Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
 
Травень 2016
 

Депутатам поставили нулі | Газета 7 Днів

Депутатам поставили нулі

26.05.2016 11:48
Переглядів:323
Колектив Облводоканалу не «повівся» на політиків, а вирішив залишити на посаді директора перевіреного на ділі спеціаліста

Загальні збори трудового  колективу провели відповідно до рішення обласної ради «Про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області» та розпорядження голови обласної ради «Про забезпечення прозорої кадрової політики при підборі керівника комунального підприємства, установи, закладу та організації, що є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області». До участі в конкурсі свої кандидатури подали п’ять претендентів. Як поставився до цього трудовий колектив та яке він прийняв рішення, про це ми говорили з Тамарою ВОРОНЦОВОЮ – головою профкому первинної профспілкової організації Рівнеоблводоканалу, найбільшого в області профспілкового осередку комунальної галузі, в якому налічується 723 члени.

– Тамаро Миколаївно, хто захотів бути директором Рівнеоблводоканалу?

– Крім нашого нинішнього директора Андрія Карауша ми побачили в тому списку імена двох депутатів Рівненської міської ради – Олександра Довжаниці та Святослава Євтушенка, працівника нашого підприємства – заступника директора з виробництва та експлуатації Ігоря Катульського, а також колишнього працівника Тетяни Якубович. 

– Давайте почнемо з кінця, тобто з підсумку голосування. Яку підтримку отримав кожен з кандидатів?

– Обидва кандидати-депутати набрали нуль голосів, Тетяна Якубович – 2, Ігор Катульський – 26, а найбільшу підтримку колективу мав нинішній директор підприємства Андрій Карауш – 155 голосів.

– Можливо, на збори прийшли найбільш наближені до директора люди?

– Якщо до директора найбільш наближена третина колективу, то цьому колективу пощастило з директором – я так вважаю.

– А що на зборах була присутня третина колективу?

– Майже. Це коли судити з буквальної кількості. У нас такої багатолюдної конференції ще не було. Зал розрахований на 150 чоловік, а прийшли 215. Люди навіть у коридорі під дверима стояли. Оскільки на підприємстві безперервний характер виробництва, більшість працівників були на своїх робочих місцях, тому ці люди були делеговані та уповноважені висловити на зборах думку своїх підрозділів. Отже можна сказати, що в залі був представлений практично весь колектив.

– Що, на ваш погляд, спонукало людей проголосувати за Андрія Карауша з такою тотальною перевагою?

– Його робота. У нас вона на виду. Ми відчуваємо стан речей на підприємстві по підсумках своєї роботи і по тих сумах, які два рази на місяць надходять на наші зарплатні картки. Я вважаю, що за ті чотири роки, які в нас керує підприємством Андрій Петрович, він устиг дуже багато. Це не лише моя думка. Це прозвучало у звіті й програмі директора, і про це сказали наші працівники в обговоренні всіх програм на конференції. Наведу тільки декілька показників, які були озвучені під час обговорення кандидатур і які характеризують стан справ на нашому підприємстві.

Перше. Дохід від реалізації послуг збільшився з 58,7 мільйона гривень у 2011 році до 106,7 мільйона – в 2015 році. Вперше за останні роки у 2014 і 2015 роках ми отримали прибутки, частину яких сплатили до обласного бюджету: у 2014 році – 250 тисяч гривень, у 2015 році – 450 тисяч гривень.

Друге. Ми вийшли торік на стовідсотковий рівень відшкодування собівартості тарифами, хоча ще в 2012 році населення відшкодовувало через тариф усього 64% собівартості.

Третє. Підприємство сплатило торік 31 мільйон податків, а в 2011-му це була сума в межах 17 мільйонів.

Далі: якщо до 2013 року ми не отримували відшкодування різниці між собівартістю і тарифом і це «садило підприємство на мілину» через колосальні збитки, то останні два роки директор добився цих відшкодувань. 

Але й це не головне. Головне те, що наш нинішній директор паралельно з тим, що виводив підприємство з боргового тупика, думав і думає, як його розвивати, покращувати. От на зборах прозвучав той факт, що обласна рада вже схвалила участь Рівнеоблводоканалу в спільному з Європейським інвестиційним банком проекті, який передбачає збудувати, реконструювати й переоснастити загалом 12 об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства у Рівному та його околицях, в тому числі будівництво власних очисних споруд каналізації на загальну суму 20,5 мільйона євро. І це – тільки частина з наших перспективних планів.

– Ну а як усе це відбивається на добробуті працівників?

– Про це дуже доказово розповіла на зборах колективу начальник планово-економічного відділу Мирослава Дем’янович. Знаєте, наче й на очах усі ті зміни, але коли чуєш про них узагальнено, то це вражає. 

У нас після того, як тарифи підвищились і стали стовідсотково відшкодовувати собівартість послуг, людям нарешті підвищили зарплати: електромонтерам 6-го розряду – з 2800 до 4600 гривень, слюсарям – з 2400 до 4400, машиністам насосних установок 3-го розряду – з 1820 до 3200, бухгалтерам 2-ї категорії – з 2800 до 4900. Тобто зарплати в середньому зросли від 64 до 83%. Крім того підприємство розплатилось із задавненими боргами перед Рівнеазотом за очищення стоків та перед Рівнеобленерго за спожиту електроенергію.

Все це заслуга нашого директора, який зумів налагодити роботу колективу, бо він поєднує в одній особі хороші ділові якості менеджера, юриста, економіста, фахівця в комунальній галузі. То для чого нам його змінювати?! Тим більше що він має цікаву програму розвитку, яку представив колективу.

– А інші кандидати хіба не представили свої програми?

– Представили. Але, на мій погляд, вони їх списали з програми нашого директора, бо чому тоді вони подали свої програми в останній день після того, як змогли ознайомитися з програмою Андрія Карауша? На зборах вони звучали непереконливо. Святослав Євтушенко на наші збори навіть не прийшов. Проте ми все одно голосували за всіх – присутніх і відсутніх. А результат ви вже знаєте.

Дуже сподіваємось, що обласна рада врахує цей результат, бо у прийнятті таких рішень треба керуватись тільки думкою трудового 

колективу. Він найкраще знає свого керівника, з яким працює пліч-о-пліч і який у нас постійно на виду. Ми з ним ділимо й успіхи, і невдачі, то краще знаємо, хто повинен з нами працювати і нами керувати.

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 0 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?