Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
 
Січень 2017
 

Співоча дипломатія: колядки українською у Любліні й Варшаві | Газета 7 Днів

Співоча дипломатія: колядки українською у Любліні й Варшаві

26.01.2017 11:05
Переглядів:96

 Хор «Токатіна» – діти з другої рівненської музичної школи – на Водохреще повернувся з Польщі. Погостювати їх до себе запросили давні друзі, дитячий хор «Ля музика» з шістнадцятої люблінської гімназії.

Два хори – український і польський – на відстані підготували спільну зведену програму, й співали-славили народження Христа не тільки мовами обох народів, а навіть зведеним великим хором.

Гостини випали на сильні снігопади, громадський транспорт у Любліні стояв через замети, то діти пішки обходили ціле місто, й побачили його красу не через вікна автобуса. Рівняни разом з гімназистами співали коляду в костелі святої Ядвіги та в Люблінському архікафедральному соборі. Скрізь їх слухали із непідробною вдячністю, багато хто – зі сльозами на очах.

– Нас вразила духовність, із якою поляки зустрічають дні Різдвяних свят, – розповіли керівник хору «Токатіна» Маргарита Грицюк і концертмейстер Мирослава Сташук. – Дітей захоплювала святкова атрибутика – на вулицях, в гімназії, костелах, у музеях Любліна й Варшави. Незвичні, незліченні сяючі ялинки, янголи, казкові олені. Ми побували в музеї Шопена. Та відведених на це півдня для юних музикантів було замало. Хотілося потрапити й до наукового центру імені Коперника. Всього не передати, та найголовніше, що ця поїздка дуже надихнула хор на працю і творчість.

Дзвінкоголосих виконавців «Токатіни» у Польщі слухають не вперше. Бували діти також у Німеччині і Франції, Білорусі та Литві, а кілька років тому – в Росії. Такі поїздки – більше, ніж концертні тури. Це саме та народна дипломатія, яка сприяє порозумінню між народами. Й вона завжди була сильніша, ніж візити офіційних делегацій.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 6 =
More information?

Реклама

Опитування

Які у вас плани на літо?