Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Жовтень 2017
 

Як бути, коли є знання і досвід, але немає диплома? | Газета 7 Днів

Як бути, коли є знання і досвід, але немає диплома?

19.10.2017 12:11
Переглядів:381

Вивчившись у нашому гуманітарному університеті на еколога, на жаль, я не змогла знайти в Рівному роботу за спеціальністю. Тому влаштувалася в магазин продавцем-консультантом. Спочатку було важко, але з часом освоїлася, набула практичного досвіду, навіть стала директором престижного бутіка. Справи йшли добре, але з часом через зниження купівельної спроможності населення зменшилися обсяги продажу, тому київський власник торгової мережі вирішив закрити мій магазин у Рівному. Кинулася шукати нову роботу. Здавалося, знайшла те, що мені підходить. Але там просять надати документ про освіту, який засвідчив би про те, що маю необхідні знання для роботи у сфері торгівлі. Виходить, що, маючи практичний досвід, не можу влаштуватися на роботу, бо не маю відповідного диплома. Чула від знайомої, що в нас існує так зване неформальне навчання, завдяки якому можна у стислі строки підтвердити свої знання і отримати диплом спеціаліста. Чи справді так можна?

Орися ДОВЖЕНЮК, рівнянка

Так, можна. А детальніше про неформальну освіту на прохання редакції газети «7 днів» розповідає заступник директора Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості Руслана БОДРЕНКО:

– Рівненський центр професійно-технічної освіти два роки тому отримав можливість взяти участь у проекті і став розробником пакета документів із оцінювання результатів неформального навчання. Відтак, разом з Одеським центром профтехосвіти ми готували анкети самооцінювання, розробляли критерії та засоби вимірювання рівня знань претендентів тощо. А в березні минулого року на засіданні міжвідомчої робочої групи нам надали статус суб’єкта оцінювання результатів неформального навчання за професією «кухар». Зокрема, можемо підтверджувати рівень кваліфікації від третього до шостого розряду.

Як можна пройти неформальне навчання, наприклад, людині, котра працює в закладах громадського харчування (їдальні, ресторані, дитсадку і т.д.), має колосальний досвід роботи, але не має підтвердного документа про те, що володіє професією кухаря? Їй необхідно звернутися до служби зайнятості, пройти анкетування самооцінювання і підтвердити рівень знань, на який вона претендує. Отож, кандидат приходить у центр профтехосвіти, пише заяву, подає необхідний пакет документів і впродовж двох днів (у перший – теоретичне, а в другий – практичне тестування) підтверджує свої професійні навички. Кваліфікаційна комісія за підсумками тестування приймає рішення про видачу відповідного документа.

До речі, до Рівненського ЦПТО вже звернулися 23 особи (в тому числі з Рівненської, Хмельницької, Закарпатської, Львівської та Волинської областей), 18 з яких підтвердили свій професійний рівень кухаря. 

А тим, кому це не вдалося, доведеться підучитися. Адже дехто вважає, що він – хороший кухар, але цього недостатньо для отримання диплома, бо ще треба вміти складати калькуляційну карту, працювати з рецептурником страв і т.д. 

У перспективі на базі Рівненського центру профтехосвіти планується розробка неформального навчання з професії «продавець», оскільки це також дуже актуальна професія. Крім того, вивчаємо питання неформального навчання для манікюрниць, перукарів, які працюють за цими професіями, але мають сертифікати недержавного зразка. Натомість, ми видаємо документ державного зразка, який відкриває перед його власником більші можливості.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 6 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?