Архів новин

Куди дівати книжки? | Газета 7 Днів

Куди дівати книжки?

23.11.2017 14:09
Переглядів:677

Куди дівати масиви домашніх бібліотек людям, які доживають, чи їхнім спадкоємцям, які не хочуть захаращувати свій життєвий простір книгами?

Ми постаріли, то вже нам не до книг. А молоді взагалі читати не хочуть. То й виникає питання про вирішення долі книг. Недавно я проходив повз смітник і ледь не заплакав: там лежали купи книжок, у яких я впізнав і твори Толстого, і книги із серії «Жизнь замечательных людей», і твори Стельмаха, Гончара. Було трохи соромно, але підібрав те, що лежало скраю, – двотомник «Сестри Річинські» Ванди Василевської. Сам не знаю, навіщо я приніс ці книги додому. Бо моя квартира і так завалена книгами. А мені ще треба звільнити від книг батьківську квартиру. Батько помер, а в квартиру мають вселитися його внуки. Куди мені дівати батькову бібліотеку, поняття не маю…

Віктор Пастух, пенсіонер

Редакція попросила дати відповідь на це запитання директорку обласної державної бібліотеки Валентину Ярощук. Ось що вона розповіла:

Коли до нас звертаються з такого приводу, то ми направляємо співробітника, щоб переглянув ті книги. Бо в нас обовязково є такий елемент, що щось у нас було втрачено. Скажімо, якщо книга видання 60–70-х років, то її вже зачитали до дірок. Тому ми собі, буває, щось і відберемо. Ми також пропонуємо відбирати книги іншим бібліотекам. Є ще такі місця, які називаються буккросінгом. У бібліотеках це такі стелажі, де викладено книги поза фондом бібліотеки: там можна книги поставити, а звідти взяти. Такий стелаж, зокрема, є при абонементі нашої бібліотеки. Ставте книги туди! Крім того зараз збирають бібліотеки для волонтерських організацій, воїнів. Ми довідувалися: якщо волонтери везуть книги на передову, то там вони йдуть нарозхват. Навіть у нашому перинатальному центрі, де майбутні мамочки перебувають довго на лікуванні, великий попит на книги. Там їх завжди готові взяти. Так само і в госпіталі, в різноманітних реабілітаційних центрах. Та треба зважати, що ці бібліотеки були переважно російською мовою, тому багато з цих книг стали непотрібні. Адже молодь уже відійшла від російської. Тому книги російською молодими людьми не сприймаються.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 1 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?