Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Грудень 2017
 

Цього року рівненські енергетики побили рекорд | Газета 7 Днів

Цього року рівненські енергетики побили рекорд

28.12.2017 08:29
Переглядів:331

Щороку 22 грудня відзначають професійне свято енергетики. Це й була нагода поспілкуватися з генеральним директором ПрАТ «Рівнеобленерго» Сергієм НЕВМЕРЖИЦЬКИМ.

– Сергію Миколайовичу, тарифи на електроенергію – тема, яка найбільше хвилює споживачів. Цього року 1 березня теж відбулося суттєве зростання вартості електроенергії. Людей цікавить, куди йдуть ці кошти.

– Одразу зауважу, що зміна тарифу на електроенергію і наші видатки на ремонтні роботи не пов’язані між собою, як дехто думає. Адже левова часка тарифу – це гроші, якими розпоряджається держава, а не обленерго. Кошти йдуть на оплату виробітку електроенергії, експлуатацію електростанцій, зарплати шахтарів, атомників, підтримку всієї галузі. Тариф взагалі має багато складових. Що ж до коштів на реконструкцію та модернізацію електромереж, то вони передбачені в нашій інвестиційній програмі, яка проходить громадські обговорення, погоджується місцевими органами влади та затверджується в НКРЕКП. 75% передбачених інвестпрограмою коштів – це саме модернізація ліній і підстанцій Рівненщини. Щороку суми інвестпрограми зростають, бо в модернізацію електромереж ми вкладаємо і власні кошти. Так, інвестпрограма 2016 року становила 63 мільйони гривень. На цей рік було заплановано 87 мільйонів. Проте реально використано 98 мільйонів. Очікуємо погодження Нацкомісією з питань державного регулювання енергетики та комунальних послуг і витрат на наступний рік 110 мільйонів гривень. 

– На що пішли кошти інвестиційної програми цього року? 

– Ми завершили реконструкцію високовольтної підстанції у Володимирецькому районі. Тут надзвичайно стрімко зростає кількість споживачів, то відтепер мешканці мають додаткові потужності для розвитку. Крім того, здійснили реконструкцію більше ніж ста кілометрів повітряних ліній 0,4 кіловата з повною заміною електроопор, електропроводів на сучасні, ізольовані. Встановили 21 розподільчу трансформаторну підстанцію, а 11 замінили. Цього року на Рівненщині електрифікували вісім масивів. А за програмою капітальних ремонтів полагодили  понад 700  трансформаторних підстанцій, майже 2 тисячі 500 кілометрів повітряних ліній електропередач у всіх районах області. Тобто ми на 100% виконали плани капітальних ремонтів та в повному обсязі – інвестпрограму. До слова, 2017-й став рекордним за кількістю нових приєднань. Нових споживачів у Рівнеобленерго стало на 4 тисячі більше. Це свідчить про розвиток бізнесу та будівництва у нашому краї.

– При  цьому люди скаржаться на низьку напругу, аварійність на лініях. Із чим це пов’язано, і що можна зробити, аби поліпшити ситуацію?

– Лінії не розраховані на сучасне навантаження, деякі з них побудовані кілька десятиліть тому. Водночас більшість споживачів, маючи стандартний договір на потужність півтора кіловата у квартирі та три в будинку, значно її перевищують, встановлюючи електроопалення та іншу потужну електротехніку. Ми працюємо з цими проблемами, замінюємо старі лінії на нові, проте всі одночасно замінити неможливо. У Рівному близько 700 кілометрів кабельних ліній. Особливо проблемна центральна частина міста. Саме тут, на вулиці Замковій, ми плануємо побудувати нову підстанцію, яка зніме проблему аварійних відключень і дозволить створити резерв потужності для розвитку інфраструктури Рівного. Проектування підстанції «Центральна» вже розпочали.

Однією з причин аварій є несанкціоновані земельні роботи. Нещодавно значна частина Костополя залишилася без електропостачання через пошкодження кабельних мереж. Часто-густо причинами знеструмлення цілих населених пунктів є крадіжки електрообладнання. Кілька тижнів тому через «мисливців» на кольорові метали без електрики залишилася третина Сарн. А у період польових робіт поширеним явищем були крадіжки трансформаторної оливи, передусім у Млинівському районі. Причиною знеструмлень, особливо під час негоди, бувають і нерозчищені повітряні лінії. Наші споживачі недооцінюють цей фактор. Але одна необрізана гілка може стати причиною знеструмлення усього села. Своїми силами ми лише за жовтень та листопад 2017-го розчистили дерева уздовж понад 400 кілометрів повітряних ліній. Хочемо, щоб і населення розуміло, що це одна з умов забезпечення надійного і якісного електропостачання, і розчищало повітряні лінії від зелених насаджень на своїх земельних ділянках. У листопаді голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко навіть підписав розпорядження про розчищення трас в охоронній зоні ліній електропередачі в населених пунктах області.

Цього року енергетики Рівного вклали у реконструкцію та модернізацію електромереж області 98 мільйонів гривень інвестицій, хоча на початку року планували 87 мільйонів.

– Багато говорять про раціональне використання електроенергії, відновлювальні джерела, економію. Що пропонує в цій темі підприємство? 

– Населення Рівненської області активно переходить на так звані «зонні тарифи», які дозволяють економити за рахунок більш активного споживання електроенергії у непікові періоди, наприклад вночі. Рівнеобленерго цього року почало впроваджувати новітню систему обліку АСКОЕ (це передача показників на відстані). Її застосування передбачає встановлення «зонних» лічильників для населення за кошт компанії. Планували у 2017-му встановити 6 тисяч таких лічильників (вартість одного – понад 1,5 тисячі гривень). Проте після змін до інвестпрограми до кінця року в Рівному та Рівненському районі встановимо понад 7,5 тисячі приладів обліку. Наступного року плануємо охопити цим процесом ще 10 тисяч споживачів. 

Спілкувалась Алла ЛІХАЧОВА

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 4 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?