Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Грудень 2017
 

Поки що тільки третина рівненських багатоповерхівок пішла шляхом ОСББ | Газета 7 Днів

Поки що тільки третина рівненських багатоповерхівок пішла шляхом ОСББ

21.12.2017 12:32
Переглядів:515

Так можна сказати про багатоквартирні будинки Рівного та й усієї України, які мали би жити за новими правилами вже з другого півріччя минулого року. Проте очевидно, що звітувати про цілковите виконання закону всіма будинками і всюди – передчасно. На якій стадії реформування нині перебуває сфера експлуатації житла в Рівному, ми говорили з начальником відділу реформування житлово-комунального господарства і контролю Ларисою ШУЛЬГОЮ.

– Прийнявши Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», держава фактично переклала на плечі мешканців відповідальність за утримання, експлуатацію, реконструкцію, реставрацію, поточний та капітальний ремонт і технічне пере­оснащення їхніх будинків, – розповіла Лариса Анатоліївна. – Норми закону вимагали від мешканців багатоквартирних будинків прийняти рішення щодо форми управління своїми будинками ще до 1 липня 2016 року. Проте на ділі все вийшло не зовсім так, як передбачалося. У нашому місті станом навіть на кінець 2016 року було зареєстровано 416 ОСББ. Звичайно, рекордна кількість об’єднань утворилася саме в 2016 році – 169. Фактично об’єдналися відповідальні громади будинків, які адекватно зреагували на наші повідомлення про норми законодавства і попередження про необхідність змінювати форму управління будинком.

– Чому люди так зволікають із вирішенням настільки важливого питання, як ви думаєте?

– Бо мова йде, по суті, про найбільш масштабну з реформ. Це дуже громіздка і нелегка справа. Більша частина населення живе саме в багатоповерхових будинках. Багато років поспіль ці люди були інертними і практично ні про що у своїх будинках не дбали. Навіть той єдиний обов’язок, який у них був, – оплата поточного обслуговування будинку, – багато хто не виконував. А тут одразу на них звалилася така відповідальність. Тому й зволікають. 

Будинки, де живуть активні і свідомі громади, об’єдналися в ОСББ ще задовго до прийняття закону. Торік почали самостійно господарювати ті, кого підігнав закон. А тепер створюють ОСББ аутсайдери. Часто це будинки, в яких по сусідству вже діє ОСББ, причому діє ефективно. Тож люди тепер створюють об’єднання за прикладом і подобою сусідів і практично від безвиході, бо ж треба щось робити.

– То цього року об’єднується більше будинкових громад, ніж торік?

– Навпаки – менше. На кінець 2017 року маємо зареєстрованих 488 ОСББ, тобто за рік зареєстрували лише 72 ОСББ. Це удвічі менше, ніж торік.

– Скільки будинків у нас ще не відгукнулося на реформу?

– У місті є 1462 багатоповерхові будинки. Створено ОСББ фактично у третині з них. А дві третини поки що не наважилися взяти турботи про свій будинок на свої плечі.

– А хіба обов’язково створювати ОСББ? Є ж альтернатива.

– Є. В місті працюють чотири управлінські компанії. ТОВ «УК “Рівне Дім Сервіс”» має в обслуговуванні 8 будинків, ТОВ «УК “Житло Сервіс Рівне”» – 60 будинків, ТОВ «УК “Чистота і порядок”» – 20 будинків, УК «Спектрум Сервіс» – 4 будинки. Сьогодні ОСББ реєструють в основному для того, щоб брати участь в Муніципальній програмі сталого розвитку м. Рівного. Адже впродовж останніх років Рівненська міська рада активно стимулює процес створення і розвитку об’єднань співвласників, виділяючи на цю програму щораз більші суми. Звичайно, вигідно провести в будинку капітальний ремонт, який на 70% оплачує міський бюджет, а тільки на третину – мешканці. Люди це розуміють. Сьогодні це гарний шанс, якого згодом може й не бути. Тому частка ОСББ зросла. Проте якщо порівнювати їхню кількість з усім житловим фондом міста, то вона все ж невелика.

– Може, люди не беруться за справу створення ОСББ, бо, притому що результат іще невідомий, витрати на створення, реєстрацію ОСББ потрібні вже?

– Для створення ОСББ необхідна не лише матеріальна підтримка, а й консультативна допомога. І наш відділ це пропонує і надає. Всіх запрошую – приходьте. Підтримка розвитку ОСББ сприяє формуванню ефективного власника житла, поліпшує процес управління житловим фондом, створює конкурентне середовище на ринку житлово-комунальних послуг та покращує якість їх надання. Тому кожному, хто проявить ініціативу зі створення у своєму будинку ОСББ, допоможемо всім, чим тільки зможемо.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 6 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?