Архів новин

Людина – це два «Я», які постійно борються між собою | Газета 7 Днів

Людина – це два «Я», які постійно борються між собою

24.11.2017 09:48
Переглядів:337

У жовтні наша газета започаткувала запропоновану майстром східних бойових мистецтв, рівнянином Віктором Сидоровичем рубрику «Пізнай себе». Сьогодні продовжуємо тему, що стосується сутності людини, тобто того, ким вона є насправді. Продовження. Початок у №№ 41 і 42.

Вікторе Івановичу, у попередніх публікаціях ми говорили про розділення двох «Я», які є в людині. Давайте більш детально зупинимося на тому так званому маленькому «я», яким людина себе вважає.

– «Я», яким людина себе вважає, – це ніщо інше як інформаційний фантом, надітий на фізичне тіло. Тобто самоідентифікація за паспортними даними (число місяця і рік народження, ім’я та прізвище), сформований суспільством світогляд і т.д. Отож, коли людина каже: «Я», то це говорить не вона, а її розум. А що таке розум? 

Умовно кажучи, це своєрідна комп’ютерна система, яка працює за певними алгоритмами. За допомогою специфічних «цеглин» вона будує уявлення людини про світ і її ставлення до нього. Ці «цеглини» називаються словами. Кожне слово несе в собі якийсь образ і функцію. Наприклад, коли ми скажемо слово «стіл», то людина уявить собі його функціональну властивість. Тому що образну приналежність кожен може змалювати по-різному. Одна людина бачить дубовий стіл ХVІ століття, інша – дерев’яний письмовий, а дехто – скляний журнальний. 

Функціональна система слова, на яке накладається образ, дає уявлення про щось. Таких «цеглин» у розумі багато, з них будується уява про реальність. І коли бачимо світ, предмети, кольори, форми, ми не розуміємо, що все це – слова, які через нашу оперативну систему розуму відображаються саме в такій формі.

– Як це можна пояснити по-простому?

– Ну, візьмімо такий приклад. Коли людина бачить, скажімо, будинок здалеку, то він сприймається просто як цілісний предмет. А коли підійде ближче, то побачить, що він збудований із цеглин. Коли відійде від нього, то тих цеглин знову не видно, отож будинок знову цілісний. Те саме зі словами, з яких складається візуальна картина світу. Бо слова дають образи і сприйняття цих образів. Вони зливаються в певну картину. Це щось на зразок глянцевого журналу, який здається гладким і цілісним. А коли візьмемо мікроскоп, то побачимо розмиту зернисту структуру. Так само слова, які знаходяться десь глибоко у нашому розумі, але зовні відображаються як проекція картинок, що створюють наше уявлення про світ.

– Тобто слова – це мова програмування, з якої складається «Я»? 

– Саме так. І це легко перевірити. Ось візьмімо першу букву нашого алфавіту – «А». Раніше це була «Аз», що, власне, означає «Я». В англійському алфавіті перша буква – A, остання – Z. А коли об’єднаєте їх, то будете мати Аз. Беремо грецький алфавіт. Перша буква – А ? (альфа), а остання – ? ? (омега). 

Що казав Ісус Христос? «Я єсмь альфа і омега …», що означає: «Я є початок і кінець усього сущого». Іншими словами, все, що між першою і останньою буквами алфавіту, і є отим нашим «Я». Тобто наше «Я» складається з алфавіту, з букв – слова, а слова створюють образи, а образи – це ефір. Тепер знову заглянемо в Біблію, звернувшись до твердження Івана Богослова: «Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово. Усе через Нього повстало, і ніщо, що повстало, не повстало без Нього». Ось звідки береться «Я».

Насправді у словах приховано багато таємниць. Якщо збагнути їх, то багато що можна зрозуміти. Наприклад, що все програмується на математичному алгоритмі.

– Виходить, як у Сократа: чим більше людина знає, тим більше переконується, що нічого не знає? 

– А ми, за великим рахунком, нічого не знаємо про світ. У чому найбільша помилка людини? Всі згодні з тим, що цей світ створений для розвитку людини. Але ми відштовхуємося від світогляду маленького «я», яке прагне до особистісного розвитку в самому світі, що зводиться до того, аби добитись успіху. Бути успішним (у нашому розумінні це мати багато грошей, престижну машину, шикарний котедж, поважне становище в суспільстві) – це пастка. Бо головне завдання земного існування людини – духовний розвиток. Ми маємо перейти від розумового світогляду до підсвідомого. Це легше пояснити, використовуючи слова з російської мови, де чіткіше розділено поняття «розум»: «ум» (здатність людини мислити) і «разум» (воно має значно ширший зміст).

Тепер розберемо слово «разум», яке розшифровується як «Ра з умом». Ра – це в міфології єгиптян і слов’ян бог, який випромінює світло, або символ сонця. Тобто певна форма внутрішнього випромінювання – це наша основа. «Ум» – це операційна система, яка працює за принципом бінарного комп’ютера: логіка – послідовність. Тому й називається російською «рассудок». Ми судимо: це подобається, а це ні. Дуальність у нашому світі все ділить на дві протилежності: добре – погане, чорне – біле, ворог – друг. Саме у бінарній системі й працює наш розум (який у російській мові позначається «умом»). Бінарна – це лінійна система. Це, як визначена послідовність цифр у математиці: 1, 2, 3, 4 і т.д. А що таке «разум» (ми його можемо ще назвати свідомістю)? Це «ум», осяяний духом, який перейшов у квантовий стан і став свідомістю. Свідомість російською мовою звучить як «сознание», тобто «совместные знания». Якщо взяти якусь ідею, то бінарний розум («ум») скаже, подобається вона йому чи ні, або знайде цьому якесь своє пояснення і на цьому заспокоїться. А квантовий розум («разум») розгляне цю ідею в квантовій суперпозиції. Що це означає? Він розгляне всі варіанти з усіх точок зору. А знання предмета з усіх сторін дає повне розуміння цього предмета. 

Натомість, якщо ти розглядаєш предмет лише з якоїсь однієї позиції, ти толком його не знаєш. Звідси древня притча про слона і трьох незрячих мудреців. Один тримав тварину за хвіст, другий – за ногу, третій – за хобот. І коли в мудреців спитали, який слон, всі змалювали його по-різному. Це приклад світогляду бінарного розуму, яким ми сприймаємо наш світ. Натомість свідомість («сознание»), яка ґрунтується на спільних знаннях, дає повну картину світу.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 15 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?