особистість, яку я називаю вірусно зараженою частиною нашої свідомості. Слово «особистість», яке російською мовою звучить як «личность», дуже вдало відображає сутність цього поняття. Адже «личность» походить від слова «личина», або маска, яку людина носить і яку вважає своєю сутністю. Скажімо, коли людину запитати, хто вона, то першим ділом вона називає своє ім’я, прізвище, стать, вік, професію, місце проживання і т.д. 

Це інформаційний фантом, створений суспільством. Бо коли людина народжується, у неї немає ні імені, ні професії, по суті, немає нічого. Але з часом ця істота обростає купою інформації, яку згодом називає собою. Ця інформація закріплюється у свідоцтві про народження, паспорті, дипломі. Крім того людина бачить себе в дзеркалі і вважає, що її відображення – це вона. Втім, людина бачить у дзеркалі лише своє фізичне тіло, але не бачить своєї нематеріальної сутності, яка в дзеркалі просто не відображається. Але ж вона в ньому є. І ця нематеріальна, Божа сутність проявляє себе у людях зараз дуже слабо. Перевагу має фронтальна особистість, котра, власне, і поїдає людину зсередини. Візьміть хоча б слово «егоїст» і збагнете, хто кого їсть. 

– Коли мова йде про внутрішній діалог, то мається на увазі ангел, який сидить на правому плечі, і чортик – на лівому? 

– Ангел і чортик – це міфологічні відголоски трактування роботи двох півкуль людського мозку – лівої і правої. Якщо ліва півкуля, як вважається, відповідає за логіку, то права – за образне мислення. Зрозуміло, Божій сутності ближче образне світосприйняття, ніж математично обраховане, раціонально осмислене, логічно вивірене. Ось вони ніяк і не домовляться між собою. Звідси – ангел і чортик. 

Якщо вникнути в суть слів, то ангел – це небесний вісник, або небесне сяйво, яке випромінює любов, а чортик, або демон – деструкція, девальвація, дезорганізація, тобто відповідна руйнівна енергія. Пов’язана з місяцем частка «мон» – це древня назва егоїстичного розуму. Звідси й пішло визначення «демон». Демон – руйнівна сила, в основі якої лежить страх. Особистість – це персона, що в перекладі з італійської означає «акторська маска». Усі ті маски, які ми носимо, а це ніщо інше як фантомна уява про себе, зліплені зі страху, щоб вижити в цьому незвіданому світі. Ці дві сили – світла і темна – ведуть між собою непримиренну боротьбу, хоча по суті вони є одним цілим, як дві сторони медалі, які часто міняються місцями. 

– Але твердять, що є ще й третє «Я» людини, сформоване з думок про неї іншими. 

– Сутності людини байдуже, що про неї думають інші. Зате це зовсім не байдуже его людини. Маленьке «Я» завжди прагне стати великим, піднятися над іншими маленькими «Я», відчути свою важливість. Тобто хоче мати владу над іншими, хоче ними маніпулювати, бо в основі такого прагнення лежить страх бути слабшим, гіршим, менш успішним і т.д. Цей страх змушує продукувати в собі такі негативні форми енергії, як заздрість, скупість, гординя, владолюбство і т.д. Ця енергія годує страх. Натомість велике «Я», Божу сутність, живить любов. Гермес Трисмегіст писав: «Людина – це смертне в Богові, а Бог – це безсмертне в людині». Виходить, що маленьке «Я» – смертне в Богові, воно боїться вмерти, конкурує з іншими. А є те, що дається згори, від Божої сутності – благородство, взаємодопомога, любов, співчуття, що проявляються як форма випромінювання любові.

Отож, у людині є обидва «Я». Але маленьке «Я» переважає. Тому часто чуємо нарікання на проблеми, ворогів, погане здоров’я. Але ж людина в тому, що життя в неї не склалося, сама винна, натомість звинувачує в цьому інших, обставини.

Продовження в наступних номерах «7 днів»

Від редакції: Пропонуємо тим, кого зацікавила тема публікацій під рубрикою «Пізнай себе», надсилати до редакції адресовані Вікторові Сидоровичу запитання.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 8 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?