Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
 
Травень 2016
 

У Рівному існує черга з батьків, які хочуть всиновити дитину, проте батьків знаходять не всі діти | Газета 7 Днів

У Рівному існує черга з батьків, які хочуть всиновити дитину, проте батьків знаходять не всі діти

26.05.2016 11:00
Переглядів:1647
В будинку дитини на своїх майбутніх батьків чекає маленький Андрійко. Йому ще нема й року, а вже сирота. Мати-зозуля втекла, щойно давши йому життя. У службі у справах дітей сподіваються, що незабаром знайдуться батьки, для яких малюк стане рідним. На обліку тут є одинадцять рівненських сімей, які мріють стати батьками. А якраз усиновлення є пріоритетною формою влаштування сиріт. У маленьких дітей, такого віку, як Андрійко, більше шансів потрапити в сім’ю, адже більш охоче беруть саме малюків. У старших діток, які залишаються сиротами при живих батьках, таких шансів менше.

У Рівному є 4 дитячі будинки сімейного типу і 5 прийомних сімей, у яких виховуються 40 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування.

За словами заступника начальника служби у справах дітей рівненського міськвиконкому Світлани Перетятко, проблемних сімей у Рівному вистачає, адже з початку року працівники служби виїжджали на перевірки в неблагополучні родини та сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, майже сотню разів. На щастя, вилучень дітей із сім’ї цього року ще не було.

– Спеціалісти служби проводять індивідуальні профілактичні бесіди та роз’яснювальну роботу з батьками для посилення їхньої відповідальності за виховання та навчання дітей, сім’ям надаються необхідні консультації, за потребою здійснюється соціальний супровід. Ми вважаємо, що краще проводити профілактичні заходи, щоб дитина залишилась у рідній сім’ї. Дитину негайно вилучаємо з сім’ї тоді, коли є загроза її життю та здоров’ю. Готуємо клопотання про вилучення, а потім позов до суду про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав або з позбавленням. Для таких батьків є майже рік часу, щоб виправитися. Якщо ж не бачимо змін, то готуємо позовну заяву на позбавлення батьківських прав, – розповідає Світлана Перетятко.

На час, коли служба у справах дітей підшуковує дитині батьків чи опікунів, у Рівному їх влаштовують під опіку в сім’ї або спеціальні заклади. У Рівному їх два: обласний навчально-реабілітаційний центр та обласний спеціалізований будинок дитини. 

Є ще в селі Олександрія Рівненського району центр соціально-психологічної реабілітації дітей, а кажучи простіше – дитячий притулок. Але в цих закладах більше соціальних дітей, ніж сиріт чи дітей, позбавлених піклування. Останні дві категорії дітей не затримуються в цих закладах, адже їх всиновлюють чи відправляють до дитячих будинків сімейного типу.

Колишній дитячий будинок тепер називають навчально-реабілітаційним центром. Він практично втратив свій статус сирітського закладу, адже зі 170 тутешніх вихованців тільки четверо позбавлені батьківського піклування.

Головний лікар Рівненського обласного спеціалізованого будинку дитини Юрій Кожан розповів, що в цьому закладі нині перебуває 50 вихованців. Серед них тільки декілька дітей мають статус позбавлених батьківського піклування, тобто їх можна всиновлювати. Решта влаштовані у заклад за заявою батьків у зв’язку з тяжким матеріальним становищем, а деякі відібрані від батьків соціальними службами без позбавлення батьківських прав.

– Ці діти можуть повернутись у свої сім’ї. Але якщо батьки не цікавляться своїми дітьми, не відвідують їх протягом півроку, то ми повідомляємо про це службу у справах дітей, а вона подає до суду, і таких батьків позбавляють батьківських прав. Протягом останніх років ми спостерігаємо тенденцію до зменшення кількості соціальних дітей, які перебувають у нас. Років п’ять тому їх було більш як сотня, а зараз удвічі менше. Якщо ці діти не повертаються у свої сім’ї або їх не всиновлюють, то, куди вони перейдуть після досягнення трирічного віку, залежить від стану їхнього здоров’я. Наприклад, дитина, яка не має тяжких захворювань, переходить до Рівненського начально-реабілітаційного центру (так тепер називають дитячий будинок – ред.). Також дітей можуть перевести в Ясининицький навчально-реабілітаційний центр. А дітей-інвалідів направляють у Залучанський дитячий будинок-інтернат Івано-Франківської області.

За словами директора Рівненського обласного навчально-реабілітаційного центру Алли Ярмошевич, діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, тут не затримуються:

– Всіх дітей практично відразу забирають, їх дуже швидко всиновлюють чи беруть у будинки сімейного типу. До 2013 року це був практично повністю сирітський заклад. Тепер же тільки четверо зі 170 вихованців позбавлені батьківського піклування. Дітей мало, а черги усиновителів великі. Якщо раніше люди хотіли тільки здорову малечу, а дітки-інваліди йшли на всиновлення за кордон, то тепер від нас забирають у наші прийомні сім’ї навіть дітей з тяжкими вадами мовлення. Ми завжди цьому раді.

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
8 + 7 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?