Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Грудень 2017
 

Пенсії: результат скромніший за очікування | Газета 7 Днів

Пенсії: результат скромніший за очікування

01.12.2017 10:52
Переглядів:605

До жовтня кожен наш день починався з Прем’єра у телевізорі і ним же закінчувався. Про майбутнє благоденствіє, що мало настати для пенсіонерів з першого жовтня, ми начулися стільки, як про жодну іншу подію досі. Чим більше про це говорили, тим більшими були очікування пенсіонерів. І тим більші тепер у багатьох із них розчарування. Так, не будемо сперечатися, можливо, є й задоволені. І навіть точно є. Та задоволені радіють мовчки. А розчаровані нарікають і скаржаться. З редакційної пошти із цього приводу ми вибрали декілька типових листів.

У цій пенсійній реформі нема логіки

До стажу моїх друзів-пенсіонерів увійшов час навчання, який передував їхньому працевлаштуванню на роботу. І до стажу тих, хто вступив до вишу під час роботи, також включені роки навчання на стаціонарі. Що ж виходить у мене? До влаштування на роботу я закінчила музучилище. Провчилася чотири роки. Але це навчання не ввійшло в стаж. Чому? Через якийсь час я вступила в інститут на стаціонар. Не перериваючи навчання, далі працювала. Зранку інститут, після обіду – робота. Вийшло подвійне навантаження (навчання в інституті + робота). Після закінчення інституту крім диплома мені видали довідку про те, що я вчилася саме на стаціонарі. Коли я цей документ надала в Пенсійний фонд, мені заявили, що він не має ніякого значення. Де логіка? Виявляється, навчання з відривом від виробництва враховується, а поєднане з роботою не враховується, бо мало годин роботи.

Після закінчення інституту я пропрацювала викладачем у цьому виші п’ять років, про що свідчить довідка, підписана ректором. Водночас я працювала й на колишній роботі, знову маючи подвійне навантаження. Та кому це потрібно? Надала цю довідку в Пенсійний фонд, її знову недбало відкинули, як непотрібну річ. Де логіка?

Для чого тоді мені видавали ті довідки? Очевидно, для зберігання в сімейному архіві. До речі, люди шукають в архівах документи, що підтверджують стаж їхньої роботи. А в мене є всі документи, та їх не беруть до уваги. Де логіка? У канікули я підробляла в бюро туризму та в інших місцях, але мені життя не вистачить, щоб ритися в архівах і підтверджувати все те. Тому я надала тільки те, що в мене вже є. Це досить серйозні документи. І мені важко зрозуміти аргументи Пенсійного фонду, який не бере їх до уваги. Це якийсь абсурд.

Скажіть, а навіщо мені видавали документ разом з медаллю, що я ветеран праці, що я дитя війни? Вони нічого не значать? У нас ці люди викинуті за борт. Що за дикі закони?

Після виходу на пенсію я стала підприємцем. Бо хіба можна прожити на пенсію 999 гривень? Наприкінці 2013 року моя пенсія зросла з 999 до 1028 гривень. А наприкінці 2015-го – «аж» до 1310. Нещодавно я пішла з підприємницької діяльності, і пенсія моя зросла «аж» до 1555 гривень. У податковій мені розповіли, що документи, які свідчать про сплату мною податків, знищили. Це, бач, малоцінні відомості, то їх зберігають всього 5 років. Після так званої пенсійної реформи мені додали 195 гривень. Чи можна прожити на ці гроші? Пробачте, але це знущання. Усе життя, більш як 51 рік, я сумлінно вчилась і працювала – і ось результат...

Світлана Григорівна Павленко

На фото: Чотири дипломи, один з яких «червоний», і 51 рік стажу, а пенсія, як кіт наплакав, – така пенсійна «реформа» для Світлани Павленко.

Працювала в гарячому цеху, а пенсія практично мінімальна

Пішла я на пенсію у 50 років по гарячому стажу, відпрацювавши 32 роки. Працювала на дуже складних виробництвах: на суднобудівному заводі, на кондитерській фабриці, на високовольтному заводі. Додали мені після реформи всього 200 гривень. Можливо, це помилка?

Маргарита Іванівна Ковальчук

Людям пенсії підвищили, а мені не додали ні копійки

Я давно на пенсії, але все одно працюю, бо пенсія в мене така мала, що за неї не проживеш. Працюю перукарем. Робота непроста. Весь час на ногах, і руки втомлюються. До того ж доводиться працювати зі шкідливими речовинами. Колись, у часи Союзу, нам навіть молоко давали, щоб компенсувати шкідливі умови праці. А тепер ніхто про це й не згадує. Отримую фактично мінімалку. Сподівалася, що мені добавлять хоч щось, але дарма. Не додали мені внаслідок пенсійної реформи ні копійки. Був мізер, і залишився мізер. Де ж справедливість? Можливо, моя добавка попереду? 

Ніна Степанівна Рожкова

Ми попросили прокоментувати листи і відповісти на запитання наших читачів із приводу пенсійної реформи начальника Рівненського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області Миколу НІМЧУКА.

– Дописувачам Павленко, Рожковій і Ковальчук я порадив би звернутися до спеціалістів нашого управління за індивідуальними роз’ясненнями щодо їхніх пенсійних виплат, – зауважив Микола Німчук. – Звертаю увагу пенсіонерів: збільшення розміру пенсії у зв’язку з її «осучасненням» у кожного пенсіонера індивідуальне, оскільки визначається з урахуванням індивідуальних показників особи: коефіцієнта заробітку й тривалості страхового стажу кожного пенсіонера – та року, коли йому призначили пенсію.

Адже в кожному окремому випадку є своя індивідуальна історія і своє пояснення щодо обставин, які вплинули на перерахунок пенсії конкретного пенсіонера. 

– Чи всі, кому зроблено перерахунок, вже отримали підвищені розміри пенсій? І чи правда, що має бути другий етап перерахунку пенсій для тих, хто не потрапив у перший? Між пенсіонерами вперто циркулюють такі чутки. Особливо сподіваються на це ті, хто отримав пенсію в попередньому розмірі.

– Перерахунки зробили всім. Із 1 жовтня цього року в автоматизованому режимі проведено перерахунок пенсій відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VІІІ 2148 за матеріалами пенсійних справ. Тобто пенсіонерам не потрібно писати якісь додаткові заяви, щоб їм зробили перерахунок. Пенсіонери, в яких дата виплати пенсії припадає на період уже після набрання чинності закону 2148, одразу отримували пенсію у збільшених розмірах. Ті, хто отримав пенсію в жовтні до набрання чинності закону, доплату одержали за додатковими відомостями у жовтні та основними – у листопаді.

– У чому полягає осучаснення пенсій? Адже пенсіонери здебільшого нарікають, що пенсії далекі від сучасного рівня цін.

– Із 1 жовтня 2017 року пенсії перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески. При цьому середня зарплата обчислюється як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки (3764,40 гривні) із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%. При здійсненні перерахунку пенсій також використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 1 грудня 2017 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» у розмірі 1373 гривні. 

– Є люди, які нарікають, що й стажу мають достатньо, а пенсія – мінімальна. Як тепер залежить розмір пенсії від стажу? 

– Статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV зі змінами визначено, що за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. За кожен повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років – жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону 1058, але не більш як на 1% мінімального розміру пенсії за віком. При цьому наявний в особи понаднормовий страховий стаж не обмежується.

За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж 35 і 30 років, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

– А який тепер максимальний розмір пенсії?

– Законом передбачено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, до 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 гривень.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
10 + 6 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?