Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Жовтень 2018
 

На погашення боргів можна чекати, доки рак на горі свисне | Газета 7 Днів

На погашення боргів можна чекати, доки рак на горі свисне

04.10.2018 14:47
Переглядів:65

Тому вирішення цієї проблеми не варто пускати на самоплив, але й перегинати палицю не треба

Разом із занедбаним житловим фондом створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків успадкували проблему оплати мешканцями спожитих комунальних послуг, а також за утримання будинків і прибудинкових територій. Існують різні (законні і не дуже) методи боротьби із затятими боржниками. Так, нещодавно Кабмін своєю постановою передбачив можливість компенсувати мешканцями заборгованість перед ОСББ власною працею. Чи допоможе таке ноу-хау вирішити бородату проблему? З цим запитанням редакція звернулася до адвоката, голови правління ОСББ «Ювілейна 13» Олени ШЕНДЕРИ.

Це допоможе тим мешканцям, які вміють і хочуть працювати,– вважає Олена Миколаївна.– І для ОСББ це однозначно позитив.

– Разом з тим, деякі голови ОСББ, у тому числі й голова правління ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне» Роман Алексійчук, пропонують запровадити для боржників штрафні санкції. Як ви ставитеся до такої ідеї?

– Негативно, бо вважаю, що достатньо, аби мешканці, які невчасно сплачують внески на утримання будинку і прибудинкової території, платили три відсотки річних та інфляційні втрати. Та й не завжди боржники займають принципову позицію. Як показує досвід, здебільшого мешканці не платять, тому що їм не вистачає коштів на прожиття.

– Як особисто ви, як голова правління ОСББ, домагаєтеся від мешканців будинку вчасної сплати внесків?

– Насамперед за допомогою спілкування. Передусім з правлінням об’єднання співвласників намагаємося зрозуміти причину, чому люди не платять. З одними укладаємо договори про розтермінування боргу, іншим надсилаємо претензії. Крім того, щомісячно на дошці оголошень розміщуємо список боржників. Як наслідок, мешканці між собою спілкуються і стимулюють боржників вчасно сплачувати внески на утримання будинку та прибудинкової території.

– Які юридичні поради щодо стягнення заборгованості ви дали б тим, хто не може домовитися з боржниками по-доброму?

– Не чекати роками, поки боржники сплатять борги. Треба надсилати їм претензії з обґрунтуванням боргу, а в разі його несплати після отримання претензії звертатися до суду та стягати борги в судовому порядку. Голови правлінь ОСББ мають пам’ятати, що накопичення боргів є результатом їхньої бездіяльності в цьому напрямку.

Що ви порадите зробити до звернення до суду?

– Спочатку з’ясувати, чому власник приміщення не платить борг: на це є поважна причина чи ні? І тільки після того вирішувати питання в юридичному полі.

– Хто несе судові витрати в разі подання позову про стягнення боргів?

– У разі звернення до суду з метою стягнення заборгованості з власників приміщень, квартир на утримання внеску на утримання будинку та прибудинкової території судовий збір сплачує ОСББ. Але разом із задоволенням позовних вимог суд стягує з боржника судовий збір і послуги на правову допомогу.

– Свою допомогу у вибиванні боргів пропонують колекторські фірми. Як ви ставитеся до таких послуг?

– Негативно. Тому що колекторські фірми не з’ясовують, чому власник не платить внески, а психологічно тиснуть на мешканців (набридають телефонними дзвінками, листами, візитами). Як наслідок – авторитет голови правління серед співвласників будинку стрімко падає і в окремих випадках вже не відновлюється. А з падінням репутації голови правління, який звернувся до колекторів, зникає довіра до ОСББ у цілому.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 5 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?