Архів новин

Де Валентина Сухляк, там – затишок і порядок | Газета 7 Днів

Де Валентина Сухляк, там – затишок і порядок

08.03.2018 11:28
Переглядів:393

Жінка була і залишається найбільшою загадкою не лише для чоловіків, а й для самої себе. Вона може бути як ніжною і беззахисною, так і вольовою та владною. Тому не дивно, що жінка, залишаючись берегинею сімейного вогнища, здатна нарівні з чоловіками справлятися з чоловічою роботою. Як їй це вдається? Журналіст «7 днів» допитувався про це в головного лікаря обласної стоматологічної поліклініки Валентини СУХЛЯК.

 

– Валентино Василівно, з ким у вас асоціюється жінка-керівник?

– Не інакше як з господинею дому, в якої все прибрано і чисто, всі ситі й охайно одягнуті, діти йдуть до школи з вивченими уроками. Так і в будь-якому закладі, який очолює жінка, неодмінно мусить існувати порядок і дисципліна. Якщо йде мова про стоматполіклініку, то в ній має бути стерильна чистота і чіткий графік роботи, якого я сама беззаперечно дотримуюся (якщо робота розпочинається з восьмої ранку, то всі о восьмій мають бути на робочих місцях, як у школі по дзвінку). Адже якщо не буде порядку, то, погодьтеся, не буде й нормальної роботи. Та головне, щоб між керівником і працівниками було взаєморозуміння: кожен має і знає свою роботу та відповідає за неї.

– Як ви наставляєте того, хто несумлінно поставився до роботи? 

– Ні, не кричу і не читаю повчальних нотацій. Я взагалі ніколи ні з ким (ні вдома, ні на роботі, ні на вулиці) не сварюся. Для того, аби я підвищила голос, має статися щось надзвичайне, що б мене дістало до печінок. Я завжди вдаюся до мирного чи то врегулювання конфлікту, чи то вирішення спірного питання. Принаймні, за ті півроку, що я працюю головним лікарем стоматполіклініки, ні з ким не сварилася. Якщо виникають якісь проблеми чи непорозуміння, завжди спілкуюся з тим чи іншим колегою по роботі (не люблю слова «підлеглий»), щоб з’ясувати, чому саме так сталося і яким чином можна виправити ситуацію. Мабуть, даються взнаки професійні навички: перш ніж лікувати хворого, треба знайти причину хвороби. А керівник, як лікар, повинен стежити за атмосферою в колективі, створюючи кожному комфортні для роботи умови.

– А вдома вдається всі спірні питання вирішувати за столом переговорів? 

– Уявіть, що так. Сідаємо і аналізуємо, що призвело до тієї чи іншої проблемної ситуації, аби з’ясувати, де, коли і в чому ми помилися. От син, скажімо, приніс зі школи низьку оцінку. Чому? Бо погано зробив уроки. А чому так? Бо тато чи мама не перевірили. Висновок: щоб дитина добре вчилася, треба постійно (принаймні доки вона не усвідомить, що треба добре вчитися) перевіряти уроки. З’ясувавши першопричину, намагаємося більше не наступати на одні й ті ж граблі.

– Кажуть, що в сім’ї чоловік – голова, а дружина – шия. Отож, куди шия поверне, туди голова й дивиться. Ви теж так вважаєте? 

– Я б не сказала, що в нашій сім’ї хтось комусь нав’язував свою думку. Тобто я ніколи не керую своїм чоловіком. Навіть не намагалася цього робити. Ми завжди радимося. А якщо питання стосується всієї родини, то обговорюємо його з батьками чоловіка, адже ми з ними разом живемо. Навіть старшого, дев’ятирічного сина, бува, долучаємо до сімейного віче. Тобто намагаємося врахувати інтереси і вподобання кожного.

– Яка ноша для вас важча: головного лікаря стоматполіклініки чи господині, яка і на роботу ходить, і по дому все робить?

– Знаєте, я ніколи не скаржуся на те, що мені важко. У скрутні моменти завжди порівнюю себе з кимось, кому ще важче, але ці люди ні на що не нарікають. Трапляється (як на роботі, так і в сім’ї), що один день – легший, інший – складніший. Але не буває так, щоб завжди було однаково. Та як би там не було, завжди налаштовую себе на те, що як удома, так і на роботі має бути порядок.

– У чому знаходите віддушину після робочого дня: дивитеся серіали, читаєте романи, спілкуєтеся по телефону з подружками?

– Віддушина для мене – моя сім’я. Після вечері ми не розбігаємося (кожен – по своїх кутках), а спілкуємося з дітьми. І не тільки по вечорах, а й усі вихідні, які зазвичай проводимо з батьками чоловіка. У нас, мабуть, тому й немає так багато друзів, бо ми не ходимо на вечірки, не виїжджаємо великими компаніями на пікніки. Неділя для нас – це батьківський день, коли веземо дітей на різні розваги. Не раз було, що всі разом їздили на екскурсії до Вінниці, Львова чи інших міст України.

А телевізор, навіть новини, я абсолютно не дивлюся. Якщо мене й цікавлять якісь новини, то лише медичні. Буває, в кінотеатр сходимо зі старшим сином на якусь кінопрем’єру. Читаю (крім казок своїм дітям) суто медичну літературу. Навіть якщо візьму до рук художню книжку, то обов’язково пов’язану з медициною. Тобто я собі голову не забиваю сміттям.

– Який ваш еталон жіночого щастя?

– Сім’я. Без люблячого чоловіка і дітей жіночого щастя не буває. Коли в людини вдома все в порядку, то й на роботі в неї все добре буде.

– Чимало суперечок останнім часом точиться довкола Міжнародного жіночого дня. Чи потрібне, на вашу думку, жінкам таке свято, як 8 Березня?

– Особисто для мене 8 Березня ніколи не було якимось особливим святом. Я не потребую виділення одного дня для поклоніння, бо ніколи не була обділена увагою свого чоловіка. Втім, якщо комусь подобається Міжнародний жіночий день, нехай це свято буде. Хоча, як на мене, доречніше відзначати День матері. Або День жінки, який би не був прив’язаний до 8 березня і асоційованих з ним подій і осіб, що викликають запеклі суперечки. Зрештою, не хочу нікому нав’язувати свою думку.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 0 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?