Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Квітень 2018
 

Інспектори праці попереджають: незадекларована праця несе негативні наслідки як для працівників так і для роботодавців! | Газета 7 Днів

Інспектори праці попереджають: незадекларована праця несе негативні наслідки як для працівників так і для роботодавців!

16.04.2018 14:59
Переглядів:574

Використання незадекларованої праці - це соціальне явище, яке справляє значний негативний вплив на розвиток економіки України та життєвий рівень людей.

Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та пенсійного забезпечення, розвитку професійних навичок, зайнятості, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Окрім того, незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників.

Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себегарантованого державою розміру заробітної плати; щорічної відпустки; відпустки по догляду за дитиною; виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу; права на гідну пенсію тощо.

Роботодавець, який не укладає трудові договори із найманими працівниками, провокує їх на безвідповідальне ставлення до роботи, ухиляння від поставлених завдань, неетичну поведінку.

Шановні роботодавці! Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до ст. 265 Кодексу Законів про працю юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі: фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

23.02.2018 набрала чинність постанова Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 №1104 «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

До переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія мораторію у 2018 році в частині заходів із здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, віднесено виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад. Повноваження щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про працю на території міста Рівного покладені на посадових осіб, інспекторів праці управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Для уникнення негативних наслідків інспектори праці черговий раз закликають. Шановні роботодавці! Подбайте про своє майбутнє - чітко дотримуйтеся вимог трудового законодавства !

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
7 + 1 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?