Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Червень 2018
 

У нових правилах про субсидії чорт ногу зламає | Газета 7 Днів

У нових правилах про субсидії чорт ногу зламає

07.06.2018 12:45
Переглядів:15059

Але соціальні працівники розбираються і ходять без гіпсу та милиць

Не встигли дати, як вже забирають. Добрий наш уряд подумав, що він був занадто добрий, коли наділив українців субсидіями ледь не поголовно, і вирішив зробити правила гри більш жорсткими. Задумано все так, що, хто хитрував і приховував свої заробітки, тому це більше не вдасться. Ні тим, хто отримує зарплату в конвертах в Україні, ні тим, хто поїхав за довгими доларами і євро за кордон, ні тим, хто живе на декілька хат чи квартир і на кожну оформив субсидію.

Нові правила породили масу запитань. Після нашої попередньої публікації «Субсидії вже не будуть такі поголовні, як раніше» в газеті від 17 травня до редакції надійшла маса запитань. Сьогодні на ці запити наших читачів відповідають начальник відділу призначення державних допомог міського управління праці та соціального захисту населення Маргарита ЖОЛОБОВА і заступник начальника відділу призначення державних допомог цього ж управління Лариса ФЕРЕНЧУК.

Син живе в приймаках у тещі. Хату там добудував, купу грошей вклав у ремонт, а теща його не прописує, то він досі прописаний у мене. Справді мені тепер врахують його дохід при призначенні субсидії чи можна подати довідку, що він у мене не живе?

Маргарита Жолобова: – Якщо зареєстровані обоє, то й доходи братимуть до уваги обох. Але якщо син дійсно не живе там, де прописаний, і він працює та має доходи, то заявниця може виключити його зі складу сім’ї. Але для цього їй треба подати підтвердні документи, що він у неї справді не живе. Це може бути акт від ОСББ чи ЖКП. У цьому документі члени комісії вказують за результатами обстеження, що син справді не живе з матір’ю. Акт підписує голова ОСББ чи керівник ЖКП і члени комісії. Тепер уже не проходять тільки підписи сусідів. Акт слід подати до відділу субсидій.

Там щодо кожного проблемного випадку можна писати окремо заяву, де зазначати, що питання потребує розгляду комісії і яке саме питання. Тоді справа подається на комісію при міськвиконкомі, і вона приймає рішення про призначення субсидії чи відмовляє в її призначенні.

Мій чоловік прописаний у своїх батьків у селі. Я вичитала в газеті, що тепер його дохід зарахують мені, коли буду оформляти субсидію. Але ж, мабуть, і батькам зарахують, раз він у них прописаний. Як їм довести, що дохід сина враховано його сім’ї?

Маргарита Жолобова: – Доходи чоловіка враховуються дружині, адже він член її сім’ї. Але й батькам, у яких чоловік зареєстрований, теж враховуються його доходи. Зараз враховуються доходи всіх членів сім’ї домогосподарств. Якщо ви прописані за однією адресою, а чоловік за іншою, то вам рахуються його доходи, а йому – ваші, адже жінка обов’язково є членом його сім’ї. Якщо він прописаний у батьків, то у батьків є можливість виключити його зі складу сім’ї. Але це буде вирішувати управління того району, де зареєстровані його батьки.

 Можуть призначити субсидію без звернення в управління соціального захисту чи обов’язково треба нести заяву?

Лариса Ференчук: – Порядок призначення субсидій змінився. Ми маємо визначити, по-перше, сімейний стан зареєстрованих осіб, а по-друге, дізнатися про членів їхніх сімей, працюють вони чи ні. Бо їхній майновий стан і доходи враховуються також, навіть якщо вони не зареєстровані в домогосподарстві. Тобто практично кожному домогосподарству, кожній особі, яка подавала заяву, потрібно хоча б для консультації підійти до філій управління при жеках. Для того, щоб: по-перше, з’ясувати право сім’ї на субсидію, а по-друге, подати нову заяву і декларацію. Крім того враховується, чи є у членів домогосподарства та членів їхніх сімей автомобілі до п’яти років та покупки понад 50 тисяч гривень. Всі мають подати нову заяву і декларацію.

Якщо я одинока пенсіонерка і в моєму становищі нічого не змінилося, то мені треба нести заяву на субсидію, чи мені її продовжать автоматично?

Лариса Ференчук: – Ми маємо визначити сімейний стан. У пенсіонерки так само може бути чоловік, який зареєстрований окремо і пенсію якого ми маємо врахувати.

Чи можна надіслати заяву на субсидію поштою, щоб не стояти в черзі?

Лариса Ференчук: – Можна. Наша адреса: Соборна, 12. Але скажу з досвіду. Буває, людина неправильно заповнює заяви. Якщо заява, надіслана поштою, заповнена неправильно, то все одно будемо викликати цю людину для з’ясування певних обставин. Заявник може написати, що особа не проживає в житлі, а вона там прописана, і її дохід нам доведеться враховувати; вона може не знати, що потрібно подати підтвердні довідки і написати заяву на комісію. Якщо людина не знає, як заповнювати таку графу, то просто залишає її порожньою. Тому краще підійти до нас, щоб працівники змогли відразу перевірити декларацію.

Це правда, що зменшили площу, на яку нараховується субсидія? Взагалі, можете назвати обсяг комунальних послуг, на які вона нараховується?

Маргарита Жолобова: – Соціальну норму житлової площі на одну людину не зменшили. Вона як була 13,65 метра на одну людину, так і залишилась. І додатково на домогосподарства 35,22 залишилось. Тобто якщо домогосподарство складається з однієї людини, їй субсидується житлова площа 48,87. І якщо раніше на житловій площі жили тільки пенсіонери чи інші непрацездатні особи, тобто сім’я складалася з одного чи двох пенсіонерів, або ж бабусі й неповнолітнього онука, або інвалідів, то ми давали цим категоріям субсидію на 75 квадратів. У кого менша квартира, то отримували субсидію на повну площу, у кого більша – на 75.

Тепер порядок змінився. Заяву на розгляд комісії на збільшену житлову площу можуть подати тільки непрацездатні, до яких віднесені, як і раніше, пенсіонери, непрацюючі інваліди, громадяни, які отримують пенсію за віком по інвалідності, та ті, які отримують державну соціальну допомогу, особи з інвалідністю і громадяни, які досягли пенсійного віку, але не мають права на пенсію у зв’язку з тим, що не вистачає стажу роботи, а отримують соціальну допомогу, яку призначає наше управління. Та для них ця площа може бути збільшена тільки на 30%.

Приклад: площа 80 квадратів, а пенсіонер прописаний і проживає сам, то виходить таке: норма 48,87 квадратного метра на одну людину, а ми можемо збільшити на 30%. 

У підсумку за рішенням комісії цій людині буде субсидуватись тільки 63 квадратні метри.

Вже майже рік після закінчення університету дочка не може знайти роботу. Чи правда, що при нарахуванні субсидій нам порахують, ніби вона отримує мінімальну зарплату?

Лариса Ференчук: – На загальних підставах вона не має права на субсидію. Якщо вона не працювала протягом періоду, за який враховуються доходи, тобто станом на травень з 1 липня по 31 грудня, і не сплачувала три місяці соціальний внесок або отримувала зарплату, меншу за мінімальну, то субсидія на загальних підставах просто не призначається. Ситуацію може розглядати комісія, якщо у людини є довідка ЛКК про тривалу хворобу або перед зверненням за призначення субсидії вона хоч два місяці сплачувала соціальний внесок. Але такі випадки розглядає тільки комісія. Якщо вона призначить субсидію, то ми врахуємо в доходи при обчисленні субсидії три прожиткові мінімуми. А якщо комісія не знайде підстав для призначення, то сім’я отримає відмову.

Якщо я практично не живу у своїй квартирі, бо постійно їжджу до дочки в Німеччину і допомагаю їй глядіти внуків, то чи буде мені субсидія? Дохід у мене маленький – пенсія 1700 гривень, а квартира трикімнатна.

Маргарита Жолобова: – Субсидія буде призначена, бо в особи є пенсія, і цей дохід такий, який дає їй право на отримання допомоги у вигляді субсидії на житлово-комунальні послуги. Тобто перебування за кордоном для пенсіонерів значення не має.

У мене є дві квартири: моя і покійних батьків. Чи можу я розраховувати на субсидію на обидві квартири?

Маргарита Жолобова: – Субсидія призначається на зареєстрованих осіб. Тобто треба з’ясувати, хто й де зареєстрований. Якщо в тій і тій квартирі будуть зареєстровані особи, які матимуть право на субсидію, то вони її отримають. Власність значення не має.

Мій чоловік зареєстрований в одній квартирі, а я в іншій? Чи отримаємо ми субсидію на дві квартири?

Маргарита Жолобова: – Право на субсидію матимете, якщо ви пенсіонери чи працюючі. Але чоловіку будуть враховуватись доходи дружини, а дружині – чоловіка.

Правду кажуть, що безробітному, аби отримати субсидію, треба заплатити якийсь податок?

Лариса Ференчук: – Безробітною вважається особа, зареєстрована в центрі зайнятості. Якщо людина не працює, не отримує мінімальну заробітну плату і не сплачує соціальний внесок, то субсидія не призначається. Коли безробітний отримує допомогу по безробіттю, за нього сплачує соціальний внесок держава. Субсидія призначається, якщо безробітний у цей час перебував на навчанні. 

Я перебуваю на обліку як безробітний, але вже не отримую виплати. Мені дадуть субсидію? 

Лариса Ференчук: – На загальних підставах субсидія для таких осіб не призначається. Звісно, ви можете заплатити соціальний внесок, але не менше ніж за три місяці, тобто за термін, за який розраховуються доходи. Але це також буде розглядатися через комісію.

Які потрібно подати документи, щоб соцзахист переконався, що в мене нема доходів?

Лариса Ференчук: – Людина надає дані свого паспорта та ідентифікаційний код, і ми через фіскальну службу вже бачимо, які в неї є доходи. Ще можна взяти дані з Пенсійного фонду. Але поки що електронного обміну даними з пенсійним немає. Чи сплачує людина єдиний соціальний внесок, ми будемо це бачити, коли буде розроблена програма.

Два мої сини на заробітках за кордоном, а прописані в мене. Правда, що тепер я не зможу через це отримувати субсидію? А може до мене приїхати комісія, щоб переконатися, що сини тут не живуть, і скласти про це акт?

Маргарита Жолобова: – У цій ситуації субсидію вам не призначать, оскільки члени домогосподарства, які в ньому зареєстровані, працюють за кордоном і не сплачують єдиний соціальний внесок. Крім того, не має права на субсидію непрацююча особа працездатного віку, яка перебувала за кордоном більш як 60 днів.

Чув, що людям, у котрих є обставини, через які за новими умовами нарахування субсидій не продовжується, пишуть якусь відмову. Її обов’язково писати чи через два місяці субсидія буде відмінена автоматично?

Лариса Ференчук: – Людина пише відмову, якщо вона, наприклад, хоче користуватися пільгою в літній період, а в жовтні має здати документи на призначення субсидії.

Моя донька прописана в Рівному. Торік за заповітом вона успадкувала стареньку хату в селі, ще прадідівську, разом із земельним паєм. При цьому ми в усі інстанції подавали свої ідентифікаційні дані. Залишилось тільки заплатити державі податок. То чи потрібно нам ще нести якісь документи для продовження субсидії, яку ми отримували, а чи нам вона вже не належить?

Лариса Ференчук: – Якщо хата оцінена більше ніж у 50 тисяч гривень, то рік з моменту набуття субсидія призначатись не буде. Спадок зараховується в дохід тоді, коли сплачується цей податок, і він буде відображатися в податковій. Якщо він потрапить у той період, за який ми враховуємо доходи, то буде приплюсований до загального доходу.

Крім того, якщо оцінка спадку становить понад 50 тисяч, то це не дає сім’ї права отримувати субсидію терміном рік. А якщо менше ніж 50 тисяч, то все одно та сума зараховується в дохід, і субсидії може не бути. Все залежить від того, коли платити податок і яка оцінка майна.

З вересня моя донька безоплатно вчилась у Польщі. Це вплине на перепризначення субсидії? І чи потрібно затребувати в освітньому закладі якусь довідку?

Лариса Ференчук: – Якщо людина перебувала за кордоном більш як 60 днів, а в Україні не платила податків, то субсидія не призначається. Але робляться винятки, якщо людина навчалася чи лікувалася. Тоді можна виключати її зі складу сім’ї на підставі, наприклад, довідки про навчання. До речі, комісія засідає раз на місяць. 

А згідно з постановою на прийняття рішення комісії дається 30 днів. Комісія може запропонувати подати людині якісь додаткові документи, необхідні їй для прийняття рішення.

Мій чоловік-пенсіонер комунальними послугами в місті, де зареєстрований, не користується з 2015 року, відколи переїхав жити в село. Але на нього все одно нараховують норму газу і за вивезення сміття, а на воду є лічильники. Наша сім’я оплачує всі ці нарахування. У службі газу сказали, що, аби там не нараховували чоловікову норму, потрібно щомісяця пред’являти довідку про його непроживання в місті. То ми вирішили просто платити, бо хіба набігаєшся за тими довідками. Виходить, платимо двічі.

Маргарита Жолобова: – Чоловік з дружиною не виключаються із сім’ї. Можна виключити сина дорослого, невістку чи зятя, брата. Пенсіонера можна також, але все одно його доходи враховуються дружині. Та якщо його виключать зі складу сім’ї, то на нього норма нараховуватися не буде. 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

Світлана

Якщо пенсіонер буде працювати за кордоном в Литві,чи втратить він право на субсидію?

Людмила

Дочка проживає за кордоном постійно.Там вчилась , зараз працює,винаймає житло.З введенням нового закону ,про призначення субсидії,мені відмовили в субсидіїї, але ж ,перебувати за кордоном більше 60 днів і проживати там постійно не одне і теж. Чому я ,одержуючи пенсію в розмірі 1785гр.не взмозі оплатити проживання ,а ще ж треба щось їсти і щось одіти.( Спасибі секенди ніхто не відмінив)Чому я повинна протягати руку до дітей. У них своє життя.
Моя дочка проживає за кордоном постійно, але прописана в мене.Вона там вивчилась і зараз працює.Не думаю що діти ,які прожили за кордоном більше 12-15років повернуться в Україну.Не виписую,бо нашим законам не можна довіряти.Одержую пенсію в розмірі 1785 гр.,Комунальні послуги взимку перевищують мою пенсію.Я не говорю ,що в людини ще є якісь потреби .Чому я повинна просити у дочки допомогу?Що робити ,якщо мені відмовили в наданні субсидії.Перебування за кордоном більше 60 днів і постійне проживання за кордоном -це ж не одне і теж.

ольга

моя мати проживае в квартирі мого брата,прописана у нас,себто в своему будинку.Чи врахують іі пенсію 4500!грн при призначенні субсидіі.

ольга

моя мати проживае в квартирі мого брата,себто іі сина,прописана в нашому будинку,тобто в своєму.Чи врахують мені іі пенсію в 4500!грн при призначенні субсидіі?

Ярослав

Моя мати проживає в квартирі мого брата,себто іі сина,прписана в нашому будинку,тобто в своєму.Чи врахують мені іі пенсію 4500!грн при призначенні субсидіі?

ілля

Я і рідний брат з сином прописані в мене і живуть зі мною.Його дружина з дочкою прописані і живуть за іншою адресою. За новими правилами в декларацію брат повинен вписати ще й дружину та дочку. І тоді виходить , що рахувати будуть: мою зарплату,зарплату брата , його сина ,його дружини,його дочки - за моєю адресою.А за адресою дружини : зарплату дружини брата,зарплату брата,зарплати дітей брата. Тоді субсидій ні за одною адресою не буде.Не розумію яке спільне домогосподарство в мене , брата, дружини брата і його дітей? Наскільки я розумію - вони є члени сім*ї. А члени сім*ї і члени домогосподарства - це різні речі.

Валентина

У субсидії відмовили..зарплата один місяць менше мінімальної,бо в цей місяць була у відпустці..і за місяць разом з відпускними вийшло на 200 грн.менше мінімалки..Що робити?

Наталя

Моя сестра отримує менше мінімальної зарплати,і податок не сплачується,чи маємо ми право на субсидію

Тетяна

Живемо і зареєстровані у приватному будинку. Я, чоловік , син та внук. Невістка прописана і живе в своїй квартирі, де і сплачує комунальні послуги. Чому повинні враховуватись її доходи, якщо вона не приймає участі у сплаті комунальних послуг нашого будинку. Що треба зробити, щоб її доходи не враховувались?

Ілья

Я з дружиною прописані в різних квартирах і живемо також в різних квартирах. Як по закону зробити щоб при оформлені субсидії не враховувались доходи один одного?? Бо ці нові закони - це хитро.... - нонсенс для викачування грошей. Обоє працюємо, але живемо окремо.

Володимир

Я непрацююча особа працездатного віку, яка перебувала за кордоном більш як 60 днів, але маю 3 групу iнвалiдностi та отримую пенсiю. Чи маю я право на призначення субсiдii?

Володимир

Чи буде призначена субсідія інваліду 3 групи працездатного віку, якщо було перебування за кордоном більше ніж 60 днів?

Володимир

Чи можуть нарахувати субсидію якщо особа живе, але не прописана?

Світлана

Мій чоловік пенсіонер,але перебував за кордоном понад 60 днів. Чи буде призначена субсидія?

Світлана

Мій чоловік пенсіонер,але перебував за кордоном понад 60 днів. Чи буде призначена субсидія?

Наталія

Ми з чоловіком живемо удвох,в будинку прописаний його син( ми подали на суд,щоб виписати його),мій син з дружиною та дитиною живуть окремо і прописані в себе вдома,працює тільки чоловік,так як син з невісткою працюють,то я сиджу вдома з онукою,дитині 2 рочки 10 місяців,до дитсадка не беруть( сказали не дійшла черга).В мене була субсидія, а тепер мабуть вже й не буде.В мене немає грошей.щоб сплачувати податок і працювати я не можу піти,так як сиджу з маленькою дитиною. Що мені робити? Коли б дохід брали на зиму 2018-2019р за півроку 2017,тоді б мені була б субсидія. а так мені сказали,що беруть дохід за півроку 2018р. Як бути?

Наті

Якщо я і дитина(5р) приписані в селі в моєї мами, а чоловік в городі з своєю мамою .Чоловік з своєю мамою оформлені, а я не оформлена .Маю довідку що дитина часто хворіє.Чи може нам бути субсидія?

Наті

Якщо я з дитиною (5р) приписана в селі в моїх батьків, а мій чоловік приписаний в своєї мами.Живемо з його мамою.Офіційно працює свикруха і чоловік, я не офіційно.Двохкімнатна квартира.Маю довідку що дитина часто хворіє.Чи можемо ми мати субсидію?

Михайло

Я живу з мамою, ми пенсіонери з нами прописаний ще син, але він живе в іншому місті і надав довідку з жеку, а невістка має покупку більше 50 тис., чи вийде нам субсидія?

Катерина

В будику зареєстровані троє осіб :мама і дві доньки.Одна навчається і проживає не в будинку,а друга навчається заочно і працює за кордоном... і теж не проживає в будинку.
Чи можна отримати субсидію?

Марія

Я подала документи на субсидію, в мене приписаний син але живе і працює в Краматорську,довідку з місця роботи представила,працює на фірмі але оформлений підпиємцем по місцю проживання бо інакше неможна, є акт що не проживає зі мною, є довідка з роботи, а мені відмовили врахували його доходи, живе на часній квартирі, я то дочого,прошу пояснити чи правильно поступило управління праці.Дякую.

Роман

Я прописаний в місті, але проживаю в селі. Чи можу я отримати субсидію. Працюю офіційно.

Марія

Скажіть будь-ласка в квартирі зареєстрована баба пенсіонер і неповнолітня внучка яка отримує аліменти,чи отримають вони субсидію

Дід

а якщо діти заєрестровані але є громадянами іншої країни тоді як ? Батькам не призначать субстдію за те що їх діти уникли злиденого життя ?

Надия

Якщо власник будинку не проживае. Чи можна отримати субсидию? У будинку приписани : чоловик дружина та 2 дитей. Родина малозабеспечена

олена

інвалід 2 групи з дитинства (опорно-руховий апарат) мені потрібна операція по заміні кульшового суглобу відмова комісії в субсидії через перебування чоловіка за кордоном більше 60 днів який поїхав.щоб заробити гроші на операцію (безкоштовно не оперують) я подала документи на субсидію в листопаді 2018р коли знову після відмови я можу звернутись? на даний час(лютий 2019р) він повністю знявся з обліку в Україні та виїхав на пмж в Польшу і чи зможу я оплатити єсв за нього коли він вибув в іншу країну?

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 4 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?