Архів новин

№ 4: Золоте правило: довіряйте, але перевіряйте, або Що повинен знати покупець нерухомості на первинному ринку про термін здачі житла в експлуатацію | Газета 7 Днів

№ 4: Золоте правило: довіряйте, але перевіряйте, або Що повинен знати покупець нерухомості на первинному ринку про термін здачі житла в експлуатацію

24.11.2016 15:21
Переглядів:734

Не менш важливим питанням окрім ціни і права на квартиру є її стан при передачі покупцю. У найдешевші варіанти, як правило, не можна в’їхати, щоб жити там відразу. Тому варто поцікавитися, чи будуть у помешканні проведені оздоблювальні роботи, чи забудовник обмежиться чорновими стяжками, чи, може, власнику взагалі «світять» голі стіни.

Багато пропозицій сьогодні включають якісний ремонт і послуги дизайнера. Головне розібратися, чи входять вони у вартість нерухомості. Також є варіанти житла зі встановленою технікою – котлами опалення, газовими колонками, кондиціонерами, сигналізацією, лічильниками, «теплою підлогою». Покриття ремонтних робіт і обладнання вартістю нерухомості підтверджуватиметься умовами договору. Причому характеристики обладнання і ремонтних робіт, з погляду фахівців Центру юридичної аналітики, вам мають максимально роз’яснити. Формулювання на зразок «стяжка», «шпаклівка», «водопровід», «засклення вікон» дають забудовникові свободу, яка може знову вилитись у ті ж неприємні сюрпризи. 

Варто вимагати, щоб в умовах договору було вказано, чи в усіх кімнатах і приміщеннях буде бетонна стяжка підлоги. Аналогічно й зі стінами. Щодо комунікацій – обов’язково обумовлювати, чи передбачає їх наявність встановлення забудовником сантехнічних приладів, чи заводяться комунікації безпосередньо до квартири, чи передбачено проектом електророзводку по помешканню та встановлення лічильників.

В ідеалі забудовник повинен вказати в умовах договору характеристики та марки всіх елементів, які він планує встановити у квартирі. І це логічно, виходячи з наявного проекту та сформованої ціни за квадратний метр нерухомості. 

Питання, яке раніше зовсім не турбувало покупців, а сьогодні стало наріжним, – комунікації. Згідно з будівельними нормами житлові будинки повинні бути обладнані господарсько-питним водопроводом, побутовою каналізацією, протипожежним водопроводом, опаленням, вентиляцією, електропостачанням, за необхідності – газопостачанням. Багато хто з нас не уявляє функціонування житлового будинку без перерахованих мереж, а забудовники, як виявилося, уявляють дуже чітко!

Встановлений факт – продаж забудовниками нерухомості без передбачення в майбутньому можливості підведення певних мереж. Тому Центр юридичної аналітики наполегливо радить уточнити у продавця наявність у будинку електрики, і найголовніше – хто є її постачальником, оскільки купівля електроенергії у посередника призведе до невиправданого її здорожчання в кілька разів. Щодо газу, то його використання дозволяється в житлових будинках не вище як на 9 поверхів. А в будівлях меншої поверховості для проведення газових мереж повинні бути забезпечені спеціальні умови. Якщо ж забудовник їх не забезпечив, то марно сподіватися на підведення до вашої оселі газу.

Запорукою підключення новобудови до комунікацій є розроблені і затверджені відповідними особами проекти на підведення мереж. Уже після закінчення будівництва договори на газо-, електропостачання, підведення/відведення води укладаються з кожним власником окремо, а до того ресурси використовуються за тарифами будівельного майданчика згідно з показниками лічильника. 

Якщо ж забудовник не подбав про приєднання до новобудови необхідних мереж, то їхнє підключення разом з проектами і прокладанням мереж ляже на плечі нових власників. Щодо вартості, то її можна лише уявити – вона становить приблизно 10 відсотків від вартості всієї новобудови. Такий надзвичайно неприємний фінансовий бонус до нової квартири ви отримаєте, якщо вчасно не перевірите проект новобудови на забезпечення необхідними ресурсами.

Окрім фінансового навантаження є ще один момент – часовий, адже на створення проекту і фізичне підключення до будинку мереж потрібен час. А спробуйте пережити зиму хоча і з новітнім економним газовим котлом, зате без газу! 

До інших вагомих питань, які варто з’ясувати перед придбанням нерухомості в новобудові, варто віднести питання організації роботи ліфтів, наявності під’їздів для екстрених служб, комфортного сусідства з власниками нежитлової нерухомості, дотримання норм інсоляції та шумоізоляції квартир.

Усі вищевикладені зауваження і застереження мають своїм підгрунтям реальні історії невдалих інвестицій у будівництво. Найсумніше те, що деякі з них повторюються і повторюються. Особливістю наших співгромадян є позиція, що сусідське горе може трапитися з ким завгодно, тільки не зі мною. Така самовпевненість і безпечність дають сили і натхнення для наступних проектів недобросовісних забудовників, які з охотою закопають ваші заощадження під черговий фундамент. І це закономірно. Суть ринку полягає в тому, що пропозиції гідного товару не буде, поки на цей товар не з’явиться попит. 

Проте фінал будь-якого договору відомий ще до його підписання. Варто тільки розібратися в усіх обставинах і нюансах. Центр юридичної аналітики (м. Рівне, вул. Грушевського, 77, оф. 509; тел. 068 0720772) переконливо радить подбати про свій спокій та добробут тоді, коли це ще можливо. Професійний аналіз проекту договору і ваша принципова позиція щодо якості та повноти послуг і товарів, що пропонуються, є запорукою вдалої угоди!

Компетентно

Скупий платить двічі

Основною причиною, через яку новосели потрапляють у халепу, на переконання начальника управління ДАБІ в області Ігоря МІЧУДИ, є спокуса дешевою ціною квадратних метрів:

– Я розумію людей, більшість з яких намагаються сьогодні зекономити буквально на всьому, навіть на лікуванні, не від хорошого життя. Але погодьтеся, що через цю, доведену до патології, ощадливість дехто на власній шкурі переконується у справедливості народної приказки, яка застерігає, що скупий платить двічі.

Порахуйте самі, у що виливається економія нехай навіть тисячі гривень на квадратному метрі, коли ви заплатили за голі стіни та опалювальний котел в упаковці. Адже вам доведеться самостійно зайнятися встановленням опалювальної системи, сантехніки, лічильників і т.д., що коштуватиме значно дорожче, ніж тоді, коли це гуртом закуповує і встановлює забудовник. Додайте до фінансових затрат витрачені час і нерви на те, щоб довести куплене помешкання до придатного для проживання стану.

Гадаю, у серії газетних публікацій фахівці Центру юридичної аналітики описали всі, навіть найдрібніші моменти, на які покупцям квартир у новобудовах необхідно звернути увагу. Наведені ними факти взяті не зі стелі, а з реального життя. Тому раджу кожному, хто має намір придбати помешкання, не забувати про одне «золоте» правило: довіряйте, але перевіряйте. Тоді ви будете захищені від усіляких пасток недобросовісних забудовників і пройдисвітів.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 14 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?