Архів новин

Ігор МІЧУДА: «Дотримуйтесь букви закону і будуйте на здоров’я» | Газета 7 Днів

Ігор МІЧУДА: «Дотримуйтесь букви закону і будуйте на здоров’я»

09.08.2018 12:37
Переглядів:506

Будівництво – одна з небагатьох вітчизняних галузей, яка, незважаючи на загальний економічний спад, розвивається доволі активно. Причому, як зауважує начальник управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в області Ігор Мічуда, нині зводяться не лише житлові багатоповерхівки, а й виробничі об’єкти. Крім того, отримані кошти з Державного фонду регіонального розвитку, обласного і місцевих бюджетів, а також субвенції з державного дають змогу місцевим громадам розбудовувати соціальну сферу як у Рівному, так і в області.

– Ми маємо в області хороші темпи будівництва і обсяги введення в експлуатацію об’єктів,– каже Ігор Мічуда.– Мене радує, що Рівненщина отримує значні кошти на розвиток новостворених об’єднаних територіальних громад, левова частка яких вкладається в будівництво об’єктів інфраструктури. Тішить, що збільшуються обсяги інвестицій. Наприклад, цими днями ми провели перемовини з представниками «Свиспан Лімітед», який вкладає майже 40 мільйонів євро в реконструкцію лінії з виготовлення ДСП на деревообробному комбінаті в Костополі. Приємно, що область отримала дозвіл, а головне – державну фінансову підтримку на будівництво великого спорткомплексу в Рівному на вулиці Макарова. Підготовлена по цьому об’єкту документація вже пройшла всі експертизи. Радує і те, що з початку цього року в нас уже здано в експлуатацію 185 тисяч квадратних метрів житла.

– З ваших слів виходить, що для занепокоєння немає ніяких підстав? 

– Чого ж? Хороші темпи будівництва – це ще не гарантія відсутності проблем. Будівельна галузь відчутно потерпає, скажімо, через брак кваліфікованих кадрів. Зрештою, питання кадрів актуальне не тільки для робітничих професій. Мене тривожить ситуація, що склалася з кадрами в управлінні Державного архітектурно-будівельного контролю в місті Рівне. Відрадно, що в міському ДАБК проведена реорганізація, призначено нового заступника начальника управління, то, сподіваюся, справи там підуть на лад.

– Яка ситуація з дотриманням забудовниками будівельного законодавства?

– Мене тішить, що цього року, як ви помітили, поменшало будівельних скандалів. Їх у нас майже не було. А отже, можна сказати, що ми досягли основної мети: всі ті, хто звик зводити житло будь-як, зрозуміли, що це набагато більша морока, ніж будувати згідно з буквою закону. 

Якщо аналізувати результати проведених нами в цьому році перевірок, то слід визнати, що зауважень до виготовлення технічної та дозвільної документації не так багато. Зокрема, за результатами 22 планових і трьох позапланових перевірок ліцензійній комісії було подано пропозиції про анулювання ліцензій на зведення шістьох і зупинення дії на будівництво чотирьох об’єктів. Крім того, за цей час 12 об’єктам надано термін для усунення порушень і відновлено дію ліцензії одному суб’єктові господарювання.

Дещо інша ситуація з дотриманням вимог законодавства у сфері містобудування. В ході проведених з початку року 26 планових і 260 позапланових перевірок ДАБІ видала 93 приписи і наклала на забудовників 49 штрафів на суму майже 236 тисяч гривень за адміністративні порушення. Водночас застосовано три штрафні санкції на понад 259 тисяч гривень.

– Тобто ще є забудовники, які намагаються грати поза правилами?

– Це просто в декого ще дається взнаки звичка працювати по-старому, яка нагадує дитяче вередування: «Не буду, бо не хочу». От взяти, для прикладу, будівництво багаторівневої автостоянки біля торгового центру «Новус», яке розпочате без будь-яких дозвільних документів. Як результат, по факту цього незаконного будівництва порушено кримінальну справу, розпочалася комплексна перевірка, за наслідками якої до відповідальності будуть притягнуті ті, хто видавав містобудівні умови.

Щоб цього уникнути, необхідно було одне-єдине: на травневій сесії Рівнеради в рішенні про будівництво автостоянки додати тільки одне слово – «багаторівнева». І все! Після того забудовник мав би всі дозвільні документи. 

– Тим більше що вона дуже потрібна…

– На жаль, у нас нерідко трапляється, коли забудовник спершу щось зробить, а потім думає, а точніше – вдається до всіляких хитрощів, щоб уникнути перевірок, відповідальності, усунення недоліків. Не розумію: для чого? Адже правда завжди на боці закону. Навіть тоді, коли може здатися, що це не так. Повернемося до того ж МЖК, яке зводить багатоповерхівку на Гайдамацькій, 13б. Так, МЖК виграло суди, в тому числі й апеляційний, згідно з рішеннями яких ДАБІ має видати забудовнику декларацію. Втім, зачекайте. Сьогодні не існує такого поняття, як декларація на будівництво, бо згідно із законом такий документ взагалі вилучений. Тобто декларацій на СС2 і СС3 уже не існує.

ДАБІ звернулася до суду, який виніс постанову, за роз’ясненням, як нам виконати його рішення. Як не прикро, але ми вже понад два місяці не можемо дочекатися цього роз’яснення, тому змушені були звернутися до касаційної інстанції. Певні, що вища судова інстанція, яка прийняла справу до розгляду, розбереться в суті справи, а отже, скасує рішення першої та другої інстанцій. Тоді нам доведеться звертатися у Вищу раду правосуддя, аби вона дала оцінку діям суддів, що приймають рішення, які неможливо виконати в законодавчому полі. Тоді, мабуть, нехай ці представники Феміди шукають іншу професію або сім разів подумають, перш ніж прийняти невиконуване рішення.

Хочу ще раз наголосити: я з радістю виконаю будь-яке рішення, прийняте іменем України. Але що робити, якщо воно прийняте всупереч чинному законодавству? Що мені робити, якщо мене, образно кажучи, зобов’язують видати певній особі паспорт радянського зразка, а я не можу цього зробити, бо такого документа не існує апріорі?

– Сьогодні точиться чимало розмов довкола будівельної амністії, зокрема щодо строків її дії. Коли можна буде узаконити збудовані без документів об’єкти? 

– Будівельна амністія неодмінно буде, адже з цього приводу прийнятий відповідний закон. Щоправда, дещо затримується початок його дії, оскільки поки що не затверджені роз’яснювальні документи. Як нам обіцяють, з вересня амністія запрацює. Вона стосується передусім об’єктів, які належать до категорії СС1, тобто будівель площею до 300 квадратних метрів. Що дає амністія? Вона дозволить уникнути штрафних санкцій, але об’єкти однаково мусять відповідати державним будівельним нормам. Якщо у вас щось збудовано всупереч чинному законодавству і здоровій логіці, ми, на жаль, не зможемо ввести такий об’єкт в експлуатацію навіть по амністії. Тому необхідно привести всі документи на будівництво у відповідність до вимог чинного законодавства. В іншому разі ДАБІ буде ініціювати прийняття рішення про знесення об’єктів, які не мають необхідних дозвільних документів. До речі, цього року ми вже подали пропозиції на знесення шести приватних об’єктів, в тому числі двох встановлених без відповідних дозволів автозаправних газових комплексів (у Рівному на Будівельників, 11 і в Костополі).

Нагадую: амністія буде діяти до кінця 2018 року. Втім, як показує досвід, всі кинуться скористатися можливістю узаконити будівництво наприкінці визначеного строку або й після його закінчення. Отож, якщо маєте шанс, то не упустіть можливість ним скористатися вже.

Цього року з держбюджету виділили понад 10 мільйонів  гривень на будівництво другого пускового комплексу другої черги обласного онкодиспансеру. 15 мільйонів спрямують на зведення універсального спортзалу спорткомплексу на вулиці Макарова, а 2 мільйони 271 тисяч – на створення відділення обліку бездомних у Рівному з надання соціальних послуг на вулиці Ж. Кюрі, 21. Крім того, 

 за 3 мільйони проведуть реконструкцію будівлі станції знезараження стічних вод під харчоблок обласного протитуберкульозного диспансеру, а за 1 мільйон 600 тисяч гривень – благоустрій території обласної дитячої лікарні.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
13 + 1 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?