Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Квітень 2016
 

Щоб операції були вчасні, серед рівнян проводитимуть анкетування | Газета 7 Днів

Щоб операції були вчасні, серед рівнян проводитимуть анкетування

14.04.2016 13:05
Переглядів:226
За новітньою методикою та спільно з білоруськими і польськими фахівцями готуються прооперувати першу групу пацієнтів із діафрагмальними грижами хірурги центральної міської лікарні.

Розширити спектр хірургічних втручань вдалося завдяки обладнанню, придбаному торік за кошти міського бюджету. Це електрокоагулятор «Martin», який полегшує роботу хірурга, бо дає змогу робити лапароскопічні, тобто так звані безкровні операції, на кишківнику і шлунку.

Цього місяця двоє хірургів – заступник головного лікаря з хірургічної роботи Ігор Дундюк і завідувач відділення ургентної хірургії Андрій Жилінський – повернулися з тижневого стажування в Бресті. Там наші лікарі переймали у провідних білоруських хірургів досвід лапароскопічного оперування дуже поширених нині в усьому світі діафрагмальних гриж та ожиріння.

Минулого понеділка вони презентували нові сучасні можливості фахівцям медичних закладів міста, аби колеги визначились із хворими, яким показане таке оперативне втручання. Перевагами цих операцій, за словами Ігоря Дундюка, є суттєве зменшення не лише тривалості операції, а й терміну перебування хворого у стаціонарі, а також затрат пацієнта на післяопераційне лікування. 

Це якраз ті чинники, через які хворі зволікають зі зверненнями до лікарів. Як повідомила начальник міського управління охорони здоров’я Вікторія Покоєвчук, серед рівнян хочуть запровадити анкетування для своєчасно виявлення потенційних пацієнтів хірургів. Така практика виправдала себе в багатьох країнах, вже існує вона і в окремих містах України.

Адже місцевих медиків непокоїть небувала досі й дуже невтішна статистика за 2015 рік: у Рівному втричі збільшилася кількість хворих, які потребували невідкладного оперативного втручання, але звернулись до медиків аж через добу чи й пізніше після появи симптомів гострого хірургічного захворювання. Що й казати вже про пацієнтів із задавненими хронічними недугами. Медики наголошують на небезпеці пізнього звернення хворих по медичну допомогу, що коштувало для декого навіть життя.

Особливо підступна в цьому плані діафрагмальна грижа, наголошує хірург Віктор Луцюк. Її перебіг буває майже непомітний. Принаймні, 45% прооперованих у Бресті таких пацієнтів не відчували симптомів цієї хвороби. Іноді грижа стравохідного отвору діафрагми маскується під бронхіальну астму, ГРВІ, бронхіт, проявляється сиплістю голосу, печією, відрижкою кислим тощо. Тим ця хвороба й підступна, що довгий час може залишатися нерозпізнаною, її маски здатні розпізнати лише лікарі.

І у рівнян тепер є шанс прооперуватися за світовими стандартами у своєму місті. Перші такі операції в Рівненській центральній міській лікарні проведуть спільно з провідними фахівцями з білоруського Бреста і польського Любліна. Тим паче що, нагадаємо, перший день перебування у стаціонарі для хворих безкоштовний.

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 0 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?