Архів новин

Аншлаг у будинку культури зібрав не концерт, а збори про ОСББ | Газета 7 Днів

Аншлаг у будинку культури зібрав не концерт, а збори про ОСББ

11.02.2016 17:37
Переглядів:309
Великий інтерес активістів від громад будинків до семінару про ОСББ, пояснюється обмеженим часом і… грошима.

Учора семінар з реформування житлової галузі, який для мешканців багатоквартирних будинків, що зацікавилися створенням об’єднань співвласників, організувала Рада голів ОСББ міста, відвідали понад триста активних рівнян.

Раніше схожі семінари теж проводили, та не було такого масового інтересу.

– Чому настільки активізувався рух назустріч між радою голів ОСББ і мешканцями, які хочуть утворити об’єднання в себе?

Із цим питанням ми звернулися до голови Ради голів рівненських ОСББ Ігоря Мічуди.

– Ми масово розпочали доводити до рівнян інформацію про те, як їм створити у своїх будинках ОСББ, адже залишилося всього п’ять місяців до того моменту, коли будинки вже не будуть обслуговувати жеки. Як працювати новоствореним об’єднанням, що їх керівникам потрібно знати, у кого переймати досвід. Бо коли стукне вже година «Ч», то вся інертна маса, тисяча будинків, що долежали-дочекалися на дивані 1 липня, прийдуть під міську раду й гукатимуть: ви щось робіть нам все ремонтуйте, щось робіть, бо ви повинні!

– Що станеться тоді? Адже, здається, вже ніхто нікому і нічого не буде винен!

– Так. Міська рада за законом повинна буде прийняти на себе право рішення й призначити на конкурсній основі керуючих. Але керуючий – він може раптом виявитися заїжджим, зайдою. З Донецька, із Луганська, з Чернівців. Хто дасть найменшу ціну в своїх пропозиціях на той момент, той конкурс виграє. А чи збирається він обслуговувати той будинок, чи хоче просто викачати гроші? Як часто в нас буває: спочатку надається найдешевша пропозиція, а потім викрутять споживачеві руки, й візьмуть найбільше. Так може статися із будь-яким будинком, в якому не створено ОСББ.

– І всі відразу кинуться в ОСББ, навалою! Не буде запізно?

– Ні. Та переваги будуть в тих, хто зробить все вчасно.

– Які, наприклад, переваги?

 – У першу чергу –гроші. Ось зараз міська рада виділяє кошти на підтримку громад будинків – 20 мільйонів. Повинні бути й небюджетні кошти – від різних грантів та програм. Хто перший, хто надасть програму, той встигне залучити їх, і щось зробити для свого будинку – утеплення, лічильник, дах. То треба поспішати. Я сподіваюся, що ті, хто слухали наш семінар, усе вже зрозуміли.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
15 + 0 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?