Архів новин

Віктор ІСЬКІВ: «Що мала б зробити для медицини держава, те робить міська влада» | Газета 7 Днів

Віктор ІСЬКІВ: «Що мала б зробити для медицини держава, те робить міська влада»

16.11.2017 09:24
Переглядів:463

Побутує вислів: коли нема здоров’я, людині ніщо не миле. А якщо зважити на нинішній низький рівень життя наших співвітчизників і дорожнечу лікування, то будь-яка недуга перетворюється для хворого на справжні тортури. Тому, аби хоч якось підтримати мешканців міста у скрутну хвилину, Рівнерада цього року затвердила чотири місцеві програми, спрямовані на поліпшення якості та здешевлення медичної допомоги. Крім того, з міського бюджету виділено масштабні суми на капремонт лікувальних закладів Рівного та придбання для них медобладнання. Про це журналістові «7 днів» детально розповів начальник міського управління охорони здоров’я Віктор ІСЬКІВ.

– Вікторе Ігоровичу, є категорія людей, яка критикує ремонти лікарень та поліклінік. Мовляв, навіщо ті ремонти, краще дати гроші на ліки. То на що міська влада виділяє гроші насамперед: на лікування чи ремонти?

– Насамперед дбає про те, щоб поліпшити якість діагностики та лікування, а також здешевити медичні послуги. Наприклад, депутати міської ради прийняли програму лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань та запобігання їм на 2017–2021 роки. Адже в Рівному щороку реєструється близько 1300 випадків гострого коронарного синдрому, 360–380 інфарктів міокарда та 520 інсультів. Показник смертності через серцево-судинні патології в місті 2015 року становив 65 відсотків.

На цю програму, як і торік, заклали 900 тисяч гривень. З них, зокрема, 500 тисяч гривень піде на забезпечення витратними матеріалами медичного призначення кардіологічних відділень та відділення судинної неврології центральної міської лікарні Рівного і доукомплектування цих відділень обладнанням для діагностики і лікування.

Крім того, Рівнерада затвердила міські програми: «Діти Рівного» на 2017–2020 роки, яка передбачає лікування неповнолітніх рівнян із вродженими і спадковими, орфанними захворюваннями та онкогематологічною патологією (на неї в цьому році передбачено 3 мільйони 745 тисяч), і «Здоров’я рівнян» (17 мільйонів 337 тисяч гривень). А наприкінці жовтня, зважаючи на те, що державна програма впродовж чотирьох років не діє, а черга на ендопротези в Рівному налічує понад 700 людей, депутати міської ради прийняли міську програму з ендопротезування. Щоправда, фінансувати її будуть уже з наступного року.

– Скільки всього грошей виділило цього року місто на медичну галузь?

– Міська влада останніми роками виділяє на систему охорони здоров’я дедалі більші суми. Адже коштів з державного бюджету вистачає тільки на покриття 70 відсотків від потреби медиків у зарплаті і комунальні послуги. А з наступного року держава вже не буде давати й на комуналку. Отож, по суті, весь тягар з утримання лікувальних закладів і забезпечення їх потрібним медичним обладнанням лягає на плечі місцевого бюджету. Треба віддати належне міському голові Володимиру Хомку і депутатам Рівнеради, котрі з розумінням ставляться до проблем як міської системи охорони здоров’я, так і рівнян, для яких лікування з кожним роком стає дорожчим. Цього року на медичну галузь Рівного в міському бюджеті, не враховуючи кошти на реалізацію міських програм, передбачили близько 40 мільйонів гривень.

– На що конкретно потратили ці кошти?

– На приведення до належного стану лікувальних закладів міста, бо в медичному закладі, як кажуть, і стіни лікують. Значна частка суми піде на купівлю ангіографічної установки для центральної міської лікарні Рівного. Справа в тому, що уряд розробив програму відкриття в 13 регіонах країни (до цього переліку потрапила й Рівненщина) великих серцево-судинних центрів. Щоправда, створюватимуться вони на умовах співфінансування. Рівне вже отримало з державного бюджету субвенцію в сумі 11,5 мільйона гривень, а тепер слово за депутатами міської ради. На попередній сесії вони виділили для придбання ангіографа для центральної міської лікарні майже три мільйони і ще дев’ять мільйонів гривень мають додати на наступному сесійному засіданні.

Будемо сподіватися, що до кінця цього року будемо мати найсучасніший рентгеноваскулярний ангіограф, що використовується для діагностики серцево-судинних захворювань та здійснення операцій при ішемічній хворобі серця, лікування вроджених та набутих вад серця, захворювань магістральних судин. Це обладнання просто незамінне при гострих інфарктах міокарда та лікуванні гострих порушень мозкового кровообігу. Воно дозволяє надати ефективну медичну допомогу хворому, в якого, скажімо, стався інфаркт, протягом «золотого вікна» (двох годин), і людина вже через декілька днів після операції може виходити на роботу. Іншими словами, пацієнти легше переносять післяопераційний період, скорочується термін їхнього перебування на лікарняному ліжку, прискорюється процес реабілітації.

І найважливіше – не відбувається, як це було раніше, інвалідизації. 

Купівлю цього обладнання зумовлює ще та ситуація, що в обласній клінічній лікарні хоча і є два ангіографи, та обидва поламалися. Отож фактично всю область зараз витягує наша центральна міська лікарня на старенькому беушному ангіографі, який головний лікар Євген Кучерук привіз свого часу з Польщі.

– Тобто у фаворитах витрат – центральна міська лікаря?

– Чому ж? У цьому році, коли на систему охорони здоров’я виділили найбільшу за всі роки суму грошей, не обділили нікого. В міському бюджеті заклали кошти на все найнеобхідніше, що просили головні лікарі медичних закладів.

Узяти Центр первинної медико-санітарної допомоги «Північний». Там завершується капітальний ремонт покрівлі. Крім того, за бюджетні кошти закуплено рентгенівський діагностичний (цифровий) комплекс. Він уже введений в експлуатацію, але ще не використовується, бо очікуємо дозвільні документи, які на погодженні в Києві. До слова, рентгенологи дуже задоволені апаратом, який набагато кращий за той старий, який досі у них був.

У ЦПМСД «Центральний» капітально відремонтували систему опалення, тепер тут тепло і затишно. Для ЦПМСД «Ювілейний» виділили гроші на капітальний ремонт амбулаторії № 4 (заміну дерев’яних вікон і дверей на енергоефективні) та мереж тепло- і водопостачання. Кошти виділені також на ремонт вхідного тамбура із заміною вітражів та дверей на енергозберігаючі. Втім, через затягування експертизи проектно-кошторисної документації, вочевидь, центр може не встигнути освоїти ці кошти. Тому вирішили перекинути ці гроші на купівлю ангіографа для центральної міської лікарні. 

Майже 40 млн гривень цього року медицина Рівного отримала з міського бюджету таку суму тільки на капітальні видатки.

Чималі суми з бюджету виділені центральній міській лікарні на ремонт ліфтів, вентиляційних систем тощо. Крім того, 900 тисяч гривень місто дало на капремонт інфекційного відділення, що хоч і розташоване на території міської лікарні, та є обласним. Там жах що творилося! Тепер там повністю міняють каналізаційну і водопостачальну системи. А взагалі, міняти треба все до гвинтика. Сподіваємося, що міська влада виділить додаткові кошти, аби нарешті довести до ладу це найбільш проблемне відділення.

Хочеться багато що зробити і в пологовому будинку, де працюють дуже кваліфіковані спеціалісти. А от зовнішній вигляд медзакладу, із зовнішніх стін якого сиплеться плитка, бажає кращого. Та й те, що було всередині (розтрощені розетки, подертий лінолеум, розбиті унітази), не додавало пологовому авторитету. І там роблять капремонт. На нього з міського бюджету виділено понад мільйон гривень. Закупили для пологового обладнання, в тому числі біохімічний аналізатор, лампи фототерапії тощо. 

Для міської лікарні № 2, де зробили ремонт у поліклінічному відділенні на першому поверсі, закупили медичні меблі. До речі, плануємо відкрити тут лікарську амбулаторію № 5 від ЦПМСД «Ювілейний». Крім того, у другій лікарні відремонтували операційну, для якої виділили кошти на придбання безтіньової лампи. Будемо просити гроші й на новий сучасний хірургічний стіл, бо той, що є, використовується ще з 80-х років. Уже виготовлена документація на капремонт неврологічного відділення, бо на його базі плануємо створити реабілітаційний центр. 

У центральній дитячій міській лікарні повністю замінені вікна в поліклінічному відділенні. Проводять утеплення поліклінічного відділення на вулиці Чорновола, 72. Зробили ремонт у педіатричному відділенні.

По суті, цього року не обділили жоден медичний заклад міста. Адже йдеться про здоров’я, на якому економити не можна.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 12 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?