Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Червень 2016
 

Унікальне для України виробництво працює упівсили | Газета 7 Днів

Унікальне для України виробництво працює упівсили

09.06.2016 09:46
Переглядів:670
Бо замість того щоб підтримувати вітчизняну промисловість, наша влада навстіж відкрила кордони нашестю дешевого неякісного імпорту і секонд-хенду та створила умови для процвітання тіньового сектора економіки.

Рівненська фабрика нетканих матеріалів – одне з небагатьох підприємств-гігантів легкої промисловості України, яке зуміло вижити в складних умовах реформування вітчизняної економіки. Більше того, вона зберегла за собою статус найбільшого в державі виробника нетканих полотен. Про тернистий шлях, який судилося пройти підприємству за роки незалежності України, та проблеми, які заважають «нетканці» відродити свою колишню славу, журналістові «7 днів» напередодні професійного свята – Дня працівників легкої промисловості – розповів заступник генерального директора ТОВ-компанія «Пульсар і Ко», яка є співвласником «нетканки», голова фракції «Солідарність» у Рівнераді Богдан ГАПЯК.

– Фабрика нетканих матеріалів працює з 1970 року, – почав з невеликого екскурсу в історію Богдан Володимирович. – Вона створювалась як експериментальне підприємство з переробки відходів легкої промисловості, швейного та трикотажного виробництва. Про її потенціал (а на той час фабрика була найбільшою в Європі) говорить уже той факт, що головні спеціалісти підприємства пройшли кваліфіковане стажування в Японії.

Рівненська фабрика нетканих матеріалів – єдина в Україні, де застосовуються всі основні технології виробництва нетканих матеріалів.

Нинішнього статусу приватної структури «нетканка» набула в процесі роздержавлення. Що за ці роки залишилося незмінним, то це те, що фабрика була і залишається найбільшим і доволі успішним в Україні підприємством з виготовлення нетканих полотен. Престижні відзнаки красномовно свідчать про успіх цієї справи.

– Якими нагородами може похвалитися ваш колектив?

– Фабрику було не раз визнано переможцем і удостоєно міжнародних нагород у різних номінаціях. Наприклад, 1996 року підприємство отримало міжнародний приз у Мадриді за кращу торгову марку. За підсумками роботи 2001-го «нетканку» нагороджено грамотою за колективну участь в інноваційному форумі «Перспектива ХХІ століття», а генерального директора Володимира Коберського – Почесною грамотою Прем’єр-міністра України за значний внесок у захист інтересів вітчизняного виробництва. 2005-го підприємство стало лауреатом всеукраїнського конкурсу «100 кращих товарів України». Цього ж року генеральному директорові присвоєно почесне звання «Заслужений працівник промисловості». Наша фабрика, яку з 2012 року очолює гендиректор Олександр Корольов, донині залишається вітчизняним лідером з виробництва всіх видів нетканих матеріалів.

– А де може пригодитись продукція «нетканки»?

– Підприємство продукує широкий асортимент нетканих полотен для різних галузей народного господарства: швейної, взуттєвої, шкіргалантерейної, меблевої, сільського господарства, для будівництва та ремонту автомобільних і залізничних шляхів, а також гідротехнічного, промислового та цивільного будівництва. Крім того, наші полотна використовуються як основа для клейонки, штучної шкіри, абразивних матеріалів, виготовлення фільтрів, а ще в медицині (пошиття одноразових халатів) і атомній енергетиці.

Не заради того, щоб похвалитися, а задля об’єктивності скажу, що на Рівненській фабриці нетканих матеріалів встановлено обладнання провідних фірм Німеччини, Швейцарії, Італії, Голландії, Росії. Це єдине підприємство в Україні, де застосовуються всі основні технології виробництва нетканих матеріалів, зокрема в’язально-прошивна, ниткопрошивна, голкопробивна, клейова, термоскріплена, технології виготовлення трикотажних полотен і поєднання всіх технологічних схем.

«Неткана» має потужності для випуску 6500 тонн нетканих полотен на рік, але використовує їх лише на 61 відсоток. Попри це фабрика – один із найбільших у місті платник податків. Так, торік підприємство перерахувало в бюджет понад 7,5 мільйона гривень.

– Що перешкоджає фабриці працювати на повну потужність?

– Насамперед нездорова конкуренція. А саме масове «нашестя» в Україну з країн Євросоюзу та Китаю товарів так званої групи «секонд-хенд» і дешевих неякісних товарів. Ввезення їх без оподаткування та як гуманітарної допомоги призвело до поглиблення «тінізації» ринку і створення в країні корупційних схем. 

«Неткана» має потуж-ності для випуску 6500 тонн нетканих полотен на рік. 

Вони сьогодні використовуються лише на 61 відсоток.

Причин, які перешкоджають розвитку не лише фабрики нетканих матеріалів, а й вітчизняної галузі легкої промисловості, більш ніж достатньо. Основні серед них: застаріле обладнання, заміна якого може відбуватися тільки за рахунок імпорту; відсутність дешевих кредитів, передусім середньострокових і довгострокових; відсутність стратегічно важливої для галузі сировини через припинення роботи підприємств текстильного і трикотажного виробництва. Додайте до цього складність та подорожчання митного оформлення імпортно-експортних операцій, регулярне підвищення тарифів на енергоносії, низьку платоспроможність населення. Не останнє місце в цьому переліку займають неконтрольований імпорт і недієвість нормативної бази щодо захисту внутрішнього ринку від імпорту та контрабандних товарів. 

Зрозуміло, якщо ми не виправимо всі ці недоліки, то вітчизняній легкій промисловості буде вкрай важко конкурувати не лише на європейському, а й на внутрішньому ринку. Сподіваюся, що все це усвідомить і столична влада, яка врешті-решт перейметься проблемами вітчизняного виробника.

Користуючись нагодою, напередодні Дня працівників легкої промисловості сердечно дякую дружному і працелюбному колективу Рівненської фабрики нетканих матеріалів за добрі трудові здобутки та вітаю його, а також усіх працівників легкої промисловості міста з професійним святом. Бажаю Вам та Вашим сім’ям міцного здоров’я, щастя, добра, миру і злагоди, нових успіхів у праці на благо України та рідного краю. Зичу любові й достатку, щедрої долі та впевненості у завтрашньому дні.

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

Анатолій.

Доброго дня. Хочу прокоментувати цю статю. Конкуренція з кожним роком більша й більша не має чому дивуватися. Я не знаю на скільки розвинений напрямок (віділ продажу) на підприємстві але це в даний час основне. Нема продажу нема що виготовля.Про те що пишуть що в Україну завозять дешевші продукти і не можливо конкурувати. Не ціною потрібно конкурувати, а сервісом швидкістю та додатковими послугами.Наведу приклад. Автомобіль тойота набагато вища вартість за авто відчизняного виробництва але за 2015рік продалося найбільше.Чому? В Рівному є багато молодих амбіційних спеціалістів( з досвідом роботи у відомих компаніях світу та європи) з налаштування напрямку(віділ) продажу. Просто дати оголошення і повірте все буде і продажі а за ними і виробництво запрацює на повну потужність. А шукати когось виним це в нас в крові..Потрібно шукати варіанти а не когось робити крайнім у всіх своїх бідах. Да легше написати та поговорити що все погано. Потрібно діяти і результат буде. Надіюсь автор передасть цей коментар керівникам підприємства

Волод

Якщо шановний пан вважає що його основний конкурент "секонд хенд" - то туди йому й дорога. Таких дибілів на московію треба відправляти....

Волод

Якщо шановний пан вважає основним своїм конкурентом секонд-хенд, то туди йому й дорога, бо економіст з нього як з Пукіна миротворець...

Волод

Якщо шановний пан вважає основним своїм конкурентом секонд-хенд, то туди йому й дорога, бо економіст з нього як з Пукіна миротворець...

Киевлянин

Фабрика нетканих матеріалів працює з 1970 року...Что-то я не понял, рагули, а почему фабрику ещё не декоммунизировали, порезав её на металлолом? Ты смотри какая у макак избирательная декоммунизация.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 1 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?