Архів новин

Нарешті можна узаконити самобуди | Газета 7 Днів

Нарешті можна узаконити самобуди

10.05.2018 10:37
Переглядів:4072

Але легалізації підлягають не всі самовільні об’єкти будівництва, а тільки певних розмірів і збудовані в конкретний час. Що це за розміри, і про який час ідеться? Куди йти і що робити, аби потрапити під «будівельну амністію»? Про все це кореспондент «7 днів» розпитувала начальника Рівненського міського бюро технічної інвентаризації Вікторію ДЕРБЕНЬОВУ.

– Вікторіє Анатоліївно, але ж одна «будівельна амністія» в нас уже була. Чому виникла потреба в другій? Що, питання залишилось невирішеним?

– Це – не інша, як ви кажете, «амністія», а продовжено термін попередньої, причому зі спрощеними правилами. Закон № 2363-VIII «Про внесення зміни до пункту 9 розділу V “Прикінцеві положення” Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”», що набув чинності нещодавно, у квітні цього року, передбачає продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт. Зокрема, цим законом вносяться зміни до Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», які відновлюють термін прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, споруджених без дозволу.

– Але ж це не новина. Люди мали такі можливості починаючи з 2015 року. Чому вони не скористалися ними?

– Це звична ментальність наших людей. Розкачуються. Потім прибігають в останній день, щоб встигнути. Та є й об’єктивні причини. «Будівельна амністія» стосується перш за все тих жителів, які через незнання або територіальну недоступність органів Держархбудконтролю не оформили своє будівництво або перебудову одразу. Також закон дозволяє оформити ті приватні будинки, дачі, які активно будувалися без будь-яких проектів та дозволів. Якщо земельна ділянка, на якій розташований об’єкт, оформлена належним чином, то заявникам для легалізації своїх об’єктів потрібно здійснити перші головні кроки.

– Які це кроки?

– У 2015 році, коли діяла аналогічна «будівельна амністія», процедура була складнішою. Тепер цих кроків менше і вони простіші. Спрощений Порядок прийняття в експлуатацію таких об’єктів, де буде прописаний алгоритм покрокових дій, нині розробляється Мінрегіоном разом з ДАБІ. Він буде затверджений орієнтовно у червні 2018-го. Раджу не зволікати і вже братися за оформлення технічного паспорта об’єкта.

Основні зміни у справі легалізації самовільного будівництва, передбачені Законом «Про внесення зміни до пункту 9 розділу V “Прикінцеві положення” Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”», такі:

1. Збільшено період, коли були збудовані індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, які можуть бути прийняті в експлуатацію.

Було: до 12 березня 2011року. Стало: до 9 квітня 2015 року.

2. Строки подання документів тепер не обмежені часом.

3. Було: «збудовані до 12 березня 2011 року: громадські будинки 

I і II категорій складності; будівлі 

і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності»; стало: «збудовані 

до 12 березня 2011 року будівлі  і споруди сільськогосподарського призначення».

– Переплановані без дозволу квартири також підпадають під дію «будівельної амністії»?

– Ні, що стосується квартир, то цей закон їх не зачіпає. Але не варто опускати руки, завжди є шляхи до отримання потрібного результату. Тим, хто не приватизував квартири, де є самовільні перепланування, прибудови, раджу звернутися в КП «Рівненське міське бюро технічної інвентаризації» за консультацією. Ми розглянемо кожен окремий випадок та обов’язково вирішимо проблему.

– А якщо не займатись узаконенням самовільного будівництва і все пустити на самоплив? Що за це буде? Чи не буде нічого?

– Наслідки використання не оформлених законно самобудів рано чи пізно чекають кожного, хто здійснював будівництво без дозволів. Наслідки такі:

• штраф;

• неможливість продати, подарувати нерухомість, отримати її у спадок;

• неможливість провести до самовільно збудованого об’єкта будь-які комунікації;

• зрештою самобудівцям загрожує знесення нелегального об’єкта.

– Невже до цього дійде?

– Чинне законодавство це передбачає, то я б не радила випробовувати долю. 

 

МОЖЛИВІСТЬ УЗАКОНЕННЯ

самобудів проілюстрована в цій табличці:

 

ОБ’ЄКТИ

ПЛОЩА

ТЕРМІН БУДІВНИЦТВА

індивідуальні (садибні) житлові будинки

садові будинки

дачні будинки

господарські (присадибні) будівлі та споруди

 

 

до 300 м2

 

 

 

від 5 серпня 1992 року

до

9 квітня 2015 року

споруди cільськогосподарського призначення

-

до 12 березня 2011 року

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

qwerty

Дуже корисна стаття! Але особисто кожному не так легко пройти цю процедуру, можливі недопустимі порушення ДБН і людина потім просто заручник ситуації, до поки не виправить, а інколи несучі стіни будівель нехочеться зносити. Я допомагаю, представляю по довіреності людей, яким необхідно узаконити будинок, безкоштовно консультую, та проводжу розумну цінову політику 063 710 96 56 http://legalhome.com.ua

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 2 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?