Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Листопад 2013
 

Мешканці Басового Кута відбили наступ «братків» | Газета 7 Днів

Мешканці Басового Кута відбили наступ «братків»

07.11.2013 00:00
Переглядів:166
Громада в черговий раз не дозволила збудувати під своїми вікнами бензоколонку

На вулиці Басівкутській знову заходилися будувати автозаправку! У суботу ще вдосвіта ця звістка за мить облетіла все місто.

– Я чергувала тут у наметі всю ніч. Приблизно о сьомій прикотили на двох «бусах» якісь будівельники та немісцеві спортивного вигляду хлопці в зелених костюмах, бігом розвантажили дошки й почали робити опалубку, – розповіла кореспондентові мешканка Басового Кута Ольга Гудько, одна з понад сотні басівкутських громадських активістів, тих, хто не хоче, щоб у їхніх будинках смерділо бензином. – Почала дзвонити сусідам. Люди збіглися й стали на заваді нападникам. Гукаю тим хлопцям: «Невже ви за ту сотню гривень і душі свої продали?!» Почалася штурханина. Повалили на землю кількох жінок. Крики, кров, швидка. Лише коли приїхала міліція, нападники пішли з погрозами, що ще повернуться.

З перспективою небажаного сусідства з бензоколонкою ось уже два роки згуртовано й одностайно борються сотні мешканців Басового Кута. Люди, аби не допустити будівництва, вдень і вночі чергують тут у наметі, змінюючи одне одного на варті. Дарма що Рівненська міська рада наклала мораторій на будівництво автозаправки на цій землі. Дарма що справа про це протистояння перебуває на розгляді міського суду.

Депутат міської ради Анатолій Чугуєвець приїхав у конфліктну зону одним із перших. Він був готовий до того, що забудовники оберуть силовий сценарій для розв’язання суперечності з басівкутською громадою, на прадідівській землі якої ділки, власне, й намірилися звести свою бензоколонку. Адже саме Анатолій Чугуєвець разом із колегою Олександром Лащуком два роки тому повалили на цьому місці будівельні паркани. Інакше, вочевидь, тут давно б уже продавали бензин. У лютому 2011 року депутати Анатолій Чугуєвець і Олександр Нестерук поставили тут сторожовий намет – як громадську приймальню двох міських депутатів. З того часу і з’явилася, щоб не дозволити забудови, цілодобова басівкутська варта. Вона прислужилася громаді й цього разу.

Ось що розповів нам про події суботнього ранку Анатолій Чугуєвець:

– «Братки» приїхали у Басів Кут двома автобусами. Синій «командирський» «Мерседес» був із київськими номерами, великий білий – із житомирськими. «Командири» були в бронежилетах. «Головний» нахабно ви­йшов до людей і став вихвалятися, що в нього великий досвід у таких ситуаціях і що в Києві вони з «бригадою» не раз розкидали по двісті й більше чоловік, котрі наважувалися перешкоджати будівництву. Похизувався, що його дід – кабардино-балкарець, джигіт, а сам він воював у багатьох гарячих точках. Я нарахував бойовиків десятків зо три. Вони розштовхували пенсіонерів, жінок – усіх, хто зібрався від громади. Один стусонув молоду активістку Наталію так, що вона впала й ударилася потилицею об асфальт, з голови пішла кров, жінку забрала швидка. Лікарі констатували струс мозку й хотіли госпіталізувати постраждалу. Вона відмовилася тільки через те, що їй потрібно годувати немовля.

Лише міліції вдалося зупинити штурханину, а то була би бійка. Представники автозаправної станції показали керівникам рівненської міліції рішення Рівнеради 2003 року про передачу землі в оренду. А я їм на те пред’явив рішення ради 2013 року про накладення мораторію на будівництво АЗС на цьому місці. Правоохоронці задокументували ситуацію, а потім запропонували бойовикам забиратися геть і провели їх оперативною машиною за межі міста Рівного. Отож міліція нас захистила, а принципове рішення Рівнеради не дозволило знову розпочати будівництво автозаправки в нашому Басовому Куті.

Перед будинком суду рівняни виставили пікет. Кілька десятків басівкутців, місцеві журналісти та депутати міської ради виявили бажання бути присутніми на суді.

Перед будинком суду рівняни виставили пікет. Кілька десятків басівкутців, місцеві журналісти та депутати міської ради виявили бажання бути присутніми на суді.

У вівторок відбулося засідання міського суду, а точніше, воно не відбулося. Річ у тім, що юристи від МПП «Агата» вимагають скасувати рішення Рівненської ради про незручний для них мораторій. Судове засідання планували провести в кабінеті судді. Ніхто не чекав, що перед будинком суду рівняни виставлять пікет, до слухання справи, як треті зацікавлені особи, побажають долучитися міські депутати, а також представники кількох громадських організацій. На інтерес понад десятка журналістів у міському суді теж явно не розраховували.

Суддя відклав початок слухання, долучив до розгляду справи як третіх осіб депутатів Лащука і Чугуєвця та оголосив перерву для ознайомлення з матеріалами справи. Нове засідання відбудеться 26 листопада.

Ну, а за цей час багато що може змінитися. Наприклад, у бензинового інвестора зненацька прокинеться совість. Або, можливо, уряд здогадається втрутитися в конфліктну ситуацію. Адже земля, й басівкутська земля також, – наше чисте, не засмерджене бензиновими випарами повітря, водні та інші природні ресурси, є об’єктами права власності українського народу. Від імені народу і виключно в його інтересах органи державної влади та місцевого самоврядування повинні нашою землею розпоряджатися. Це визначено Конституцією України.

Тож у випадку з бензозаправкою, яка загрожує всунутися кісткою до горла громаді цілого мікрорайону, потрібно ще двадцять разів розібратися. Адже і справді: з яких це таких міркувань і в чиїх, взагалі, інтересах 2003 року підняли догори свої дорогоцінні мандати тогочасні міські депутати? Хотілося б знати, з якого недоброго дива ці люди передали магнатам в оренду за 125 гривень на місяць ділянку землі, що належить народові України, під будівництво бензоколонки просто під людськими вікнами.

Сергій СНІСАРЕНКО

Коментарі з приводу

fgrjhgjklgffdgdАнатолій ЧУГУЄВЕЦЬ,
депутат міської ради:

– Виходячи з того, що на всі судові засідання, а також на громадські слухання щодо будівництва АЗС на вулиці Басівкутській від МПП «Агата» приходили представники, які так чи інакше причетні до «Галнафтогазу», тобто до мережі автозаправок «ОККО», мешканці Басового Кута вирішили, що саме цей концерн маніпулює в Рівному вивіскою «Агати», підставної фірми-фантому, якої за її юридичною адресою просто нема. Тобто на цьому місці бензоколонку хоче збудувати «ОККО».

Міський голова Рівного Володимир Хомко готовий надати інвестору іншу навіть кращу ділянку, аби лише той погодився відмовитися від планів будівництва у Басовому Куті – районі підтоплення, щільної житлової забудови, де поряд річка, озеро, міська зона відпочинку. З пропозицією про цю альтернативу, а також із вимогою не присилати більше бойовиків для побиття жінок басівкутська громада підготувала лист до керівництва «Галнафтогазу». Якщо буде потрібно, то ми готові їхати на перемовини до Львова.

Басівкутці ладні надавати відсіч і новим спробам будівництва АЗС. До нас долучилися громадські організації, активісти яких допомагають чергувати, боронити ділянку, яку колись усупереч здоровому глузду депутати передали в оренду до 2015 року під будівництво АЗС фірмі «Агата». Я вірю, що нам вдасться не допустити будівництва цієї заправки, та сподіваюся на конструктивне вирішення проблеми.

dgjhlkghjghДарія ЛИКО,
завідувачка кафедри екології Рівненського державного гуманітарного університету, мешканка Басового Кута:

– Якщо автозаправку збудують, для басівкутців це буде екологічна катастрофа. Весь Басів Кут – це суцільна зона підтоплення. Тут дуже високий рівень ґрунтових вод, у підвалах будинків – вода. Під оселями буде плавати нафта, в повітрі з’являться випари нафтопродуктів, особливо під час переливання пального з автоцистерн у сховища. Нафтопродукти забруднять Басівкутське озеро, а про річку Устя – то годі вже й казати.

Водний та Земельний кодекси України категорично забороняють будівництво автозаправних станцій у зонах підтоплення. І передача землі під автозаправку відбулась незаконно, без проведення обов’язкових у таких випадках громадських слухань. Тобто фіктивно, на папері, їх нібито провели. Там навіть є підписи нібито від мешканців мого будинку. А коли провели правдиві громадські слухання, то про свою незгоду висловилися сотні мешканців мікрорайону.

dghjlkfgМикола БЛЯШИН,
адвокат, який захищає інтереси басівкутської громади:

– Уже два роки громада бореться, аби на Басівкутьскій вулиці не було заправки.

Оскільки справа про мораторій на будівництво перебуває на розгляді в міському суді, то спроба розпочати будівництво відверто протирічить закону. Це – юридична сторона конфлікту.

Та є й не юридична: на жаль, цього разу в ході протистояння кілька людей постраждали фізично, бо крім будівельників у Басів Кут приїхало підкріплення – якісь спортивні хлопці. Побиття мешканців – у тому числі старих людей і жінок – це кримінальний злочин.

Ми не раз намагалися розшукати фірму «Агата», та її ніде немає – ні за юридичною адресою, ні за якою-небудь іншою. Не виявили ані працівників, ані офісу, ані рахунків, ані податкової звітності. І хто за нею стоїть, нам теж поки що невідомо.

IMG_8300Олександр ЛАЩУК,
депутат міської ради:

– Магнати разом із судовими інстанціями намагалися швидко проштовхнути рішення про скасування мораторію. Планували розглянути справу в кабінеті й ухвалити рішення на користь МПП «Агата». Та треба подякувати рівнянам: люди прийшли до будинку суду, виставили пікети і показали судді, що його вирок стосуватиметься абсолютно всього міста. Суд взяв паузу.

Показово, що народний депутат Олег Осуховський також долучився до справи навколо скандальної бензоколонки. Це добре, бо в нього є всі повноваження й реальні важелі, аби не допустити будівництва АЗС у Басовому Куті.

Проте у нього й специфічний досвід у такій справі.

Пам’ятаєте, як торік Осуховський розгорнув інформаційну кампанію, що не дозволить збудувати автозаправку в передмісті, у селі Біла Криниця над водогоном, що забезпечує все Рівне питною водою? Він здійняв дуже багато галасу, говорив, що не допустить кричущих порушень у розміщенні такого небезпечного об’єкта. Кілька днів тому в мене виник конфлікт із забудовниками в Білій Криниці. Там АЗС уже добудовують, не зважаючи на санітарні зони. Виходить, що Осуховський лише використовував цю тему, щоб стати нардепом від рівнян.

На судові засідання щодо будівництва АЗС на вулицях Басівкутський і Соборній він не з’являвся. Тепер рівняни чекають від нього не лише проплачених інформаційних сюжетів, а й реальних кроків. Адже його, львів’янина, делегували рівняни, ще й з бюджету він отримує величезні кошти на свою діяльність.

sdgfgjuhkfВолодимир Хомко,
міський голова Рівного:

– Міська влада, безумовно, готова на компроміс щодо міни землі, так само як і готова заблокувати будівництво цієї АЗС у будь-який інший законний спосіб. Але мене особисто обурює інше: у 2003 році цю ділянку не просто віддали під заправку, а зробили це начебто від імені мешканців Басового Кута. І людина, яка те все провернула, нікуди з Рівного не поділась – ходить нині і потирає руки, стверджує, що її справді на це уповноважувала басівкутська громада. І всі про це знають і всі мовчать. Ось у чому цинізм ситуації.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 1 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?