Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Грудень 2017
 

Про ялинку живу і мертву | Газета 7 Днів

Про ялинку живу і мертву

14.12.2017 10:56
Переглядів:540

У Рівному традиційно виникають суперечки з приводу головної ялинки міста. Деякі рівняни не хочуть, щоб заради свята рубали живе дерево. Навіть створюють електронні петиції на сайті Рівнеради. Наші журналісти в рамках традиційної рубрики «Голос народу» запитали у рівнян, яку ялинку вони хочуть бачити в центрі міста. Опитування провели якраз біля головної ялинки Рівного в час, коли комунальники трудилися над її оздобленням. Ось що ми почули.

 

– Якщо ставити штучну, то потрібно ставити вищу, ніж жива. Бо вона не матиме вигляду. І це буде дорого. Для мене цьогорічна ялинка нормальна. Прикрасять, то буде ще гарніша. Думаю, для Рівного за рік не проблема «виростити» живу ялинку, я маю на увазі заробити коштів на таку ялинку, аби подарувати рівнянам новорічний настрій.

– Не уявляю Новий рік без живої зеленої ялинки. У кожного в пам’яті живе її запах ще з дитинства. Як колись маленькою я раділа сама, така зараз радість в очах у дітей, коли вони бачать живу ялину в центрі міста. Ставити штучну ялинку і забирати у рівнян новорічний настрій вважаю неправильним. Тим більше що головну ялинку обирають серед старих дерев, які й так мають зрубати. То цьому дереву пощастило, воно принесе радість людям.

– У центрі нашого міста достатньо живих ялинок, можна було б їх прикрасити і не нищити природу. Не варто ставити поряд ще одну ялинку, привезену з лісу.

– Я сьогодні йду і роздивляюся цю ялинку. Бачу, що її роблять пишнішою, гарнішою. Якщо у нас є така традиція, то хай ялинку ставлять. При виборі ялинки не обов’язково гнатися за висотою. Головне, щоб вона була пишною і мала гарну верхівку.

– У себе вдома кожен сам вирішує, яку йому ставити ялинку, виходячи зі своїх можливостей. А ось у центрі міста, якщо нам ставлять живу ялинку, то я тільки «за». Дехто хоче прикрашати ялинки, які ростуть на майдані Незалежності. Але ж новорічні прикраси нашкодять цим живим деревам, якщо з ними щороку це робитимуть.

– Набагато краще було б, якби ставили штучну ялинку. Бо ліси вже й так понищили, особливо в Карпатах.

Компетентно

Олег Ткач, начальник відділу лісового та мисливського господарства Рівненського обласного управління лісового і мисливського господарства:

– Щороку лісники змушені пояснювати, що не вирубують молоді деревця в лісі, а проводять заготівлю ялин на спеціальних плантаціях. Така плантація вирубується не стопроцентно, а вибірково. І насадження залишається такої густоти, як потрібно. Якщо говорити про ялинку, яку встановлюють у центрі міста, то її обирають з тих дерев, які вже максимально виконали свої екологічні функції. Взагалі вік стиглості ялинки 61 і більше років. У цьому віці вони дозрівають, як дозріває у серпні жито. Таких дерев у нас є чимало. На Рівненщині 6 тисяч кубів таких дерев, то це більше ніж 50 гектарів ялинок, які можна зрубати.

Фото Світлани ПІКУЛИ

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 0 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?