Архів новин

Брехня про війну – фундамент імперії зла | Газета 7 Днів

Брехня про війну – фундамент імперії зла

23.11.2017 14:08
Переглядів:2406

Наша місцева преса пише про любов, про гроші, ціни, тарифи… А про п’яту колону Москви – табу, про війну – мало. Бо журналісти оминають гострі питання. А московських агентів – хоч гать гати, але вони здебільшого – начальство.

 

Упертий недолугий Путін вирішив відновити імперію зла. Сила є – ума не треба. Проте він знає, що без України це завдання непідйомне. Адже Україна по своїй доброті не раз підставляла плече Московії. А отримувала за це руїни та смерть. От приклад із моєї пам’яті.

1943 рік. Позаду два роки окупації. На мою Чернігівщину прийшов «визволитель». Сподівались, що полегшає, бо німець нещадно палив села, в тому числі і мою Володимирівку. Мою хату спалили за підтримку партизанів Михайла Салая. Але стало ще гірше. Фашисти укріпили східний вал по ріках Дніпро і Сожа. Почалися рукопашні бої, і поранених наших бійців звозили в центральний госпіталь центрального фронту в село Хоробичі (за 12 кілометрів від Володимирівки). Ветерани згадують, що поранених було більше, ніж під Москвою, Сталінградом і на Курській дузі.

Я – свідок того, що у Володимирівці забрали і калік, і хворих – всіх, і кинули форсувати Сожу і Дніпро. 17 жовтня 1943 року визволили Лоєв (65-та дивізія Батова), а 18-го я уже був під Лоєвом з обозом, бо мене ще до призову в Червону армію мобілізували з підводою. Отут я побачив гори трупів моїх чернігівців…

30 жовтня 1943-го Центральний фронт став Білоруським. 17 листопада захопили Речицю, потім – Бобруйськ, Барановичі. Отож Лукашенку треба знати історію – хай пам’ятає, що наспіх мобілізовані, погано озброєні чернігівські хлопці майже всі полягли за Білорусь.

Села на півночі Чернігівщини стали пустками. В нас, у Володимирівці, до війни було три колгоспи, 350 учнів у школі. Та відродити села не вдалося. Тепер у Володимирівці двоє учнів…

Чому так сталося? Тому, що всіх чоловіків призовного віку від 17 до 50 років забрали в армію. Коней також забрали. А без чоловіків сім’ї не може бути. Адже український селянин все витримає – і колгосп, і розкуркулення, і голодомори – і зможе звести кінці з кінцями та відновити господарку. Так село й занепало.

Що ми мали в селі уже в 1944-му? Не стало жодного здорового мужчини. Через чотири-п’ять дворів каліки: або без ніг, або без рук, або з кулею в тілі. У моєму роду вбито 15 чоловіків. Тільки один я живий залишився. Усі вмирали за імперію, чорти б її забрали. Ні, цього разу – нема дурних – будемо битись до загину, але не піддамося росіянам.

Це тяжка історія, історія біди всього українського народу. То маємо поставити заслін путінській брехні про «Велику Вітчизняну війну». Бо його побрехеньки – фундамент нової імперії зла.

Василь БУТОВЕЦЬ,

інвалід війни І групи, полковник-інженер у відставці, учасник бойових дій

 

Фото з інтернету

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 13 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?