Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Грудень 2018
 

Чому батьки повинні простягати руку до дітей? У них своє життя | Газета 7 Днів

Чому батьки повинні простягати руку до дітей? У них своє життя

06.12.2018 16:59
Переглядів:161

На вулиці холодно, а тема про субсидії не знижує градус. Навпаки, стає все більш гарячою. Про це свідчать запитання рівнян, які вони залишили на сайті газети «7 днів» під матеріалом «У нових правилах про субсидії чорт ногу зламає». Хоча з часу публікації минуло кілька місяців, кількість переглядів, як і запитань читачів, там невпинно зростає. Редакція відібрала найбільш поширені з них і звернулася за роз’ясненнями до начальника відділу прийому державних допомог міського управління праці і соціального захисту населення Наталія НИДЗЕЛИК.

Дочка постійно проживає за кордоном. Там навчалась, а зараз працює, винаймає житло. Не думаю, що діти, які прожили за кордоном більше ніж 12-15 років, повернуться в Україну. Однак дочку з квартири не виписую, бо нашим законам довіряти не можна. Із введенням нового закону про призначення субсидії мені у ній відмовили. Але ж перебувати за кордоном більш як 60 днів і проживати там постійно – не одне і те ж. Чому я, отримуючи пенсію в розмірі 1785 гривень, не в змозі оплатити проживання? А ще ж треба щось їсти і щось одягнути. Спасибі, «секон-хенди» ніхто не відмінив. Чому я повинна простягати руку до дітей? У них – своє життя.

Людмила

Згідно зі змінами, затвердженими Постановою Кабміну за № 841 від 17.10.2018, якщо особа працює за кордоном офіційно і документально підтвердила шляхом надання легалізованих в Україні документів набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення, комісія може прийняти позитивне рішення щодо призначення субсидії. Перелік держав, з якими укладені такі договори, розміщується на веб-сайті Мінсоцполітики. Так, відповідно до листа Мінсоцполітики станом на 15.11.2018, чинними є договори про соціальне забезпечення з такими країнами, як Болгарія, Естонія, Іспанія, Латвія, Литва, Монголія, Португалія, Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина, Чехія, Азербайджан, Білорусь, Вірменія, В’єтнам, Грузія, Молдова, Росія. Цей перелік може змінюватися. 

 У мене в будинку прописані рідний брат та племінник, з якими ми фактично живемо разом. Його дружина з дочкою прописані і живуть за іншою адресою. За новими правилами брат повинен вписати в декларацію ще й дружину та дочку. І тоді виходить, що за моєю адресою рахують мою зарплату, брата, його сина, дружини та дочки. А за адресою невістки – її зарплату, мого брата та їхніх дітей. Субсидій за жодною з адрес немає. Не можу втямити, яке спільне домогосподарство в мене, брата, його дружини та їхніх дітей? Наскільки я розумію, вони є членами сім’ї. А члени сім’ї і члени домогосподарства – це різні речі.

Ілля

Справді, згідно з Пунктом 9 Положення передбачено, що житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства.

До складу домогосподарства включаються особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.

Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Проте у разі, коли в складі домогосподарства кількість фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства є меншою за кількість членів домогосподарства, зареєстрованих у житловому приміщенні, за рішенням комісії субсидія може бути призначена на фактично проживаючих зареєстрованих за даною адресою членів домогосподарства. Рішення комісії в такому випадку приймається на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Для розгляду комісією питання призначення житлової субсидії на фактично проживаючих осіб можна надати довідку про проживання зареєстрованої особи в іншому місці в зв’язку з роботою, навчанням, лікуванням тощо. Для підтвердження проживання особи в іншому місці може бути наданий договір оренди житла чи довідки про оплату комунальних послуг в іншому житлі, а також акт житлово-експлуатаційної організації (ОСББ) про фактично проживаючих за даною адресою осіб.

У субсидії відмовили через те, що зарплата за один місяць менша, ніж мінімальна, бо в цьому місяці я була у відпустці. І за місяць разом з відпускними вийшло на 200 гривень менше, ніж мінімалка. Що робити?

Валентина

Так, на загальних підставах житлова субсидія не призначається, якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку (у них взагалі відсутні доходи), або середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому, ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. Проте є випадки, коли комісія може розглянути питання щодо призначення субсидії на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, враховуючи інші норми згаданого положення.

 Ми з чоловіком живемо удвох, в нашому будинку прописаний його син (ми подали на суд, щоб виписати його). Мій син з дружиною та дитиною живуть окремо і прописані у себе вдома. Працює тільки чоловік, я доглядаю внучку, якій 2 роки і 10 місяців. До дитсадка не беруть, бо ще не дійшла черга, а невістка змушена була вийти на роботу. В мене була субсидія, а тепер, мабуть, уже й не буде. Грошей, щоб сплачувати за себе податок, не маю. І працювати я піти не можу, бо сиджу з маленькою дитиною. Що мені робити? Коли б дохід брали на зиму 2018-2019 року за півроку 2017-го, тоді мені була б субсидія. Але мені сказали, що беруть дохід за півроку 2018 року. Як бути?

Наталія

На жаль, у цьому випадку житлову субсидію призначити немає законних підстав, так як у пані Наталії відсутні доходи та не сплачений єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому, ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

 Я і дитина (5 років) приписані в селі у моєї мами, а чоловік – в місті зі своєю мамою. Чоловік зі свекрухою працюють, а я – ні, бо дитина часто хворіє, тож я продовжила декретну відпустку. Маю довідку про те, що дитина часто хворіє. Чи правомірною є відмова нашій сім’ї в отриманні субсидії?

Наталя

За призначенням субсидії ваша мама або ви повинні звернутися до районного управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Треба подати заяву та декларацію, а також заяву до комісії з довідкою ЛКК, що дитина часто хворіє і потребує домашнього догляду. Але хочеться зазначити, що в цьому випадку будуть враховуватися доходи чоловіка, який зареєстрований у місті.

 Я живу з мамою, ми пенсіонери, з нами прописаний ще й син, він живе в іншому місці й надав довідку з жеку. Але його дружина в цьому році має покупку на суму більшу, ніж 50 тисяч гривень. Чи вийде нам субсидія? У сина там своя сім’я, а ми тут самі звикли розраховувати на свої сили.

Михайло

Якщо буде документальне підтвердження, що ваш син проживає в іншому місці, тоді він та члени його сім’ї не будуть враховуватись під час призначення житлової субсидії. Для цього необхідно подати довідку про фактичне місце проживання вашого сина та звернутися із заявою до комісії.

 У будинку зареєстровані троє осіб: мама і дві доньки. Обидві доньки – студентки. Одна живе в гуртожитку в іншому місті. Інша, навчаючись заочно, працює за кордоном. Чи можна отримати субсидію? Які потрібно надати додаткові документи?

Катерина

Для призначення субсидії лише на маму необхідно звернутися до філії управління праці та соціального захисту населення, подати: заяву, декларацію та довідки про навчання доньок (у разі навчання на кордоном – із належним чином завіреним перекладом). Додатково необхідно звернутись із заявою до комісії щодо призначення субсидії на фактично проживаючих осіб.


У мене прописаний син, але він живе і працює в Краматорську. Не виписую його, бо в нього немає власного житла і він мешкає в орендованій квартирі. Син працює на фірмі й оформлений підприємцем, бо інакше не можна. Я подала документи на субсидію: надала акт про те, що він не проживає зі мною, є довідка з його роботи, а мені в субсидії відмовили, бо врахували його доходи. Чи правомірно мені відмовили в управлінні соціального захисту?

Марія

На жаль, у цьому випадку, щоб надати вичерпну відповідь, необхідно знати всі обставини. Проте змінами, внесеними до Порядку з 17.10.2018, надана можливість виключати зі складу домогосподарства окремих осіб, які фактично в ньому не проживають. Щоб отримати більш вичерпну консультацію, запитувачу необхідно звернутися до філії управління відповідно до місця проживання.

Відповіді на запитання читачів носять загальний характер. Для вирішення питання щодо призначення субсидії необхідно враховувати всі обставини, передбачені чинним законодавством. Тому ще раз наголошуємо, що для отримання консультації та подання документів на призначення субсидії необхідно звертатися до працівників управління праці та соціального захисту населення, які приймають документи у приміщеннях колишніх ЖКП за адресами: 

«Західне» – вул. Вербова, 20;

«Сонячне» – вул. Вербова, 20;

«Галицьке» – вул. Відінська, 40а;

«Перспективне» – вул. Будівельників, 1;

«Покровське» – вул. 16 Липня, 49/51.

 Прийом документів та надання консультацій проводиться: понеділок – середа з 8-ої до 17-ої години, п’ятниця з 8-ої до 16-ої години (четвер – робота з документами).

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 6 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?