Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Червень 2018
 

Питання «чому я?» може трансформуватись у «чому мене не покликали?» | Газета 7 Днів

Питання «чому я?» може трансформуватись у «чому мене не покликали?»

29.06.2018 13:57
Переглядів:720

за умови, що після спільної роботи буде спільне чаювання чи шашлики

В об’єднаннях співвласників бувають різні конфліктні ситуації. Як голові ОСББ виходити з них, ми запитали у травмотерапевта, психолога, emdr-спеціаліста Катерини ГАБРІЕЛЬ.

40-річна жінка живе на другому поверсі багатоповерхівки і навідріз відмовляється сплачувати за ліфт, адже вона ним не користується. Як, уникаючи конфлікту, спілкуватися з нею, аби довести жінці, що це її обов’язок?

– Насамперед слід зрозуміти, чому жінка відмовляється платити за ліфт. Якщо це питання поверху, то можна показати приклад інших сусідів, їхньої оплати. Варто також проявити розуміння та емпатію, тому що злість і дратівливість – це зазвичай реакція на страх, чи тривогу, або ж на неможливість діяти так, як того від нас вимагають. Пам’ятайте про правило: перш за все розуміння співбесідника, а тоді прохання і пояснення.

– Іван Федорович живе на першому поверсі. Що його сусіди зверху ще від часів жеку потерпають від дірявого даху, його не хвилювало. Зараз, коли з нього вимагають здати кошти на ремонт даху, він вперто стоїть на позиції: дах – турбота дев’ятого поверху.

Тим часом сім’я Ковальчуків, мешканці 9-го поверху, на зборах постійно наполягає на ремонті даху. А Іван Федорович з першого поверху, який скаржиться на сморід із підвалу та вимагає ремонту каналізаційної мережі, може почекати, вважають вони. Бо дах – більш нагальна, на їхню думку, справа.

– Проявляємо розуміння, пропонуємо визначити проблеми та скласти план їхніх рішень. Голові ОСББ потрібно розподіляти відповідальність і контроль між учасниками конфлікту, тому що голова ОСББ ніколи не задовольнить повною мірою всі потреби. Візьміть за правило регулярно задавати мешканцям запитання: а як вчинити б ви? Яке рішення бачите ви? Давайте складемо план дій (і на цьому етапі доручіть виконання якихось розпоряджень активістам).

– Людмила Григорівна разом зі своїм чоловіком Олександром Івановичем облаштували біля свого під’їзду клумбу, за якою постійно доглядають. Та є сусід із 7-го поверху 25-річний Андрій, який щоранку вигулює свого пса на тій клумбі. І каже, що він має таке саме ­право на цю землю, як і вони. Подружжя скаржиться голові ОСББ на такого мешканця, а той каже: «Це моя територія так само. Як і їхня. Тому цей собака буде какати, де захоче.»  Що може вдіяти голова ОСББ, як їй вирішити цю конфліктну ситуацію?

– Про пана Андрія в цій ситуації можна сказати, що він навмисно порушує норми і правила. Так може діяти певний тип особистості. В такому разі варто попередити про штраф за вигул собак на клумбі і, якщо це ігнорується знову, карати грошовим еквівалентом. Хорошою ідеєю була б табличка-попередження на клумбі про заборону вигулу собак. І треба сказати таке: вам не обійтись без конфліктів у певних ситуаціях.

– ОСББ проводить опитування: «Чи згодні ви брати посильну участь у справах ОСББ?» «Так» відповідають 95% мешканців. А на загальнобудинкову толоку виходить лише 5%. До прикладу, аби очистити горище і технічний поверх від голубиного посліду та іншого сміття, наймають робітників. Мешканці нарікають, що голова ОСББ нераціонально витрачає на це кошти, коли це можна зробити власними силами. І в той же час не хочуть самі це робити. Коли голова звертається до них по допомогу, то чує стандартну фразу: «А чому я?»

– Щодо питання «Як змусити мешканців або вплинути на них?» я одразу скажу, що таке формулювання програмне. Тому що фізична робота – неприємна. Для того, щоб її виконати, потрібна правильна мотивація мешканців (дайте відповідь на питання: «А для чого це мені?» Відповідь: «Щоб було чисто на горищі» – не найкраща мотивація. І тут можна було б виконати варіант із team bealding (командоутворення). А завершити толоку можна хорошим, дружньо-сусідським барбекю-посиденьками. Залучіть активістів, роздрукуйте яскраві картинки з вашим будинком і тим, що там з’явиться, коли ви все приберете (фото до та після). Далі – напишіть покрокову програму заходу (прибирання), що є зараз; що робитимете; чим закінчите (барбекю-посиденьки-святкування). А взагалі, голові було б здорово проводити регулярні неформальні зустрічі – це буде об’єднувати мешканців та підніме довіру і розуміння між усіма.

– Утеплення будинку. В об’єднаннях є люди, які не здають гроші на загальнобудинкове утеплення і кажуть, що вони й так не мерзнуть. А коли їхню квартиру обходять при утепленні, вчиняють скандал, як-от 60-річний пенсіонер в одному з ОСББ в Ювілейному мікрорайоні. Каже, що він сплачує за утримання будинку, то хай би з цих коштів відрахували його частку. У нього готова відповідь на все: «Я стільки років пропрацював на державу, хай тепер вона про мене дбає!»

– Голові ОСББ я радила б проявляти спокій та терпимість. Наприклад, відповісти: «Так, я бачу, наскільки сильно вас ця ситуація ображає та здається несправедливою щодо вас. Але за умовами проекту всі учасники здають гроші на утеплення. Ви вважаєте, що держава несправедливо вчинила з вами. Можливо, й так. Але чи буде справедливо, коли ви отримаєте утеплення квартири за рахунок інших мешканців?»

– У кожному дворі є люди, зазвичай це старші жіночки, які сидять на лавочці і все про всіх знають. Зокрема, знають, що голова ОСББ «краде їхні кошти, їздить за них на курорт і зробила вдома ремонт». Ця категорія не хоче дивитися звіти про використання коштів. У них своя правда. Їх не зіб’єш з цієї точки, що б ти їм не казав. Як бути з такими невдоволеними пліткарками? Як знайти до них підхід?

– А для чого знаходити підхід? Навряд чи ці мешканки зміняться. Так, ця ситуація неприємна для голови ОСББ. І так прямо про це потрібно й сказати жіночкам (що вам це неприємно та принизливо чути). Але, на жаль, це все, що ви зможете зробити в даній ситуації. Як то кажуть: пес гавкає, а караван іде.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 12 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?