Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Червень 2018
 

Галина КУЛЬЧИНСЬКА: «У медицині маємо золотий кадровий фонд, але з мізерними зарплатами» | Газета 7 Днів

Галина КУЛЬЧИНСЬКА: «У медицині маємо золотий кадровий фонд, але з мізерними зарплатами»

14.06.2018 08:33
Переглядів:494

День медичного працівника Україна традиційно відзначає у третю неділю червня. Це нагода не лише подякувати лікарям та всім працівникам галузі, яку ми не помічаємо, коли у нас все добре, зате починаємо цінити, коли нам зле і нам болить, але й поговорити про стан, здобутки та напрямки розвитку медицини. Яким є цей стан зокрема у Рівному? Ми розмовляли про це із заступником міського голови Рівного, депутатом міської ради Галиною КУЛЬЧИНСЬКОЮ.

– Галино Григорівно, оскільки ви в силу службових обов’язків куруєте медичну галузь міста, то окресліть, будь ласка, її сьогоднішні масштаби. 

– Сфера охорони здоров’я Рівного – це дев’ять медичних закладів, з яких три центри ПМСД – колишні поліклініки, міський пологовий будинок, дві стоматполіклініки, дитяча міська лікарня на Чорновола, центральна міська лікарня та друга міська лікарня (колишня залізнична). Це ті заклади, за які відповідає місто і які фінансуються з міського бюджету. В них працює майже 4000 людей, в тому числі 880 лікарів, 1500 – середнього медичного персоналу, а решта – інші технічні працівники. Усім їм маємо бути вдячні за їхню неоціненну працю, відданість і одвижництво.

– Мабуть, найбільша складність у цій сфері – медична реформа і пов’язані з нею переформатування?

– Насправді процес іде – майже 25% рівнян вже обрали собі сімейних лікарів. Тобто вимоги Міністерства охорони здоров’я у Рівному виконуються. Проблему бачу в іншому. Зарплати наших лікарів та медперсоналу неспіврозмірні з цією роботою і відповідальністю, яка лежить на медиках. На всіх рівнях у галузі медицини треба підвищувати зарплату. На жаль, це не рівень компетенції міста, але Кабмін має терміново звернути увагу на цю кричущу ситуацію, бо люди просто виїдуть за кордон.

– Якщо це прерогатива вищих ешелонів влади, то чому одні з найбільших видатків міського бюджету – це видатки на сферу охорони здоров’я?

– А як інакше? Адже йдеться про рівнян і їхнє здоров’я. Міський бюджет забезпечує всі необхідні видатки на утримання наших медичних закладів, фінансує окремі медичні програми, в тому числі надання матеріальної допомоги мешканцям Рівного на лікування. Хочу подякувати і міському голові Володимирові Хомку, і депутатам міської ради за розуміння і підтримку медичної галузі – особливо в частині придбання необхідного медичного обладнання для наших закладів. За останні два роки ми закупили чимало з того, що потребувала і потребує медицина. Це й сучасне діагностичне обладнання, і хірургічне, і лабораторне устаткування. Місто придбало навіть таку дорогу (12 мільйонів гривень) річ, як ангіограф, для центральної міської лікарні.

– Яке його призначення?

– Це устаткування  рятуватиме життя рівнян при інфарктах. Тривають ремонтні роботи в ЦМЛ, обладнується спеціальне приміщення, де буде встановлений і працюватиме цей ангіограф.

– Наприкінці червня сесія міськради має поділити кошти з перевиконання бюджету. Як член бюджетної комісії і людина, яка має розуміння проблем медичної галузі, куди і чому ви б найперше виділили кошти?

– Завдань багато, і на все потрібні кошти. Але якщо ресурс буде обмеженим, то, на мою думку, в першу чергу їх варто виділити на завершення ремонту неврологічного відділення другої міської лікарні (колишня залізнична). Насправді це відділення буде називатися відділенням відновного лікування, і це архіважливо. Чи не перше таке муніципальне відділення в Україні, воно буде спеціалізуватися на ранній реабілітації хворих – одразу після перенесених інсультів. Йдеться про таку реабілітацію, яка дозволить ставити цих хворих на ноги. Інсультів дуже багато, тому таке відділення надзвичайно потрібне місту. Але, сподіваюся, коштів вистачить і на потреби інших закладів, бо ми націлені допомогти всім.

– Обладнання і ремонти – річ важлива. Але вони нічого не значать без людей. Можливо, варто скористатися нагодою і назвати тих, кого слід відзначити передусім?

– Мабуть, не вистачить сторінок у вашій газеті, аби подякувати тим багатьом лікарям і медичним працівникам міста, які на це заслуговують. Люди золоті і працюють самовіддано.

– А все таки є ж імена, які хворі передають одне одному з уст в уста…

– Є. Насамперед це лікарі, від професіоналізму, сміливості рішень і вмілості рук яких залежить життя людей. Це унікальний хірург Петро Жилінський, завідувач реанімації центральної міської лікарні Валентин Королюк, завідувач відділення гнійної хірургії цієї лікарні Ігор Ігнацевич, лікар-кардіолог Ігор Кривко, один із найбільш професійних травматологів України – завідувач ортопедичного відділення Георгій Чехович, завідувачка кардіологічного відділення Оксана Бурачинська. Багато років повертають здоров’я людям завідувачки терапевтичних відділень міської лікарні Зінаїда Варварук і Галина Баран. У цій же лікарні працюють достатньо фахові та відомі молоді лікарі, як-от: лікар-кардіолог Роман Овсійчук, завідувач травматологічного відділення Валентин Нарсія, завідувач ЛОР-відділення Володимир Соколовський.

І всю цю плеяду медиків, цих і багатьох інших, зумів зібрати в одну команду унікальний лікар і менеджер від медицини – Євген Філімонович Кучерук. Саме його зусиллями, як головного лікаря, центральна міська лікарня, без сумніву, стала однією з найкращих в Україні. Важливими в його команді є його заступники – начмеди Лілія Королюк та Ігор Дундюк.

Не можу також не назвати міського педіатра Юрія Денисенка. Він виховав цілі покоління талановитих дитячих лікарів Рівного. Величезну роботу з організації педіатричних служб у місті здійснюють лікарі-педіатри Раїса Піскунова, Валентина Барса, Лариса Галянт. Спасибі їм за це від усіх батьків Рівного.

Приємно згадати і династію сімейних лікарів Доликів, і завідувачку терапевтичного відділення міської лікарні Зінаїду Варварук, і завідувачку терапевтичного відділення № 2 Галину Баран, і лікаря-терапевта, начмеда другої поліклініки Галину Москаленко. І, звісно, талановитий колектив лікарів – акушерів, гінекологів Рівненського міського пологового будинку. Саме їхніми зусиллями приходять у цей світ маленькі рівняни. Це особливий заклад…

– Дійсно, але давайте ставити крапку, бо сторінок точно не вистачить. 

– Я ж казала… Але окрема подяка головним лікарям усіх наших закладів, вони несуть велику відповідальність і роблять важливу роботу. Всіх медичних працівників і лікарів Рівного вітаю з професійним святом і ще раз уклінно дякую за все, що вони роблять для нашого міста і наших людей. Хай Бог допомагає вам у всьому. Все у нас буде добре! Зі святом вас, дорогі наші медики!

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
13 + 1 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?