Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Вересень 2018
 

За борги з аліментів можуть і посадити | Газета 7 Днів

За борги з аліментів можуть і посадити

14.09.2018 08:12
Переглядів:951

Нові законопроекти, що мають захистити інтереси дітей, вступили в дію з 29 серпня. Ними, зокрема, передбачено збільшення мінімального розміру аліментів, які суди призначатимуть для утримання дітей і посилення відповідальності за їхню несплату. Також змінено порядок перетину кордону для дітей, що живуть у неповних сім’ях. Про ці та інші нововведення в законодавстві розповіла очільниця управління юстиції в Рівненській області Оксана САЛЬЧУК.

– Йдеться про другий пакет законів у рамках ініціативи Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває. Її основна мета – захист інтересів маленьких громадян України. Відповідно до прийнятих змін мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Однак ця сума може бути присуджена лише за умови, що у батька чи матері, які проживають окремо, не вистачає коштів для того, щоб сплатити більші аліменти. Натомість, мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину прирівнюється до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Крім того, з 29 серпня введено штрафні санкції для аліментників-боржників. Якщо аліменти не сплачуються більш як рік, на суму боргу накладається штраф у розмірі 20%, більше ніж два роки – 30%, а більш як три роки – 50%. Штраф також іде на користь дитини.

Зменшено термін накопичення заборгованості, після якого можуть бути введені обмежувальні санкції для боржника. 

– Як працює цей обмежувальний механізм?

– Державний виконавець вивчає історію виконавчого провадження. І якщо упродовж останніх шести (а тепер чотирьох місяців) гроші не надходили, службовець виносить обмежувальну постанову та направляє її до інстанцій, що контролюють ту чи іншу сферу. Обмеження можуть бути накладені на можливість виїзду за кордон, право керування автомобілем, носіння зброї та полювання.

Влаштовуючись на державну службу, крім інших документів потрібно подати довідку про відсутність боргів із виплати аліментів. Держслужбовця, який має такі борги, можуть звільнити з роботи.

До речі, ці положення вже мають свій результат. Багатьох боржників активізувала перспектива стати «невиїзними», і вони погасили свої борги перед власними дітьми. Були випадки одноразових виплат у сумі 60 і навіть 100 тисяч гривень. Завдяки застосуванню обмежувальних процедур цього року стягнуто 23,3 млн грн на користь майже 17 тисяч дітей. Загалом же станом на 30 серпня в області сплачено 55 мільйонів гривень аліментів. 

– Є батьки, для яких названі обмеження несуттєві і навряд чи вплинуть на бажання платити аліменти. Що буде з ними?

– Для злісних неплатників, які не мають роботи, доходів і майна, передбачено строгі важелі впливу, як-от направлення на суспільно корисні роботи. Частина заробленого піде дітям. Якщо ж і це не вплине на аліментників, то тепер з’явилася можливість притягати їх до кримінальної відповідальності аж до обмеження свободи. 

– Як зміниться порядок виїзду за кордон дітей, що проживають із одним з батьків?

– Нові закони запроваджують так званий «дитячий безвіз». Той із батьків, з ким дитина проживає після розлучення, може повезти її за кордон на відпочинок чи лікування (на термін до 30 днів) без дозволу іншого. 

– Як діяти, якщо запланована закордонна поїздка на триваліший термін, наприклад на час літніх канікул?

– Тут порядок залишився незмінним – потрібен нотаріально посвідчений дозвіл від батька із зазначенням місця та терміну подорожі.

– Нові положення закону  викликали досить жваве обговорення не лише про необхідність стягувати аліменти, а й про контроль 

за використанням цих коштів.

– Справді, є випадки, коли аліменти витрачалися зовсім не на потреби дітей. Новими законами передбачено, що отримувачів аліментів перевірятимуть. А виконувати цю роботу будуть соціальні працівники.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 4 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?