Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Червень 2018
 

Тротуар – це місце для руху пішоходів, а не для торгівлі | Газета 7 Днів

Тротуар – це місце для руху пішоходів, а не для торгівлі

14.06.2018 13:57
Переглядів:308

Упродовж двох років я намагаюся привернути увагу влади міста, депутатів, керівників установ, а також усієї спільноти Рівного до важливої проблеми, яка потребує негайного вирішення. Мова йде про несанкціоновану торгівлю, яка ведеться на тротуарах, продуктами харчування: молочною, м’ясною та сільськогосподарською продукцією на вулицях Сагайдачного і Полуботка.

Люди свідомо йдуть на порушення правил роздрібної торгівлі з лотків, продаючи продовольчі товари, які не фасовані й не мають герметичної упаковки. При цьому продавці зовсім не дотримуються принципу товарного сусідства. Нема умов для дотримання санітарних норм і правил, а також температурних режимів для створення належних умов зберігання та продажу продуктів. На цих вулицях працює два продовольчі ринки. Для ведення торгівлі на їхніх територіях відведені та обладнані спеціальні місця, однак прилавки там напівпорожні.

Окрім того на територіях ринків проводить нагляд Рівненська регіональна державна лабораторія Держслужби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Упродовж дня працівники лабораторії відбирають проби продукції, яку люди реалізовують на ринку, та роблять аналіз останньої на вміст нітратів, підвищення радіоактивного фону та інше.

Що стосується торгівлі на тротуарах прилеглих вулиць, то це, насамперед, загрожує занесенням збудників інфекційних захворювань та, відповідно, викликає загрозу здоров’ю та життю покупців. Про це не раз наголошувалось на засіданнях державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Рівненській міській раді управлінням Держпродспоживслужби у місті Рівному. Особливо актуальна ця проблема сьогодні, коли температура на вулиці сягає +30 градусів і вище.

Крім того, велике скупчення торговців і покупців на тротуарах та на проїжджій частині вулиць створює небезпеку виникнення аварійних ситуацій.

Зокрема, на вулиці Полуботка вздовж тротуару з боку театру розміщено ряд торговельних закладів та підприємств з надання послуг. Торговці закривають фасади цих закладів та перешкоджають вільному доступу до них відвідувачам. Від керівників цих підприємств не раз надходили звернення з проханням ліквідувати несанкціоновану стихійну торгівлю на зазначеній ділянці вулиці.

На вулиці Сагайдачного торгівля проводиться вздовж тротуару аж до Набережної. Цією ж вулицею в напрямку залізничного вокзалу курсує міський транспорт за кількома маршрутами. Відповідно таке скупчення торгівців та покупців негативно впливає на рух транспорту і перешкоджає руху пішоходів уздовж тротуару.

У той же час «обілечування» людей, які торгують на тротуарі, є незаконним. Натомість ми бачимо, як охоронець «Центрального» ринку збирає кошти з продавців. Отже, можна дійти висновку, що ця торгівля зі стихійної переходить у постійну.

Торгівля з рук у невстановлених місцях – це правопорушення, передбачене Кодексом України про адміністративні правопорушення, зокрема ст. 160 «Торгівля з рук у невстановлених місцях». Тротуар – це місце для руху пішоходів, а не для торгівлі!

Ірина ПИЛИПЧУК,

депутат Рівненської міської ради

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 13 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?