Архів новин

Кому потрібна атестація робочих місць | Газета 7 Днів

Кому потрібна атестація робочих місць

31.01.2018 15:54
Переглядів:2939

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради звертає увагу роботодавців на необхідність проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють процес проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємстві, є Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці (постанова КМУ від 01.08.92 № 442) та Методичні рекомендації щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці (постанова Мінпраці України від 01.09.92 № 41).

Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах, в установах та в організаціях незалежно від форм власності, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів та зайнятості працівників на роботах, пов’язаних із негативним впливом на їх здоров’я цих факторів.

Основна мета атестації полягає у врегулюванні відносин між власником і працівниками щодо реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах праці (пільгове пенсійне забезпечення, щорічну оплачувану додаткову відпустку, підвищену оплату праці, скорочену тривалість робочого часу, безплатне лікувально - профілактичне харчування).

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, установи та організації.

Результати атестації робочих місць є основою не лише для надання пільг та компенсацій працівникам за роботу у несприятливих умовах праці, а також для розроблення і реалізації заходів щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працівників шляхом впровадження прогресивних технологій.

Атестація робочих місць за умовами праці – це комплексна оцінка всіх факторів виробничого середовища і трудового процесу, супутніх соціально-економічних факторів, що впливають на здоров’я і працездатність працівників у процесі трудової діяльності.

Періодичність проведення атестації робочих місць встановлюється підприємством у колективному договорі, але не рідше одного разу на 5 років.   За результатами атестації видається наказ по підприємству. Матеріали атестації робочих місць зберігаються 50 років.

Контроль за якістю проведення атестації, правильністю застосування списків №1 і №2 виробництв, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, пільги і компенсації, покладається на органи Держпраці України.

 Порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 12 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?