Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Липень 2016
 

Як у кожному під’їзді зекономити 13 тисяч гривень на опаленні | Газета 7 Днів

Як у кожному під’їзді зекономити 13 тисяч гривень на опаленні

07.07.2016 09:35
Переглядів:168

Це, виявляється, реально зробити щомісяця в опалювальний сезон! Й оскільки розрахунки були зроблені раніше, ніж НКРЕ оголосила про останнє подорожчання тепла на 90%, то економія тепер повинна бути ще суттєвішою.

 

Наш співрозмовник, Юрій Бу ратчук, керівник інженерної компанії «Інкомсистем», яка встановлює у рівненських багатоповерхівках лічильники тепла з системами автоматичного регулювання його витрати, знайшов реальний шлях не переплачувати монополістам за їхнє «золоте» тепло, а використати для обігріву дешевшу в нічні години електроенергію:

– Я пропоную хід, який дасть змогу не перевитрачати кошти на обігрів житла, громадських і комерційних будівель. Упевнений: таку можливість не упустять мешканці ОСББ. Все дуже просто: у будинках, в яких вже працює лічильник тепла з автоматикою, встановлюємо ще й електричний котел.

Можливість підключити додаткове навантаження до електромережі практично в кожному будинку є. Оскільки в нічний час ціна електроенергії для юридичних осіб становить 25% від денного тарифу, то гріх не використати її в ці години для обігріву. Ми рахували: 600 гривень – такою буде вартість одної гігакалорії тепла, отриманої від електричного котла вночі, якщо, звичайно, облікувати електроенергію за допомогою тризонного лічильника.

– Скільки братимуть з нас узимку за ту саму гігакалорію теплопостачальники?

– Майже півтори тисячі гривень! Отже, економію в розмірі 13 тисяч гривень з кожного під’їзду ми, встановивши додатково у систему електрокотел, дамо можливість отримати у звичайній, неутепленій панельній дев’ятиповерхівці. Дешеве тепло ви будете отримувати протягом тих семи годин на добу, коли діють нічні тарифи на електроенергію.

– Таку модернізацію компанія «Інкомсистем» пропонує виконати згідно із законодавством, офіційно?

– Певна річ! Для цього лише треба вирішити з енергетиками питання про встановлення тризонного лічильника. Зазвичай наявні електромережі дозволяють встановити котли потужністю 90 кіловат. Якщо ж підведені до вашого будинку електрокабелі розраховані на більш високе навантаження, то можна встановити котел більшої потужності. І, відповідно, економія, яку отримає кожен із мешканців, теж буде набагато більшою.

– А скільки коштуватиме ця модернізація для мешканців?

– За розрахунками в проектах, які ми виконуємо для декількох об’єктів у Рівненському районі, її ціна не перевищує 100 тисяч гривень. Це повна вартість, у яку ввійшли витрати на проектування і погодження проекту. Ціна в кошторисі залежить ще й від того, чи треба буде переобладнувати електромережу. То вартість може бути й меншою на 20–30 тисяч гривень.

– Та все одно виходить якось дорого...

– Затрати в будь-якому разі окупляться за один опалювальний сезон.

– Чи може ця модернізація бути профінансованою з муніципальної програми сталого розвитку чи урядової програми, за якою з державного бюджету компенсують відсотки за кредитами, які мешканці отримують на енергоощадні заходи в своїх будинках?

– Так, безперечно. У тому, аби на опалення житла використовували нічну електроенергію, передусім зацікавлена держава. Це дасть можливість хоча б трохи завантажити електростанції в нічну пору і зменшить втрати електроенергії в мережі.

– Якщо під’їзд або будинок утеплений, використовувати нічну енергію на обігрів теж буде вигідно?

– Так, частка використаного дешевого тепла тоді лише зросте. Встановлення електричного котла теж буде ще більш раціональним.

– Скажіть, та автоматика, що регулює витрати централізованого тепла, не може «посваритися» з котлом, який працює від електромережі?

– Усе буде працювати в комплексі, в автоматичному режимі. Потреби втручатися людині в роботу системи нема і не повинно бути. Котел сам «знатиме», коли йому ввімкнутися, а коли вимкнутися. Програма правильно задасть подачу теплоносія до стояків будинку залежно від температури повітря на вулиці. Та головна різниця буде в тому, що з додатковим електрокотлом ви матимете у квартирах не лише комфорт, але й реально протиставите захмарному тарифу на тепло своє, дешеве в нічний час, опалення. В будинках, мешканці яких поквапляться, ми повністю встигаємо встановити електрокотли й тризонні лічильники ще до початку опалювального сезону. Ви спатимете вночі в теплі, а головне – спокійно. Бо знатимете, що це тепло обходиться для вас у помірковану ціну.

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 0 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?