Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Жовтень 2016
 

З якого місяця підприємець-платник єдиного податку звільняється від сплати єдиного внеску, якщо він набув права на пенсію за віком не з початку звітного періоду | Газета 7 Днів

З якого місяця підприємець-платник єдиного податку звільняється від сплати єдиного внеску, якщо він набув права на пенсію за віком не з початку звітного періоду

17.10.2016 15:27
Переглядів:257

Нещодавно до Центру обслуговування платників ДПІ у Рівному звернулася фізична особа-платник єдиного податку ІІ групи із запитанням: «З якого місяця підприємець-платник єдиного податку звільняється від сплати єдиного внеску, якщо він набув права на пенсію за віком не з початку звітного періоду».

Такі платники зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Така норма зазначена у абзаці 3 частини 8 статті 9 Закону № 2464.

Пунктом 3 частини 1 статті 7 Закону № 2464 визначено, що єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 4 частини 1 статті 7 Закону № 2464, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховується – на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиний внесок, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Згідно частини 4 статті 4 Закону №2464 фізичні особи-платники єдиного податку звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Статтею 26 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено умови призначення пенсій за віком.

Отже, фізична особа-платник єдиного податку нараховує та сплачує єдиний внесок за кожний повний або неповний відпрацьований місяць.

Місяць, в якому фізична особа-платник єдиного податку набула право на пенсію за віком, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок у розмірі, що визначається платником самостійно, але не менше мінімального страхового внеску. Таким чином, зазначена особа звільняється від сплати за себе єдиного внеску з місяця, що настає за датою призначення платнику пенсії.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 2 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?