Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Червень 2018
 

З того страшного дня минуло 77 років | Газета 7 Днів

З того страшного дня минуло 77 років

14.06.2018 14:00
Переглядів:176

Телебачення не було, смартфонів також. На центральних площах міст і селищ потужні гучномовці з 6-ї ранку до 24-ї години гамселили парадні мелодії.

Яка війна? Що це ви кажете? З ким? З Німеччиною? Де ви таке взяли? Ми з німцями друзі, є договір про ненапад. Так, у Радянському Союзі музика грала парадні марші, але…

22 червня все урвалось. Юрій Левітан, диктор центральної радіостанції, з Москви, басистим голосом без запинки проголосив: «Німеччина почала війну з СРСР». 66-мільйонна Німеччина почала війну з 193-мільйонним Радянським Союзом. Та ми ж закидаємо їх шапками! Так думали на початку.

Але вже у жовтні-листопаді 1941 року велика вишколена армія нацистської держави німців стояла за 8 кілометрів від кремлівських зірок Москви. 1118 днів і ночей тривала найбільша в історії війна цивілізацій. 70 000 сіл було зруйновано нападниками на окупованій землі України, Білорусі, Прибалтики. За роки війни кожна сім’я мала втрати. Важко порахувати загиблих. Досі невідома загальна цифра, а порахувати матеріальні збитки взагалі неможливо.

Нічого таїти. Союзники – Канада, США, Англія, Франція та багато інших країн і народів – пліч-о-пліч воювали з нашим ворогом. Всього проти нацистської Німеччини воювала 61 країна. Війна точилась на землях Карелії, Прибалтики, України, Білорусі. Тамтешнє населення, вимотане колгоспною системою, несло на собі наслідки воєнних дій наступу і відступу двох антинародних режимів.

Проминуло після війни 77 років. Загинув нацизм, за ним комунізм. Чи стало тихо? Ні. Війна продовжується на нашій землі, гинуть молоді люди. Кінця їй не видно. Не діють нормандські четвірки. Діють, але не до кінця, санкції Японії і країн Європи, Америки. Агресор ще має силу. Але будь-яка сила колись закінчиться. 

А поки що бойові дії тривають.

Павло ЯНОВИЧ,

свідок епохи, інвалід вітчизняної війни

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
7 + 12 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?