Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Квітень 2018
 

Хвороби родом з Чорнобиля | Газета 7 Днів

Хвороби родом з Чорнобиля

26.04.2018 12:06
Переглядів:669

Вони й досі, через 32 роки після аварії на ЧАЕС, не дають людям спокійно жити. Тому найважливішим для чорнобильців питанням є лікування та оздоровлення. Напередодні 32-ї річниці аварії на ЧАЕС редакція нашої газети поцікавилась, з якого приводу люди найчастіше звертаються до відділу соціального захисту осіб, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС. З’ясувалося, що з приводу санаторно-курортного оздоровлення. Про це нам розповіла провідний спеціаліст відділу соціального захисту осіб, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС, міського управління праці і соціального захисту населення Наталія ШЕВЧУК.

– Наталіє Сергіївно, хто має право на санаторно-курортне лікування?

– Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема віднесені до категорії 1 та діти, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою. На обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 340 осіб, віднесених до категорії 1, та 16 дітей, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою.

– На яких умовах організовується санаторно-курортне лікування?

– Ми керуємося Порядком надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Кабінет Міністрів затвердив його 23 листопада 2016 року.

– Які документи потрібні, щоб стати на облік для забезпечення санаторно-курортного лікування?

– Громадянам, віднесеним до категорії 1, необхідно подати такі документи: заяву відповідної форми, медичну довідку за формою 070/о, копію паспорта, копію посвідчення із вкладкою. А для забезпечення дитини з інвалідністю та одного з батьків або особи, яка їх замінює і має супроводжувати дитину до санаторію, необхідно подати заяву відповідної форми, медичну довідку за формою 070/о, копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю, копію посвідчення дитини з інвалідністю із вкладкою, копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю, довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.

Торік було оздоров-лено 247 рівнян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. На оплату їхнього санаторно-курортного лікування було спрямовано понад 1,38 мільйона гривень державних коштів.

– Розкажіть, а куди можна поїхати за такою путівкою?

– Щоб отримати санаторно-курортне лікування, необхідно перебувати на обліку. Із 2017 року санаторно-курортне оздоровлення передбачає укладання договору між санаторно-курортним закладом, управлінням праці та соціального захисту населення і постраждалою особою, яка перебуває на черзі для забезпечення санаторно-курортними путівками. При цьому постраждалі мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу. За бажанням вони можуть здійснювати доплату за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатньої суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі. Санаторій повинен мати ліцензію на провадження господарської діяльності та відповідні документи з медичної практики. Цього року в межах виділених коштів путівкою зможуть скористатись 124 особи, віднесені до категорії 1, та 12 дітей, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, плюс один з батьків або особа, яка їх замінює. Постраждалі забезпечуються путівками в порядку черги і в межах бюджетних призначень.

– Чи обмежено суму, що відшкодовується санаторію за оздоровлення громадян?

– У 2018 році на санаторно-курортне лікування для осіб, віднесених до категорії 1, ця сума становить 6822 гривні; 

для дітей, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків, або особи, яка їх замінює, – 13 545 гривень. Строк перебування в санаторно-курортному закладі становить для громадян, віднесених до категорії 1, – 18 днів, а для дітей з інвалідністю – 21 день.

На обліку в міському управлінні праці та соціального захисту населення перебувають 5304 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (в т.ч. 200 ліквідаторів), з них: 

668 осіб – першої категорії, 539 – другої, 1331 – третьої та 

56 – четвертої. 

 

У Рівному є 2519 дітей, які постраждали внаслідок Чорнобиль-ської катастрофи, в тому числі 19, інвалідність яких пов’язана з наслід-ками аварії на ЧАЕС.

На обліку в міському управлінні праці та соціального захисту населення перебувають 5304 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (в т.ч. 200 ліквідаторів), з них: 

668 осіб – першої категорії, 539 – другої, 1331 – третьої та 56 – четвертої. 

У Рівному є 2519 дітей, які постраждали внаслідок Чорнобиль-ської катастрофи, в тому числі 19, інвалідність яких пов’язана з наслід-ками аварії на ЧАЕС.

– Чи можна отримати грошову компенсацію за невикористану путівку? І як?

– Для цього необхідно перебувати на обліку. А щоб потрапити на облік, треба написати заяву, додати до неї медичну довідку за формою 070/о, копії паспорта і посвідчення із вкладкою. Середню вартість путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, 

та дітям, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, визначає Міністерство соціальної політики з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність. У 2018 році вона становить 481 гривню.

– Тобто однозначно вигідно їхати на курорт?

– Виходить, що так.

Детальну інформацію можна знайти за адресою: м. Рівне, вул. Соборна, 12, каб. № 3, або за телефоном 64-89-34.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

критик

а где болячки? какой-то обман

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 4 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?