Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Березень 2017
 

Туберкульоз діагностували просто на майдані | Газета 7 Днів

Туберкульоз діагностували просто на майдані

27.03.2017 15:55
Переглядів:70

Просвітницько-профілактичну акцію з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 24 березня провела у Рівному обласна благодійна організація «Наше майбутнє».

Прямісінько в центрі міста перехожим пропонували заповнили скринінгові анкети, які дозволяють виявляти ранні симптоми туберкульозу, а отже, ефективно його лікувати. Всі охочі змогли проконсультуватись у лікаря-фтизіатра в мобільній амбулаторії та отримати направлення у поліклініки для флюорографічного та інших подальших обстежень.

Керівник Рівненської обласної благодійної організації «Наше майбутнє» Людмила Рибчук:

– Наша організація працює над профілактикою ВІЛ і раннім виявленням туберкульозу серед уразливих груп населення. Але в такий день ми акцентуємо увагу до цієї проблематики всього населення. Бо це проблема не тільки уразливих груп. За статистикою, у нашій області 2015 року захворіли на туберкульоз 847 осіб, торік – 807. Але це не означає, що таких хворих стало менше. Безкоштовні ліки є, та при цьому прогресує мультирезистентний туберкульоз, що дуже небезпечно. Такі хворі не доліковуються і йдуть між людей. При цьому повітряно-крапельним шляхом передається не простий туберкульоз, а мультирезистентний. Його важче і діагностувати, й лікувати. Хворі просто втомлюються від самого лікування. Бо якщо звичайний туберкульоз лікується півроку, то мультирезистентний – рік у стаціонарі і ще рік амбулаторно.

У ході акції увагу рівнян, особливо молоді, звертали також на ВІЛ та інші інфекції, які передаються статевим шляхом, і розповсюджували презервативи, щоб люди захищали себе в повсякденному житті. А з роздаткових матеріалів, зокрема з «Абетки самозахисту», можна було довідатися необхідну інформацію про туберкульоз, гепатит С та інфекції, що передаються статевим шляхом. Хорошу справу зробили лікарі та громадські активісти, бо добре поінформована – це краще захищена людина.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 12 =
More information?

Реклама

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?