Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Березень 2017
 

Тепер наші платіжки будуть залежати не тільки від кількості, а й від якості газу | Газета 7 Днів

Тепер наші платіжки будуть залежати не тільки від кількості, а й від якості газу

30.03.2017 17:12
Переглядів:176

Коли міняється звична система координат, люди схильні впадати в паніку і шукати в новаціях підводні камені. Новації, які чекають нас уже в наступних платіжках за газ (ми отримаємо їх у квітні за споживання у березні), не мають на меті погіршити умови обслуговування чи підвищити вартість послуг постачальників газу. Так запевнили нас у ПАТ «Рівнегаз» і пояснили, що мета нововведень – інформувати споживачів у квитанціях про якість газу.

Поки що інформувати. А надалі новація стане дієвою – ми будемо оплачувати газ в інших одиницях виміру – не звичних для нас кубічних метрах, а в енергетичних одиницях: мегаджоулях, кіловатах, гігакалоріях.

Таке нововведення міститься в постанові НКРЕКП № 84 від 26 січня 2017 року, яка вступила в дію 15 березня. У ній не просто передбачено використання на ринку газу цих трьох вищеназваних енергетичних одиниць. Документ крім того зобов’язує операторів газотранспортної системи розробити та опублікувати на власних сайтах маршрути, якими газ потрапляє до споживача, для можливості визначення фізико-хімічних показників газу.

– Наш місцевий оператор газорозподільних мереж, ПАТ «Рівнегаз», на виконання цієї постанови окрім обсягу газу в кубічних метрах зобов’язаний зазначати в квитанціях і в особистих кабінетах споживачів кількість спожитої енергії в трьох одиницях виміру: кіловат-годинах (кВт/год), гігакалоріях (Гкал) і мегаджоулях (МДж), – пояснила речниця відомства Вікторія Левчук. – Розрахунок енергії буде вестися за простою формулою. Спочатку об’єм газу, зафіксований лічильником, зводиться до стандартних умов шляхом множення на відповідний коефіцієнт (шість груп коефіцієнтів для Рівненської області зазначені на сайті ПАТ «Рівнегаз»). А застосування середнього показника вищої теплоти згорання, який вимірюється в лабораторних умовах, дозволить вирахувати обсяг енергії, спожитої тим чи іншим домогосподарством. Для цього не потрібні будь-які додаткові переобладнання газової системи або спеціальні лічильники.

На виконання постанови ПАТ «Рівнегаз» вже опублікував на своєму сайті маршрути визначення фізико-хімічних показників газу для споживачів Рівненської області.

– Якість газу не міняється, – зауважив із цього приводу головний метролог ПАТ «Рівнегаз» Олексій Тарасюта: – як було у складі газу не менш як 90 відсотків метану, так і залишається. Просто міняється кут зору на якість газу. Адже головна якість газу – це енергія, тепло, яке він виділяє при згоранні. На міжнародному ринку оперують якраз енергетичними одиницями, які відображають головну якість газу. Щоб споживачі могли простежити, якої якості газ транспортується до кожного з населених пунктів, ПАТ «Рівнегаз» розробив близько 40 маршрутів його доставки. Тепер кожен споживач може переглянути на нашому сайті маршрут, за яким газ потрапляє у його домівку і, знаючи калорійність отриманого палива, може самостійно розрахувати обсяг спожитої енергії газу. На вартість це не вплине.

Також у «Рівнегазі» нас запевнили, що нічого не міняється в обліку газу. Як і раніше, споживачі мають знімати показники лічильників і передавати їх дані відомими їм шляхами – телефоном, інтернетом чи через СМС-повідомлення. І вже в товаристві будуть підраховувати, скільки енергетичних одиниць міститься у використаних споживачами кубометрах. Якщо енергетична цінність газу раптом знижується, то при однаковій кількості спожитих кубометрів споживач може заплатити менше за газ нижчої якості. Так обіцяють теоретично. А як воно буде на практиці, поживемо – побачимо.

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 4 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?