Архів новин

Покористувались автомобілем десять років, отже він ваш | Газета 7 Днів

Покористувались автомобілем десять років, отже він ваш

25.03.2016 11:05
Переглядів:706
До редакції «7 днів» звернувся рівненський інвалід, який має від держави автомобіль і нещодавно дізнався, що його можна отримати у власність. Як саме? Куди і які документи потрібно подавати, щоб автомобіль не довелося повертати державі? Чоловік попросив оприлюднити відповіді на ці запитання.

Ось що повідомила головний спеціаліст відділу соціально-побутового обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління праці та соціального захисту населення Тетяна ДЕМЧУК:

– Умови та механізм забезпечення інвалідів автомобілями врегульований «Порядком забезпечення інвалідів автомобілями», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999. Постановою Кабміну від 30.12.2015 № 1149 внесені зміни, відповідно до яких надано право на перереєстрацію пільгових і гуманітарних автомобілів, які перебували в експлуатації в інвалідів понад 10 років.

Автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах («ЗАЗ», «DAEWO», «GEELY» «Таврія», «Славута»), може бути безоплатно переданий у власність інваліду після закінчення
10-річного строку його експлуатації. Після смерті особи, яка була безоплатно чи на пільгових умовах забезпечена автомобілем та користувалась ним більш як 10 років, він може бути переданий у власність безоплатно тому членові сім’ї, який на час смерті інваліда був зареєстрований за місцем реєстрації інваліда, дитини-інваліда.

Питання перереєстрації в обох цих випадках розглядається департаментом соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації.

Ввезений в Україну і визнаний гуманітарною допомогою автомобіль, яким інвалід був забезпечений через органи соціального захисту населення та користувався понад 10 років, може бути переданий у власність інваліду за рішенням Мінсоцполітики.

Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, яким ця особа була забезпечена через органи соціального захисту населення як гуманітарною допомогою, може бути переданий у власність безоплатно спадкоємцям померлого за рішенням Мінсоцполітики. У разі відсутності членів сім’ї, спадкоємців або в разі їх небажання отримати авто такий автомобіль повертається в департамент соціального захисту населення Рівненської ОДА.

Без змін залишились умови перереєстрації автомобіля, яким померлий був безоплатно чи на пільгових умовах забезпечений та користувався ним терміном до 10 років.

 Для вирішення питань перереєстрації автомобілів жителям Рівного слід подати до управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому (каб. 11) заяви і відповідні документи.

Перелік документів для перереєстрації у власність інваліду автомобіля, отриманого безоплатно чи на пільгових умовах, який був у експлуатації понад 10 років

Перелік документів для перереєстрації у власність інваліду автомобіля, ввезеного в Україну і визнаного гуманітарною допомогою, який був в експлуатації понад 10 років

- копія паспорта;

- копія ідентифікаційного номера;

- копія технічного паспорта автомобіля.

- копія паспорта;

- копія ідентифікаційного номера;

- копія технічного паспорта автомобіля.

Перелік документів для перереєстрації на члена сім’ї померлого інваліда автомобіля, отриманого інвалідом безоплатно чи на пільгових умовах, який був в експлуатації понад 10 років

Перелік документів для перереєстрації на спадкоємця померлого інваліда

автомобіля, яким був забезпечений

інвалід через органи соціального захисту як гуманітарною допомогою

- заява члена сім’ї;

- копія свідоцтва про смерть інваліда;

- копія паспорта члена сім’ї;

- копія ідентифікаційного номера;

- копія технічного паспорта автомобіля;

- копія документа щодо підтвердження

 родинних стосунків;

- довідка щодо підтвердження факту спільної реєстрації на час смерті інваліда.

- заява спадкоємця;

- заява інших спадкоємців щодо незаперечення проти отримання у власність автомобіля, на користь спадкоємця;

- копія свідоцтва про смерть інваліда;

- копія паспорта спадкоємця;

- копія ідентифікаційного номера;

- копія технічного паспорта автомобіля;

- копія документа щодо підтвердження

 родинних стосунків;

- копія витягу з протоколу щодо

прийняття рішення про визнання т/з

гуманітарною допомогою.

 

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 0 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?